Glavni meni

Sprej za lanac

Započeo dzony, 15 Avgust, 2011, 19:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

gojko

Koristio sam Motul (los osim Factory line koji je skup do jaja), Motorex (nije los), Ipon (onako) i zadnje 2 godine Bel-Ray (do jaja, uzeo sam zalihu za jos 2 godine) ;)

prpa_zr

Uglavnom Motul (mada je moje iskustvo skromno).. i zajebem se jednom i uzmem Motul za off road.. sprej je zelen i prska na sve strane.. da me ne shvatite pogre¹no, odlièno podmazuje - ¹to mu je i svrha ali hebe kevu po felni a i ¹ire..

tako da sam isti udomio ortaku za off ma¹inu a od njega uzeo Motul kakav sam i ranije koristio..

@ gojko.. jel ima sada negde Bel Ray da se uzme.. èuo sam da u Motoland-u vi¹e nema?!

gojko

Nema vi¹e nijedan.. Jbg

prpa_zr

to bi vredelo sada uvoziti dok je nesta¹ica..

bigbad86

Pogledacu ovde u KG-u na nasem MOL-u ovaj sprej.

dzimika

jel zna neko gde se moze naci neka mala bocica tipa od 100ml? treba mi za put pa da ne nosim ovu veliku bocu od 400 zbog jednog ili dva prskanja

srbac

Ipone ima male bocice!!!

aca035


djolefer

:D

markodjurovic

Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: markodjurovic poslato 19 Avgust, 2011, 22:37
Citat: YoYa poslato 16 Avgust, 2011, 12:50
Trebalo bi onda probati i BelRAY
Zna li neko gde ima Belray maziva,tj sprej za lanac da se kupi??


moto mania u YUBC

http://bikershop.rs/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=873&category_id=84&option=com_virtuemart&Itemid=1
Dobro bre Marko, svasta trpi ovaj internet...nema bre BelRaya ni za lek....vratili proizvodnju i punionicu u Ameriku (iz spanije) i uslovljvanju veci kontigent, sto ovaj nas nije mogao da ispuni, i tukir, nema BelRay
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

markodjurovic

Uh ja se izvinjavam. Kupio ulje preko njih pre  neki dan, a pitali me jel treba jos nesto :)
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

ЯЭВОЛУТИОН

pa kad nikako da prodaju zalihe THUMPERA
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Kupio sam danas ovaj MOL za 650 din 400 ml. Videcemo kakav je.

bigbad86

Mol se za sada dobro pokazaio ioako ga nisam stavio skroz po upustvu. Ocistio sam lanac temeljno i ostavio preko noci da se osusi. Sutradan sam provozao motor oko 2 km do prodavnice i tu ispred naprskao (znaci nisam dobro zagrejao lanac, obicno prodjem bar 10 sa malo brzom voznjom).
Na spreju ako se dobro secam pise da ima teflona. Kada ga prskam oseca se jak miris neke zapaljive tecosti (neki plin) i dok naleze na lanac bas peni belo. U roku od 10 minuta dok sam bio u prodavnici se stvrdnuo i postao jako lepljiv na lancu. Posle toga sam vozio oko 50Km na autoputu (oko 100kmh brzina) i razbacao ga je malo ali valjda tako mora jer nije se susio na motorciklu duze od 15 minuta. Kada budem presao par puta po 300km javicu nova iskustva.
MOL sprej, 400Ml za 650 din na MOL pumpi.

jola

Citat: dzimika poslato 18 Avgust, 2011, 17:13
jel zna neko gde se moze naci neka mala bocica tipa od 100ml? treba mi za put pa da ne nosim ovu veliku bocu od 400 zbog jednog ili dva prskanja

Motorex proizvodi i sprejeve u malim bocicama, koje jos imaju i mogucnost punjenja iz standardnih. Vrlo zgodna stvar za putovanja!
http://www.championmotouk.com/product-info-t.php?Motorex-Racing-Chain-Lube-500-56ml-pid11073.html

bigbad86

Posle 250 km voznje felna mi je maltene cista ko suza. Kad lanac pipnem sav sprej je i dalje na njemu, zalepio ko blesav. E sad dal to tolko dobro treba da drzi za lanac to ne znam. Velika preporuka!

MOL SPREJ 650 dinara, velika boca od 400 ML.

Black Adder

 Bardal spray, koristim ga veæ 5000km i zadovoljan sam, ako se za¹titi felna kod prskanja (obièan karton, kao maska) posle ne prlja istu. Ima dve vrste, za off i sport (turing, ili ti sve ¹to nije off).
Kompp co Batajnica, mislim da je oko 900 din velika boca

vlada_dee

Citat: bigbad86 poslato 28 Avgust, 2011, 22:21
U roku od 10 minuta dok sam bio u prodavnici

pio si pivo, priznaj!

Cime se lako skida Ipone sa felne, sad i nikad vise!
?

serbduck

Citat: Black Adder poslato 11 Septembar, 2011, 04:07
Bardal spray, koristim ga veæ 5000km i zadovoljan sam, ako se za¹titi felna kod prskanja (obièan karton, kao maska) posle ne prlja istu. Ima dve vrste, za off i sport (turing, ili ti sve ¹to nije off).
Kompp co Batajnica, mislim da je oko 900 din velika boca

  Dodji kod mene da vidis dal Bardahl prska....  Bele felne  ( hteo sam da budu bele  [doh] [doh] [doh]  )....  Nikad vise ga necu kupiti! Odlicno podmazuje lanac, ali...prska za 10+ !

  BellRay  je zakon !   Mada...mislim da je svaki suvi sprej dobar .




 
Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!