Glavni meni

pojam ©aban...

Započeo DebeliZmaj, 01 Novembar, 2010, 17:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Admiin

Citat: DebeliZmaj poslato 02 Novembar, 2010, 15:07
kad god hoces ...
imash pp pa da ti dam adresu gde sam


Nisam dobio PP!
Cekam!

GhostMile

Zmaje, ako za tebe seljak nije shaban, cemu onda pominjanje te "njegove sredine" iz koje je dosao? (u Beograd jel)
To kao neko ko je rodjeni beogradjanin ne moze biti shaban? haha
Shaban je produkt kuce, a ne sredine.   [hello]

despic

mozda se mnogo vas nece sloziti ali, balasevica ne bih svrstao u muziku :)
debeli, mogu te upoznam sa mojom cupi, i ona gotivi balasevica i misli da je rokerka...nije visoka al je zato debela ;)))
salim se...

ti izgleda ne znas sta je saban...
ima gomila sabana koji slusaju rok...znam ih kolko oces
klasican divljak

Dr. Pop

Po¹to sam pisao i osetio se prozvanim, moram da odgovorim, Nadalina svaka ti ka u Njego¹a.
Po èemu su ljudi drugaèijeg naglaska ljudi drugog reda, po èemu su oni gori od Beogradjana? Ko je taj koji svoje lièno vidjenje stvari mo¾e da okarakteri¹e kao ispravo .
Naravno da bacanje djubreta sa sprata nije isprano i sl. ali otkud ti ideja da to rade ljudi sa sela i ,,prido¹lice'', pravim domaæinima na selu ni u ¹tali nije prljavo a kamoli u kuæi. Ko daje bilo kome za pravo da komentari¹e ljude koje ne poznaje a nije video dalje od nosa a kamoli kuæu nekoga sa sela i pri tom ,, prido¹lice'' odakle god bile unapred okarakteri¹e kao osobe koje prljaju i uni¹tavaju ovaj Beli Grad...
A onda kada smo kod Turbo folka i ostalog kièa i ¹unda ko ga je promovisao, ljudi sa sela ili iz grada. Gde su se snimale te silne ploèe i ko ih je snimao, ko promovisao to èudesno uvlaèenje ja¹a u trend¾e na selu ljudi sugurno nisu, nego su videli kako se to radi u vajnom Beogradu pa bi svi hteli gradjani da budu i odreknu se sela, jer bi vi¹e voleli leba bez motike i da se ugledaju na Beogradske ,,face''.
Ljudi iz vukojebina i ne slu¹aju Turbo folk nego izvornu narodnu muziku koja se ne mo¾e uporediti sa kièom i ¹undom, ne slu¹aju je jer nisu imali ni gde da je èuju....
Za¹to sam ja do¹ao u jebeni Beograd , nemam grama zemlje , ceo ¾ivot stanujem u stanu u jebenoj (prelepoj) zabiti zvanooj Vladimurci(moje selo lep¹e od Pariza), nema posla da bih pre¾iveo dodjem u Beograd, radim i ¾ivim od svog rada. Tamo ne mogu da pre¾ivim i ti si se na¹ao da ka¾e¹ da sam ja gori od bili kog Beogradjanina jer imam druga¹iju naglasak i po tvojim normama se ne pona¹am u skladu sa ne znam èime, kime ili kome.
Ovde se dru¾im sa Beogradjanima koji su zaista extra momci i svaka im èast . znam i svestan sam toga da je veoma, veoma veliki broj takvih ljudi . Ali isto tako ima toliko veliki broj iskompleksiranih idiota koji smatraju da su popili svu pamet ovoga sveta jer oni su pazi BEOGRADJANI i oni su bolji od drugih ....
pro¹etaj malo pa æe¹ videti da æe te bilo gde u Srbiji primiti i ugostoti mnogo bolje, srdaènije i prisnije nego u Beogradu jel to zato ¹to su ljudi gori...
Nek ti je na ÈAST...
MK Arhangel

Kengur

Citat: DebeliZmaj poslato 02 Novembar, 2010, 15:18
ochigledno ljudi imaju problema sa drugachijim misljenjem ...
ocete da vas lazem ? da vam svima kazem da ste mi bash dragi kad cujem narodnjake ( ne neradonu muziku)
kad se razvlachi gradom ? ... da vam napishem kako je to divno, lepo i prosto taj teheranski bluz je vrlo mio
mojim usima ?
samo recite ako volite da citate takve postove, pa da odmah napravim jednu takvu temu ...
zaprvo kome ne odgovara, klikne na ignore ... ili jedostavno ne ulazi u ovu temu ... i resheno ...


