Glavni meni

Offroad voznja - fotografije, tehnike i saveti

Započeo UFF, 07 Novembar, 2010, 18:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

VanjaGS

Na jakom suncu nista ne ostaje... cak i originalni dekori koji idu preko rezervoara se naduvaju!!

farbach

Danas sam testirao sediste i izgleda da radi. Savovi su napravljeni tako da dupe moze da klizi napred ali ne i nazad. Da bih se pomerio nazad moram da ustanem. Na kocenju i ulasku u krivinu je puno bolji osecaj.  Nema kao ranije da se na kraju kocenja zabodem na rezervoar, a vec na pola krivine pocinjem da klizim nazad. Gde se namestim tu i ostanem.

srbac

Dobre enduro trke!!! Skidajte

[attachment deleted by admin]

srbac


farbach

#1044
Krenulo me sa zamenom guma, pa da podelim sa vama. Mozda neko hoce to sam da uradi. Prvi problem je naci dobre montirace. Otkako su vulkanizeri na svakom cosku, montirace nilko ne trazi, pa ih nema po gvozdjarama i radnjama auto delova. Zato ima Louis.


Posle skidanja tocka, obavezno odvrnuti ove sarafe i podmazati. Ako se zapusti, posle bude velik problem.



od felne se odlepi ovako, copavom.



guma se skine sa obe strane.



onda se felna pritisne prema dole i izvuce.



kod montaze se prvo ubaci unutrasnja u spoljnu. Ako je bilo mokro osusiti i posuti talkom. Unutrasnju blago naduvati, samo da popuni prostor.



zatim se nacentrira ventil i osigura maticom da ne ispadne napolje.



guma se namaze po obodu, da se lakse montira i da moze da iskoci kada se namontira i naduva.



Za kraj ostaje doteznje zbica, a da bi to bilo izvodljivo, s vremena na vreme treba naprskati sprej po navoju izmedju niple i zbice. Kada se presusi i zapekne najcesce mora nova zbica. Dok je felna gola treba naprskati i sa unutrasnje strane.




Veljko79

Citat: zodiac poslato 07 Novembar, 2010, 20:10
Evo i nekih slicica, sve su sa moba jer mrzim fotoaparate (a ni mobilne ne ljubim bas previse):



















TERENI SU EKSTRA ZA VOZNJU ! GDE SI SLIKAO OVO

Veljko79

 I JA SAM MENJAO GUMU SAM NAMUCIO SE KAO ISUS I KAD SAM UZEO DA JE NADUVAM NIJE BILO SANSE. POTOM JE ODNEO KOD VULKANIZERA I  KAD JE PONOVO RAZMONTIRAO IMA STA DA SE VIDI! JA SAM  UNUTRASNJU PROBIO JOS NA 3 MESTA DOK SAM  JE MONTIRAO [glavazid]

srbac

#1047
jel neko skida ove enduro trke, ja sam ih ubacio i bar ima jedan seaders !!!

farbach

Danas bili na stazi. Weverica jos ceka magnet, pa se ne prlja. Razmazio me RM, TTR mi je sada kao Tamic. Tezak, neupravljiv i ne koci.

AndreyRR

Kako je lepo kad otac i sin zajedno rade iste stvari,mislim da je u
danasnje vreme to retkost. [cheers] [cheers]

Bishke

Citat: farbach poslato 28 Decembar, 2011, 14:04
Danas bili na stazi. Weverica jos ceka magnet, pa se ne prlja. Razmazio me RM, TTR mi je sada kao Tamic. Tezak, neupravljiv i ne koci.

WeveRica je objasnila sto se tice izgleda...
You should do one thing every day that scares you

Gavrolini

Marko to se sad vadis na ttr-a sto ti patuljak isprasio dupe na stazi a? Ili si jos uvek pobednik kuce?


farbach

Citat: Gavrolini poslato 28 Decembar, 2011, 15:40
Marko to se sad vadis na ttr-a sto ti patuljak isprasio dupe na stazi a? Ili si jos uvek pobednik kuce?
ja sam moralni pobednik


Bori¹a

Citat: Bishke poslato 28 Decembar, 2011, 15:19
Citat: farbach poslato 28 Decembar, 2011, 14:04
Danas bili na stazi. Weverica jos ceka magnet, pa se ne prlja. Razmazio me RM, TTR mi je sada kao Tamic. Tezak, neupravljiv i ne koci.

WeveRica je objasnila sto se tice izgleda...

Meni jepsi RM

ЯЭВОЛУТИОН

ovaj ce da upropasti dete...rano ce da poludi
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR

vec je biciklu pocelo na zadnji sledece godne mu ne gine mini kros
ako ga vec nema

rboban

Ride It Like You Stole It

Gašpar

Citat: AndreyRR poslato 29 Decembar, 2011, 13:24
vec je biciklu pocelo na zadnji sledece godne mu ne gine mini kros
ako ga vec nema

Mini kros? Farbacheva deca peglaju ozbiljne masine vec godinama ;)