Glavni meni

deca farbachi

Započeo farbach, 07 Novembar, 2010, 02:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Farbach, svaka ti cast na vaspitanju dece [thumb_up]

Sto se tice forsiranja, u 90% slucajeva je tako. Roditelji svoje ne ispunjene zelje pokusavaju da ostvare putem dece.
Bas sam pre neki dan pricao sa jednom profesorkom iz muzicke skole, kaze da skoro sva deca dolaze tu samo zbog roditelja, a ne prema ljubavi prema deci.
Tako je i u sportu, pogotovo ovim popularnim, a trenutno u tenisu. Odjednom su svi postali hipertalentovani za tenis, naravno dok fudbaleri/rukometasi/vaterpolisti/odbojkasi/slicne gluposti ne osvoje neku titulu i tada deca prelaze na drugi sport.
Roditelji me nikada ni u cemu nisu gurali i hvala im na tome. Ostvario sam ono sto sam zeleo. Dobio sam motor na vreme(7 godina) i niko me nikad nije forsirao za stazu ili slicno, jednostavno u potpunosti mi je ostavljen izbor(treninga, skole, voznje,..) i mislim da je tako najbolje.
Imam 20 godina, ne bavim se sportom, skolujem se za ono sto volim, imam motor i auto i srecan sam, dakle nista mi ne fali, a recimo mogle su te iste pare biti ulozene u moju, npr. fudbalsku karijeru koje bi naravno bile bacene jer bih ja odustao do sad sigurno  :D

Lazic

#21
CitatE vidis takve stvari samo ovako mozes da cujes, u novinama je pisao svasta i samo velicanje Sagmajstera, a ovako iako sam pretpostavljao, vidim da je kompetentna budala. I ta prica sa roditeljima i decom je svugde prisutna, matorci lece svoje komplexe.

Zna i Krezic...


Farbacha za predsednika...

dzimika

postavi jos snimaka od klinaca, lepo je gledati da i nasi klinci znaju razne finte da izvode a ne samo oni ameri

farbach

Problem sa roditeljima je viseslojan.
- nisu se ostvarili pa bi sada preko dece.
-firmas u kojoj su radili je propala.
-privatni posao koji su krenuli je na samrti.
-jedino resenje je da mu dete zaradi pare.

Sto se tice motora, gledao sam da klinci imaju motor, ali je uvek skejt i BMX bio prioritet. Tako im se hoce. Desi se da po nekoliko meseci ne odemo na Frusku goru u voznju, pa onda zaredjamo svaki vikend. Decija posla.

JankoR

Svuðe ista prièa... jo¹ sam pod utiskom jer sam juèe dan proveo na karting stazi gledajuæi trke prvenstva CG . Ima klinaca koje forsiraju i naucili su da voze , ima klinaca koje forsiraju a koji su nezainteresovani , antitalenti i ¾ali Bo¾e vremena i energije. Nisam mogao da vjerujem koliko je bitno to prvo mjesto ma gazilo bi se preko mrtvih....ostao mi je opor ukus u ustima.
Imam troje sitne djece, za sad,  i mi¹ljenja sam da im  treba pokazati dati moguænost i realno procijeniti jesu il nisu  za...Nisam prestar , 33 mi je, ali u moje vrijeme kad smo ne¹to trenirali otac bi nas mo¾da poveo prvi put na trening a sad vode odvode urlaju sa tribina jo¹ ajde oèevi nego majke prave taktike vièu na trenere. Smje¹no da smje¹nije nemre bit.  Nemo¾emo svi biti teniseri ,ko¹arka¹i ,trkaèi mora neko biti i pekar ,lekar apotekar , stolar , limar, veterinar.

Farbaè super ti slatki¹i

Kengur

Sto se tice forsiranja roditelja ta prica mi je i vise nego poznata... Trenirao sam kosarku 8 godina i nagledao sam se svega i svacega... Bas to o cemu pricate...
Jednom prilikom sam uleteo na tribine i pobio se sa nekim roditeljima... Roditelj iz protivnickog tima ustane na sred tribina unese se majci mog druga u lice i razdere se "HEBI MAJMUNE, NABI IM GA ITD..." U tom trenutku moj stariji brat pocinje da ga davi, onda ulece jos par ljudi i naravno ja... To je bio opsti haos. Uneti se zeni koja mirno posmatra utakmicu je toliko nisko i jadno da nemam reci, pogotovo za coveka koji je imao preko 40g... Ne ponosim se time sto sam se tukao sa starijima, to nije nacin da se nesto spreci i resi, ali jbg ponelo me je jer je tu bio moj brat...

primer dva, u sred utakmice ustane delegat i pocne da me davi, jer sam im nakantao jedno 35 poena na utakmici koja se lomila i odlucivala ulazak u prvu ligu, i naravno eto ga moj brat koji pocinje da ga razvlaci po terenu.. :D I njega sam zakucao , jer na mene ni moj otac ne dize ruku a kamoli neki matori delegat...
Posle se naravno izvinjavao, ali tad je bilo kasno jer je voc dobio po pi*kici...

