Glavni meni

pojam ©aban...

Započeo DebeliZmaj, 01 Novembar, 2010, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: GhostMile poslato 02 Novembar, 2010, 12:13
Nesto kao ono sa neizjasnjenim pederima koji mrze pedere na sav glas.   [zev]

Ti su najgori... ;D ;D ;D

despic

pederi su svuda oko nas
klasican divljak

Lazic

Aj da se malo ponavljam...

Mislim da su shabani, ljudi koji tresu piksle/bacaju djubre kroz prozor solitera, jer su navikli na takvo ponasanje, ljudi koji svoje neznanje kompenzuju agresijom, ljudi koji voze kao da su vlasnici puteva i parkiraju se na ulazna vrata zgrada, ljudi koji ovde provedu 40 godina, a pricaju sa naglaskom svog zavicaja, ljudi koji su od 90-te glasali za onoga, a sad su im svi drugi krivi sto se lose zivi, ljudi koji istovaruju gradjevinski otpad gde god ih niko ne vidi, ljudi koji zalepe slajmaru na sred trotoara, ljudi koji odu da satro biju pedere i policiju, a onda lome sta im dodje pod ruku, ljudi koji misle da promaja ubija, a ne smrad, ljudi koji kad kuvaju rucak o tome obaveste celu zgradu, luftirajuci stan kroz ulazna vrata, ljudi koji se pozdravljaju na otvorenim vratima od lifta 15 minuta, ljudi koji skinu znak za kontra smer, da bi mogli da skrate put za 300 metara, a bas ih briga za eventualne posledice, ljudi koji voze kontra smerom, a onda hoce da se obracunavaju, ljudi koji zagrade izlaz sa parkinga na "5" minuta... Seticu se jos primera, pa cu ih dodavati...

Dr. Pop

Sa svim mogu da se slo¾im sem sa ovim ... ,, ljudi koji ovde provedu 40 godina, a pricaju sa naglaskom svog zavicaja ''
MK Arhangel

UFF

Citat: Dr. Pop poslato 02 Novembar, 2010, 12:07
Stra¹no ali ba¹ stra¹no gorim od znati¾elje èuti kakva je razlika izmedju beogradjana i svih ostalih....

Pa uglavnom u akcentu

despic

generalno gledano ima dosta razlike u ophodjenju i odnosu prema nepoznatim licima iz okoline...
mene na primer, zabole sta radi komsija treca kuca od mene, cime se bavi, jel kupio novi traktor...
u manjim mestima nije tako...
ovde su ljudi hladniji
govorim za odnos beograd-lupam,pecinci
bg-zr ili bg-ns...isti q....ljudi su stoka kako god da okrenes ;)
klasican divljak

Dr. Pop

Ako se ljudi karakteri¹u po akcentu , pet bambija za Uffa.. :) :) :)
MK Arhangel

Dr. Pop

Citat: despic poslato 02 Novembar, 2010, 13:56
generalno gledano ima dosta razlike u ophodjenju i odnosu prema nepoznatim licima iz okoline...
mene na primer, zabole sta radi komsija treca kuca od mene, cime se bavi, jel kupio novi traktor...
u manjim mestima nije tako...
ovde su ljudi hladniji
govorim za odnos beograd-lupam,pecinci
bg-zr ili bg-ns...isti q....ljudi su stoka kako god da okrenes ;)

Nike u tome stvar prijatelju, tema se zove pojam ¹aban a napisano je citiraæu :
,,za sve vas kojima je beograd misaona imenica, sluèajno u njemu ¾ivite ali
niste ‚‚odavle‚‚ ili vam je beograd samo mesto u kome ste se rodili ali
niste niti æete ikad biti beogradjani ... ''

na ¹ta se odnosi...
MK Arhangel

despic

nazalost, akcenat moze dosta da ti odmogne u zivotu
klasican divljak

despic

pa nista, decko samo generalizuje...glup je i bezobrazan
tako sam i ja radio pa sam se ujeo za dupe hiljadu puta
doduse, malo se i previse kenja o beogradu, svi nas pljuju...prvi na spisku su novosadjani, ne znam u cemu je problem
svi misle da smo nadmeni, bas upravo zbog ovakvih kao sto je debeli...
opet i ti ljudi onda generalizuju
uostalom...koga bole q...gledas svoja posla,to je uvek bilo najpametnije
klasican divljak

Dr. Pop

kada bi svako gledao svoja posla svet bi bio mnogo lep¹i, ali ja kao neko ko nije iz BG sam se osetio direktno prozvanim i ne ¾elim da predjem preko toga dok se ne razre¹i ¹ta je ovim neko mislio. Ne ¾elim da gre¹im du¹u i da ka¾em da me je neko prozvao dok èovek ne obrazlo¾i svoje mi¹ljenje taènije dok ne obrazlo¾i ¹ta je ovom temom imao nameru da ka¾e.
Mo¾da sam ga ja krivo shvatio a to mi nije namera...
MK Arhangel

Nadalina

#31
Nije da branim Uffa, ali mislim da on nista lose nije mislio.... :)