Kad bi ti ovo boldovane postovao bar 10%, mislim da bi imao 80% manje losu reputaciju...

Beograd i beogradjani... Vazi... 15 ili 20% su starosedeoci zajedno sa okolinom Beograda, prigradskim naseljima(selima)...

Nado svaka ti je na mestu... :-*

DebeliZmaj

sad konkretno se nalazimo u ovoj temi ? da/ne..
imash opciju da je ne citash ? da/ne
a imash i ignore ... bar je bilo do malo pre ... sad nema dugmeta ...
samo vi recite da zelite da svi misle, zapravo pishu isto ... i nema frke al onda nema
pljuvanja po bjb zbog jednoumlja ... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

RoaD GunneR

Ajmo da se vratimo na definiciju Sabana

Saban je samoziva osoba, koja gleda kako sebi da olaksa sve sto moze, pri tom ne vodeci racuna o posledicama njegovog delovanja na okolinu i u tome je veoma inovativna, usput je to i najpametnija osoba koja smatra da je uvek u pravu.

Cesto se mesaju pojmovi seljak i saban, zato sto je seljak u slengu sinonim za nekulturnu osobu a saban je po difoltu nekulturan.

Lazic

#47
Citat: Dr. Pop poslato 02 Novembar, 2010, 13:31
Sa svim mogu da se slo¾im sem sa ovim ... ,, ljudi koji ovde provedu 40 godina, a pricaju sa naglaskom svog zavicaja ''

Izvinjavam se nisam hteo da nikoga da uvredim, to mi je najmanja zamerka, imam u zgradi par komsija Crnogoraca, sjajni ljudi, ali posle 30 godina jos imaju originalni naglasak, svaki put kad se sretnemo, uzajamno se podjebavamo oko naglaska, ja naprasno progovorim crnogorski, a oni beeeogradski... ;D ;D ;D Licno mislim da je to stvar, koliko se neko asimilovao u neku sredinu... Imao sam prilike, da jedno malo duze vreme provedem u Herceg Novom, poceo sam da primam novljanski akcenat posle 15dana... ;D Takodje sam neko vreme proveo i na engleskom govornom podrucju, pricao sam ko i svi ostali, engleski... ;D Srpski sam ih ucio, ako pokazu interesovanje... Imam drugaricu Crnogorku, zivi ovde 15 godina, ma jednu mrvicu ne menja naglasak, kaze NIKAD... Sad, da li je to ponos, ne znam, ali ja sam vaspitan, da kad odem u inostranstvo/drugo mesto, nikoga ne vredjam svojim ponasanjem, i ako mogu da se sto brze uklopim...  [cheers]

p.s. Svi tipovi ljudi koji su navedeni u gornjem postu, mogu da budu bilo koje vere, nacije, ili geografskog lokaliteta... Izvinjavam se ako nisam bio dovoljno precizan... [cheers]

Dr. Pop

Citat: Lazic poslato 02 Novembar, 2010, 16:25
Citat: Dr. Pop poslato 02 Novembar, 2010, 13:31
Sa svim mogu da se slo¾im sem sa ovim ... ,, ljudi koji ovde provedu 40 godina, a pricaju sa naglaskom svog zavicaja ''

Izvinjavam se nisam hteo da nikoga da uvredim, to mi je najmanja zamerka, imam u zgradi par komsija Crnogoraca, sjajni ljudi, ali posle 30 godina jos imaju originalni naglasak, svaki put kad se sretnemo, uzajamno se podjebavamo oko naglaska, ja naprasno progovorim crnogorski, a oni beeeogradski... ;D ;D ;D Licno mislim da je to stvar, koliko se neko asimilovao u neku sredinu... Imao sam prilike, da jedno malo duze vreme provedem u Herceg Novom, poceo sam da primam novljanski akcenat posle 15dana... ;D Takodje sam neko vreme proveo i na engleskom govornom podrucju, pricao sam ko i svi ostali, engleski... ;D Srpski sam ih ucio, ako pokazu interesovanje... Imam drugaricu Crnogorku, zivi ovde 15 godina, ma jednu mrvicu ne menja naglasak, kaze NIKAD... Sad, da li je to ponos, ne znam, ali ja sam vaspitan, da kad odem u inostranstvo/drugo mesto, nikoga ne vredjam svojim ponasanjem, i ako mogu da se sto brze uklopim...  [cheers]