Inace me nikad nisu forsirali roditelji ni za sta, trenirao sam zbog drugara koje sam tamo stekao, i da bih se sklonio sa ulice... Roditelji mi nisu dva puta dosli na utakmicu...

E jedino sto mi nikada nisu dali da vozim trke... tj mama... ;D

Lazic

Kad malo bolje razmislim, Kengura za predsednika... Ne, jos bolje, za ministra pravde... Hmmm, vlada u senci, polako nastaje...

dzimika

ja sam isto kao i kengur trenirao kosarku i znam o cemu prica, bilo je kod mene klinaca ciji su roditelji placali da im sinovi igraju u prvoj postavi a opet imam drugara koji je extra talentovan i odlicno igra kosarku i njegovi su imali kontakte da ga ubace u bilo koji tim u BG ali nisu zeleli nego su njemu prepustili da odluci sta ce i kako ce, jedino sto bi ga ja tukao zbog cigara ali njegov zivot i njegov izbor.
Kum mi je trener klinaca u fudbalu pa cale ode povremeno da gleda klince, kaze lepse mu taj fudbal gledati nego ove matore, klinci se vise trude i igraju srcem a ne parama, ali opet kaze roditelji previse uticu i klinci onda ne znaju koga da slusaju sto stvara veliki razdor i problem klincima u glavi.
Previse je tu ne ostvarenih zelja i snova tokom 90tih koji se tek sada ispoljavaju

Skoro sam gledao top gear, gosti su bila dvajca milionera iz engleske, ne znam cime se bave niti je bitno, jedan od njih je objasnio kako je vaspitavao decu, tj nije im dopustio da nista ne rade i da samo uzivaju u luxuzu, nije da im nista zivo nije pruzio ali naterao ih je da zavrsavaju skole ali im je otvorio fond koji funkcionise na sledeci naci, zavrse skolu i nadju dobro placen posao gde im je plata mozda 3, 4000funti iz fonda dobijaju 50% od plate dodatno, ako nadju neki srednji posao tipa oko 2000 funti iz fonda dobijaju jos toliko, ali ako recimo nadju neki posao kao sto je bolnicar, lekar, ucitelj i slicni slabo placeni poslovi onda dobijaju iz fonda 2, 3 ili 4x vise nego sto im je plata
sto je prava retkost kod bogatih roditelja, tj uopste kod roditelja u poslednje vreme

doktor

Svaka cast i tebi i klincima!  Pa sa ovakvom podrskom, nisu ludi da se kroz zivot igraju sa vatrom.
Bikers work is never done!

Kengur

Citat: Lazic poslato 08 Novembar, 2010, 13:59
Kad malo bolje razmislim, Kengura za predsednika... Ne, jos bolje, za ministra pravde... Hmmm, vlada u senci, polako nastaje...
;D ;D ;D
Da ne pisem sad detalje sta je tacno i kako bilo, u principu ste shvatili sta sam hteo da kazem... Opet ponavljam ne opravdam svoje postupke, vec se samo nadovezujem na "temu"..

Ovaj da se vratimo na temu... Blago tvojim klincima, danas je retkost imati takve roditelje!

Zato izuzetno cenim svoje, nikada me nisu forsirali, niti nesto preterano branili... Lepo su me vaspitali i pokusali da mi objasne neke stvari koje te u zivotu ispunjavaju... Objasnili su mi da su pare nebitne (naravno da jesu, ali nisu merilo srece), i da je u zivotu bitno da uzivas...

Jos samo da je mama bila malo popustljivija, ili da je tata voleo malo vise auto-moto sport... ;D ;D ;D

Lazic

Mrtav sam ozbiljan...

farbach

Da nastavim sa decama.
Kasnije je dosao KX125. Prve godine sam bio prvak porodice, a ni sada nisam los. Sto bi rekli komentatori, uvek sam medju prva tri. Treci.

farbach

Sada gledam, tata cigan stalno nesto kupuje i prodaje, klinci ne mogu dva puta na voznju u istim cizmama.

GhostMile

A gdje se ovo vozikate? Mislim, jel neka staza ili 'nako po shumama i gorama?

Sandra

Iver ne pada daleko od klade! Bravo za mamu i tatu!

[thumb_up]
Necu da ti kazem ,........ celavi....

farbach

Imamo stazu na 5 minuta od kuce. Sljunkara pored Save, pa posle tri, kada odu bageri, mi nastupamo. Preko nedelje tu, a vikendom na Frusku goru, pa u sumu. Sada smo nabavili i WR450 pa sva trojica imamo motor, do sada je uvek jedan pauzirao.
Ovako to izgleda:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,150807.0.html

UFF

Uh voleo bi da probam tu 450ticu...

Lazic


farbach


Dzambo