Tacno je da se ljudi razlikuju po akcentu, i to ne smatram necim losim.... Ja prva prepoznajem razlicite akcente, cak i po krajevima nase zemlje, pa se onda ljudi zacude kad pogodim odakle su, a prvi put se srecemo... :)
Dalje, slazem se sa despicem u vezi sa malogradjajnosti.... Zato volim Beograd i veca mesta- zato sto komsiju ne zanima to kad sam dosla kuci, sa kim sam dosla, kakva sam izasla iz stana, koje auto vozim, ko su mi roditelji... Zato volim i Ljubljanu(tamo sam zivela, i tamo nameravam da zivim jednog dana)- jer si tamo sa komsijom, iako ste vrata do vrata, samo na dobar dan i to je to! A ne ovde, bukvalno bi ti se uselio u dnevnu sobu, samo da bi imao uvid u tvoj zivot... :D Ali, opet, toga ima i u vecim gradovima, samo je u mnogo manjoj meri izrazeno...
I, ne razlikujem ljude po tome da li su iz velikog grada ili iz male sredine... Ja sam prva iz male sredine i time se ponosim! I, ne vidim kako ljudi mogu da omalovazavaju nekoga samo zato sto nije iz BG-a ili ne znam odakle. Ja postujem starije, postujem popodnevni odmor(jer, sad zivim u zgradi a ne u kuci gde mogu da odvrnem muziku do daske bez obzira na doba dana), pomazem komsinici da iznese kese iz prodavnice do stana jer su preteske za nju, ne vredjam ljude jer su iz 'neke selendre' i ne delim na to da li imaju novac ili nemaju, da li nose ermaks ili starke... Ako je to lose i ako to znaci da sam ja gradjanin drugog reda- ja se time ponosim... ;)
A, ko misli da su ljudi koji su i rodjeni u velikom mestu superiorni u odnosu na nas iz manjih sredina, nek mi da jedan dobar razlog zasto je to tako... I, molim vas, manite se generalizacije u smislu: Ali, oni se ponasaju kao da su u sumi, ali oni ne postuju saobracajne propise, ali oni muvaju nase beogradske ribe... Jer, ako cemo tako da generalizujemo, sve se to moze ciniti i za stanovnike velikih gradova...

Sve je to stvar kulture i kucnog obrazovanja.... :)
Dzukela u podznaku

DebeliZmaj

ocigledno je palo prepoznavanje u mojim rechima :)
ako pazljivo prochitate sta je napisano, kako i kojim rasporedom
uvidecete i na koga se misli, znachi prochitajte ponovo i vidite
da li moja poruka generalizuje ili bash pricha o onome sto je lazic
posle elaborisao ... kad dodju iz svoje rodne vukojebine i donesu
svoje naglaske, obichaje i muzichki izbor u beograd ...
kupe stan ovde, ozene/udaju u beogradu i odjednom postaju
gradjani ovog grada ? ne... samo su u tranzitu ...
nemam ja nishta protiv da neko u svom rodnom selu zagleda sta
radi komshija, koji traktor tera, sta kuva i slichno ali je problem
sto te navike, a izmedju ostalog i muzichki izbor, donesu u beograd
i sta vishe poturaju to ovde kao skroz normalno ... e pa nije
pink generacija nije normalna, nije normalno uvlachiti koznu jaknu u
kappa trenerku, vesele 90te, iako su neki od ljudi koji su se ovde
oglasili tada zvakali pesak, recimo, su proshle i nikad vishe nedosle ...
evo da nebude da sam lokal patrota iskljuciv ... evo ovekovechen
novosadjanin ...
Inficirani od narodnjaka - Balasevic
pa josh malo od njega ..
Djordje Balasevic - Ja je ljubim ona podriguje
...evo iz vremena kad sam ja bio mali a mozda me nije ni bilo
Narodnjaci - Đorđe Balašević

nadalina nista ja nemam sto si ti iz manjeg mesta, problem je
ako ono loshe odande donesesh ovde i to forsirash kao nesto
sto je ok .. :) i onda neko to nazove pravim imenom i onda na
njega drvlje kamenje ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Admiin

Debeli zasto stalno seres?? Hoces da se nadjemo negde da ti ja objasnim neke stvari seljackim akcentom??

DebeliZmaj

kad god hoces ...
imash pp pa da ti dam adresu gde sam
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Nadalina