p.s. Svi tipovi ljudi koji su navedeni u gornjem postu, mogu da budu bilo koje vere, nacije, ili geografskog lokaliteta... Izvinjavam se ako nisam bio dovoljno precizan... [cheers]
Dru¾e , ti me nisi nièim uvredio, kontam da si napravio previd kada si napisao u vezi naglaska, ja nemam neki izra¾eni naglasak po¹to sam iz ©abaèkog kraja(mo¾da malo drugaèiji, ali ni¹ta specijalno) i èak ¹ta vi¹e zavidim ljudima koji uspeju da zadr¾e svoj naglasak kao karakteristika kraja iz kojeg dolaze. to ¹to ¾ive npr . u Bg ih ne èini Beogradjanima i ne treba . Ja znam da nikada neæu biti Beogradjanin, a ni moje dete(BAR SE NADAM) , Mo¾da unuèe. Ja sam ovde silom prilika . Ne kajem se zbog toga, tako me ¾ivot i put naveo, ko zna gde æu sutra ¾iveti, Èudni su putevi Gospodnji.
Neèiji naglasak nije karakterna osobina niti po bilo èemu ru¾nom izdvaja pojedinca iz celine, sve ostalo ¹to si naveo u potpunosti se sla¾em sa tobom , ali me iritira ¹to neko ono ¹to si napisao vezuje za ljude sa sela i samim tim ih karakteri¹e kao ©abane.
prvo ka¾e da nema ni¹ta protiv ljudi sa sela i sl. a onda da ne ¾ele da mu prljaju grad, pa kako onda nema ni¹ta protiv njih.(nisam citirao samo tumaèim)
svojim tvrdnjama sam sebe potire.
MK Arhangel

UFF

Citat: Dr. Pop poslato 02 Novembar, 2010, 14:05
Ako se ljudi karakteri¹u po akcentu , pet bambija za Uffa.. :) :) :)


Pope ko je rekao da se karakterisu po akcentu??  [doh]

Pitao si po cemu se razlikuju ljudi iz grada i ljudi iz sela?

Pa po NAGLASKU!

Jel sam pogresio nesto?  [neampojma]

Da se ne razlikuju mozda po duzini polnog organa?   [rofl] ne razumem...

Dr. Pop


Mo¾e biti prijatelju, mo¾e biti, jesi li nekad proveravao  [yahoo] [thumb_down]
ma znam na ¹ta si mislio, nisam rekao ni¹ta lo¹e za tebe, dao sam ti pet bambija, ¹ta hoæe¹ vi¹e ne mo¾e.... [nono]
MK Arhangel

MIGE

vidim da ste napisali sve i svasta sta smatrate pod pojmom saban!ja recimo volim narodnu muziku,naravno ne ovu grand-novokomponovanu vec pravu ,staru!ako sam zbog toga saban e neka sam   :D [thumb_up]

UFF


MIGE


markodjurovic

@UFF

Pa u sustini razlikuju se jos i po mentalitetu. Na primer meni je i danas nenormalno kada mi komsija ne kaze dobar dan. U manjim mestima je mentalitet drugaciji, vole ljudi da te pitaju za zdravlje, a i da budu pitani. Kad god u KVu izadjem iz stana u dvoristu zgrade provedem bar 5 min da bi se ispricao sa komsijama. Licno ne vidim nista lose da ljudi, sa kojima sam u istom dvoristu proveo 30 i kusr godina, se zanimaju sta se desava sa mnom.
Zato su mi uvek u BGu vise lezali krajevi koji imaju taj mentalitet, aj da kazemo komshijski. Zbog toga su mi B. Jerkovica, Dorcol, Karaburma, Dedinje, Zemun ostali u mnogo lepsim secanjima nego NBG, Vracar, ... Ovime ne prozivam krajeve :), samo kazem kako sam se kao podstanar sa 20 godina staza osecao.
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

DebeliZmaj

to je zato sto si bio kao podstanar
da zivish negde malo duze kao stanar
upoznao bi komshiluk, koji naravno nemora
nuzno da bude dobar ili loshe, ali samo kazem
za to treba vremena :) relano ja se i ne trudim
da upoznajem sve ljude koje sretnem u zgradi
pogotovo za koje znam da su podstanari ...
jer su samo u tranzitu ...

da dodatno pojasnim, nishta nemam protiv podstanara ali ne vidim
logiku da nekog upoznajesh ko je tu mozda josh neko kratko vreme :) ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

MIGE

i?jel se jos uvek osecas? :D :D :D nisi bio na banovom brdu,kakve su tamo tek komsije!  [cheers] [ludak] [djavo] [prebicute] [thumb_down] :'( [peppa]

UFF

Da Marko, lepo je to...

Osim ako te to ne smara!

I sta ako tebi puca Q za babu koja zivi ulaz do tebe a ona te svaki dan zaustavlja u hodniku zgrade da te pita: kako si, sta ima novo, gde ti je devojka, kao je na poslu... (sve dok ti zuris negde)

A ti posto zelis da budes fin i da ne kvaris komsijske odnose trpis ta sranja iako bi joj najradije rekao: "ma baba teraj se bre u qrac!"

To sto se niko nikom ne javlja u velikom soliteru meni odgovara jer niko nece ni da kenja kako onaj Marko menja motore, privodi qrave ili sta vec jer svako gleda svoja posla a tako i treba!

Jedno sto mi se ne svidja je sto ako se srusis na sred ulice 70% ljudi ce samo da prodje pored tebe (po potrebi da te preskoci ako si pao po sred ulice) i produzi dalje, 20% ce da zastane ali ne da ti pomognu vec da bi videli sta ti se desilo i da li ces da umres na njihove oci, a samo 10% ce da cucne pored tebe i da pokusa da ti pomogne (prisustvovao sam u par takvih situacija u centru beograda)

MIGE

Citat: UFF poslato 02 Novembar, 2010, 21:34
Da Marko, lepo je to...

Osim ako te to ne smara!

I sta ako tebi puca Q za babu koja zivi ulaz do tebe a ona te svaki dan zaustavlja u hodniku zgrade da te pita: kako si, sta ima novo, gde ti je devojka, kao je na poslu... (sve dok ti zuris negde)

A ti posto zelis da budes fin i da ne kvaris komsijske odnose trpis ta sranja iako bi joj najradije rekao: "ma baba teraj se bre u qrac!"

To sto se niko nikom ne javlja u velikom soliteru meni odgovara jer niko nece ni da kenja kako onaj Marko menja motore, privodi qrave ili sta vec jer svako gleda svoja posla a tako i treba!

Jedno sto mi se ne svidja je sto ako se srusis na sred ulice 70% ljudi ce samo da prodje pored tebe (po potrebi da te preskoci ako si pao po sred ulice) i produzi dalje, 20% ce da zastane ali ne da ti pomognu vec da bi videli sta ti se desilo i da li ces da umres na njihove oci, a samo 10% ce da cucne pored tebe i da pokusa da ti pomogne (prisustvovao sam u par takvih situacija u centru beograda)
pa zato se to i desava sto vecina ljudi  misli kao i ti!pa sta onda ocekujes?prodjes pored mene,zivimo u istoj zgradi,nemas obicaj a ni vaspitanje da mi se javis a kad padnes trazis pomoc?zaboravio si  i one koji bi ti prisli da vide kako si a usput te  i odzeparili ako si u nesvesti!

UFF

Ja se svima javim
Kazem zdravo i to je to, nije mi tesko

Mene niko ne smara jer to ne dozvoljavam
Ako pocne ja kazem izvini ali stvarno zurim i odem
Sto da slusam sranja koja me ne interesuju od osobe koja mi nista ne znaci u zivotu? (nije me pitala za savet ili trazila pomoc vec joj je dosadno pa bi da prica sa nekim)

Ako je neko povredjen uvek cu pomoci, to je ljudski i to se podrazumeva

Mada razumem i one koji samo prodju

Evo slucaja koji sam video u centru:
Zena pala na ulicu i pocela da se trese dok joj pena ide na usta, ljudi prolaze neki uspore i pogledaju i nastave dalje, ja stao izvadio mob i pozvao hitnu pomoc, skupilo se dosta njih i niko nista ne radi dok se nije pojavio neko ko zna sta se njoj desava i kako da joj pomogne.
Ja doktor nisam i ne razlikujem epilepsiju od besnila niti znam da li ce joj okretanje na bok pomoci ili pogorsati stanje a ne bi da rizikujem sa ovim drugim (sto panduri kad dodju na mesto nesrece ne diraju povredjenog dok ne dodje hitna pomoc iako je ziv i mrda?)

I sad svi pljujemo o onom sto je pogledao i samo prosao dalje a sta ako je on razmisljao ovako:

"zena je pala i trese se, trebao bi da joj pomognem ali ja nisam doktor i ne znam kako, vidim da su se neki ljudi vec skupili oko nje i jedan zove hitnu pomoc a ja zurim na posao i dobicu otkaz ako opet zakasnim, a ako stanem nista joj pomoci necu osim sto cu praviti jos vecu guzvu oko nje kao i sebi problem na poslu"
i covek produzi dalje...