Glavni meni

Yamaha R1 2006 Re-Styling :)

Započeo Pop, 31 Jul, 2011, 11:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pop

Evo priznajem da volim da menjam, modifikujem i budzim sve i svasta ;D tako da je samo bilo pitanje vremena kada cu poceti da se igram i sa bajkom...

Odradio sam neke modifikacije pa reko' da podelim to ovde sa vama...

Ovako je motor izgledao kad je stigao....

"Грме танки џефердари..."


Pop

Prva stvar koju sam odradio na bajku (pored skidanja nekih bzvz nalepnica) je zamena originalnog stop svetla. Stavljeno je novo blago zatamljeno sa integrisanim migavcima....

A ovako je tekao proces  :D

To je inace bilo prvo rasturanje  [vrucina]

"Грме танки џефердари..."


Pop

I na kraju evo kako je sve to ispalo  :D

Na slikama se ne vidi bas jasno razlika izmedju stopa i pozicije, uzivo je mnogo lepse i uocljivija  ;D

"Грме танки џефердари..."


Pop

E posto je u tom procesu skinut i podrep, na mestu gde je isti stajao je ostalo nekoliko rupa, 4 rupe za srafove i jedna malo veca kuda su kablovi prolazili...

Neko vreme sam razmisljao sa cim to da pokrijem, i onda mi je sinula jedna ideja  :D

Evo sada izgleda novi mali podrep  ;D

"Грме танки џефердари..."


Pop

E posle toga je sledio malo ozbiljniji poduhvat...

Stigli su mi CCFL prstenovi i resio sam to da integrisem u farove....

Evo kako je tekao proces...

Prvo je trebalo sve rasturiti i skinuti farove....

"Грме танки џефердари..."


Pop

Posto su farovi razmontirani sa masine usledilo je otvaranje istih....

Prvo sam onim ultra mega giga super turbo fenom (neki ga zovu i industrijski) zagrevao spojeve dok silikon ili sta li je vec tu nije omeksao dovoljno da moze da se rastavi...

E kad su farovi uspesno rastavljeni, resio sam da poklopce sociva ofarbam u crno da bi prsteni vise dosli do izrazaja...

I kad je to lepo ofarbano, poklopci su vraceni na far....

"Грме танки џефердари..."


Gašpar

Pope, svaka cast za temu  [clapp]

I jedno pitanje, koliko brze ide zbog ovog spojlercica na podrepu?  [rofl] [rofl] [rofl]

Pop

E sad je usledilo budzenje tih malih neonki-prstenova...

I naravno, po drugu Marfiju, nesto je moralo poci kako ne treba  [veryangry]....

Dok sam lepio jedno to malo sranjce od prstena, i drzao ga pritisnutog dok lepak ne uhvati, nekim svemirskim cudom je isti resio da se slomi  [glavazid]

Tako da umesto da imam 2 prstena po faru, sada imam samo jedan  [doh]

Ali dobro, ni to nije lose....

P.S. Farovi su sklopljeni na isti nacin kao sto su i rasklopljeni, onim super fenom sam zagrejao spojeve sa lepkom i onda spojio to sve...

"Грме танки џефердари..."


Pop

E sad je usledio proces sklapanja makine.... A u 3 p. m.  [slomljenzid] napatih se ziv... Sreca pa mi je strucni konsultant i asistent bio pri ruci, da mi ne bi njenih tankih i dugih prstiju (zlobnici bi rekli lopovskih  :D ) patio bih se ja sa ovim dugo dugo....

"Грме танки џефердари..."


Pop

I na kraju kad je sve lepo sklopljeno, moram priznati da izgleda nadrkano  :D

Sklapanje sam zavrsio u pola 5 ujutru, tako da nisam hteo da palim masinu i da maltretiram komsije (garaza je u zgradi, odmah iznad nje su stanovi) tako da ce neke lepse i bolje slike tek da uslede....

Videcu da slikam ovih dana pa da okacim....


E sad cekam novi set ovih prstenova pa ce proces da se ponovi  [yahoo]


P.S. Ubacene si i LED pozicije sa strane  :D

"Грме танки џефердари..."


Pop

Citat: Gaspar poslato 31 Jul, 2011, 12:19
Pope, svaka cast za temu  [clapp]

I jedno pitanje, koliko brze ide zbog ovog spojlercica na podrepu?  [rofl] [rofl] [rofl]

Uhh, sad leti  :D  5-10 ks vise  ;D

By the way.... KAD CE MOJE MAJICE !?!?!?!!  [bejzbolka]

"Грме танки џефердари..."


UFF

A kad cemo da gledamo sklapanje nekih akrapa na taj R1? :)

Gašpar

Citat: Pop poslato 31 Jul, 2011, 12:40
By the way.... KAD CE MOJE MAJICE !?!?!?!!  [bejzbolka]

Adresu na pp, stizu sutra  :-* :D

Pop

Citat: UFF poslato 31 Jul, 2011, 12:41
A kad cemo da gledamo sklapanje nekih akrapa na taj R1? :)

Uhhh, to kad bude para ;) kako stvari stoje ko zna kad :D

"Грме танки џефердари..."


isterivac

Superiska :) Imam ja 2x Yoshimura za tvoje motorce :)
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

SSZGO

jel sad ide na zadnji ?

sa ovim modifikacijama bi morao...

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Gašpar

Citat: SSZGO poslato 04 Avgust, 2011, 17:25
jel sad ide na zadnji ?

sa ovim modifikacijama bi morao...



Onaj spojler ispod izduva mu ne dozvoljava da se prednji tocak odvoji od zemlje. Aerodinamika bato  :D

K_A_W_A

Pope, ja kad sam imao R1, odmah sta sam uradio je to da sam promenuo zvuk. Uradi i ti to na tvojoj. Odnesi lonce da ti se preprave i da se pocupaju neke stvarcice. Mnogo manje para, zadrzavas liniju u originalu, ali zato imas mnogo bolji zvuk. Sinke iz Futoga ima istu takvu kao tvoju. Sa Leo Vincie topovima. On je svasta tu nesto budzio. Inace svaka cast na trudu. Ako ti bilo sta zatreba, javi se.

Pop

Citat: SSZGO poslato 04 Avgust, 2011, 17:25
jel sad ide na zadnji ?

sa ovim modifikacijama bi morao...

Vise je do vozaca :D uspeo sam par puta da ga odvojim 20-ak cm... Lagano ucim ;)

Citat: K_A_W_A poslato 04 Avgust, 2011, 18:02
Pope, ja kad sam imao R1, odmah sta sam uradio je to da sam promenuo zvuk. Uradi i ti to na tvojoj. Odnesi lonce da ti se preprave i da se pocupaju neke stvarcice. Mnogo manje para, zadrzavas liniju u originalu, ali zato imas mnogo bolji zvuk. Sinke iz Futoga ima istu takvu kao tvoju. Sa Leo Vincie topovima. On je svasta tu nesto budzio. Inace svaka cast na trudu. Ako ti bilo sta zatreba, javi se.

Zvuk je na listi zelja za sada... Mozda na zimu ako uspem da ustekam sta para ;) a i o preradi originalnih sam isto bacio koju misao u proces... Ovu sezonu cu ga verovatno ostaviti ovakvog, za sledecu bi trebao da zbudzim nesto.....

"Грме танки џефердари..."


Djuka

Nemas brige za zadnjak... javis se za vikend ako dolazis i ima da ide u sveæu  ;D

Sto se tice izduva... Ada rules :) A zvuk odvaljuje...  [neslusam]