Zmaje, kapiram ja sta ti hoces da kazes, ali opet, ne slazem se sa tobom... Sto mislis da svi ljudi iz manjeg mesta imaju neke 'mane', svi od reda? Iskreno, mnogo mi je draze da cujem neki drugi naglasak, neiskvarenu osobu sa sela ili iz malog grada, nego da slusam nafurane pojedince iz Beograda koji misle da zato sto su, znas, oni odrasli na beogradskom asfaltu, ono znas, oni, brate, imaju pravo, znas, da se ponasaju, braaate, kako im se prohte, ono! Budimo relani.... Beograd ima dovoljno svojih bisera i bez ljudi koji dodju sa strane... ;) Pogledajmo samo Vidimo se u citulji i sve ce biti jasno... Sa aspekta naglaska, recnika i fonda reci... ;)
Opet, ne mogu da kazem da su svi rodjeni Beogradjani takvi jer- nisu.... Jer generalizovanje nikad nije primenjivo u potpunosti.... To su samo pojedinci i nista vise....
A da... sto se tice suskavih trenerki i fenomena 90ih.... Opet, to je u BGu najizrazenije i bilo i sad je.... Budimo relani- mnogobrojni beogradski klinci se loze na stil Kneleta i ekipe... I dan danas...
I, jos jedna stvar, veoma bitna.... Nikad, ali NIKAD necu a reci za nekoga ko je dosao sa sela u Beograd ili bilo koji veci grad i potsmevati se njegovom naglasku, njegovom ponasanju ili cemu vec...
Mene bi bilo sramota da se potsmevam tome... Jer, ti isti ljudi koji mozda imaju drugaciji naglasak, ti isti ljudi su iduci u skolu, ustajali u 4 ujutru, pa pomagali svojim roditeljima da nahrane stoku i srede sve po domacinstvu pre nego sto krenu, pa onda putovali sat vremena autobusom i jos neko vreme peske kako bi dosli u tu skolu, zatim bili na casovima, opet putovali do kuce, pomagali roditeljima da pokupe seno, pooru njive i opet uspevali da budu deca za primer i odlicni ucenici.... Dok smo svi mi ustajali tek pola sata, sat pre pocetka casova, jedva se izvlacili iz kreveta, odlazili u skolu, zatim isli u kafic, pili kafu pa kuci na rucak pa u krevet, da se odmorimo posle skole i naspavamo.... ;)
Mi, mi smo imali sve uslove- ma koliko neko imao bolje uslove a neko losije, mi smo ti koji smo sve imali u odnosu na njih... I zato, molim vas... razlikujte ljude sa sela, kad kazete seljak i geake, odnosno sabane, kojih je pun svaki grad- bio to Beograd, Novi Sad, Nis, Krupanj, Njujork ili ne znam ni ja koji grad...
Dzukela u podznaku

DebeliZmaj

nadalina odakle ti to ? koju sam tebi manu nashao ? ti ako ih takve volish takve,
to je sjajno .. i to je tvoje pravo, koje ti niko ne osporava ...
pominjesh vidimo se u citulji ... pa bash to je i nastalo kao posledica propadanja drustva,
drustvenih normi i promene strukture stanovnistva ...
pominjesh neko ovo ono da nahteni stoku itd ... ok i ? sta sam mu ja socijalni radnik pa da brinem za njega ?
pa nek hrani stoku, ko mu brani ? nemam ja nishta protiv srpskog seljaka, radan, vredan, pravi klopu, neka je ziv i zdrav,
al problem je u stavu da komshiji crkne krava, jer voli da zabada nos kod komsije ... nek je komshiji krava ziva i zdrava ..
nek ima i 2 krave i 3 .. 100 .. sjajno .. meni bash drago ... nek radi sve sto zele u svojoj sredini, tamo je mozda ok, ovde,
u beogradu nije, po meni ... a misim da josh ima ljudi sa ovog foruma koji tako ili slichno razmishljaju, samo nebi da se
zamere i slichno pa ne napishu ... a meni pishu na pp, skype, msn ... 
da rezumiramo .. seljak nije isto sto saban, to su dve razlichite stvari ... shabani su problematichni i sve ono sto donose
sa sobom ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

ochigledno ljudi imaju problema sa drugachijim misljenjem ...
ocete da vas lazem ? da vam svima kazem da ste mi bash dragi kad cujem narodnjake ( ne neradonu muziku)
kad se razvlachi gradom ? ... da vam napishem kako je to divno, lepo i prosto taj teheranski bluz je vrlo mio
mojim usima ?
samo recite ako volite da citate takve postove, pa da odmah napravim jednu takvu temu ...
zaprvo kome ne odgovara, klikne na ignore ... ili jedostavno ne ulazi u ovu temu ... i resheno ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Nadalina

Ne kazem da si meni nasao manu, ali to je ono sto upravo pokusavam da dokazem- ne mozemo da generalizujemo na osnovu pojedinca, bio on 'dobar' ili 'los'...
Slazemo se, Zmaje, u mnogo cemu, prema tvojim recima iz ovog gore posta... Ali, jos samo nesto- nisu sabani samo dosli u BG.... BG je imao i ima i dalje svoje sabane i bez ljudi koji su dosli u BG.... To, hteo ti ili ne, je tako... :)

I, bravo za razliku izmedju novokomponovanih narodnjaka(ako mislimo na isto- pesme gde zavijaju do zla boga, gde je on prevario nju sa njenom najboljom drugaricom a ona se khm khm sa njegovim bratom kako bi mu se osvetila, gde nema ni mozga ni pameti...) i narodne muzike koja, hteli mi to ili ne, ima odredjenu vrednost... I traje vec godinama i decenijama... i trajace, bez obzira da li je ja, ti, Janko, Marko ili neko drugi voleli i slusali... :)
Dzukela u podznaku

DebeliZmaj

moja greska ako sam negde stavio u isti kosh narodnu muziku i narodnjake, turbo folk i ostali teheranski bluz ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell