Glavni meni

Koje ulje za R6?

Započeo zivanovic, 18 Jul, 2011, 21:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zivanovic

Koje ulje preporucujete za Yamahu R6 2002 godiste, Fully synthetic ili Semi-Synthetic?

Boban_m


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: zivanovic poslato 18 Jul, 2011, 21:35
Koje ulje preporucujete za Yamahu R6 2002 godiste, Fully synthetic ili Semi-Synthetic?
kako si postavio ptanje takav si odgovor i dobio.......
Nije pitanje koje je bolje, vec sta tebi treba, kako vozis, koliko je presao motor, za sta ti sluzi motor, da li ga vozis zimi ili samo na plus 50..................i posle svega toga sta ocekujes od ulja. Pre svega ulje koje sipas mora da ispunjava normu koja fabrika propisuje, i ma sta ti pricali ljudi podlozni uticaju komercijalne manipulacije, nije najbolje najskuplje niti je najbolje ono koje se najvise reklamira.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Raja

U R-6 samo sintetika 100% i nista drugo bez obzira na stil voznje ili bilo sta.Samo ful

zivanovic

Citat: revolution poslato 18 Jul, 2011, 22:31
Citat: zivanovic poslato 18 Jul, 2011, 21:35
Koje ulje preporucujete za Yamahu R6 2002 godiste, Fully synthetic ili Semi-Synthetic?
kako si postavio ptanje takav si odgovor i dobio.......
Nije pitanje koje je bolje, vec sta tebi treba, kako vozis, koliko je presao motor, za sta ti sluzi motor, da li ga vozis zimi ili samo na plus 50..................i posle svega toga sta ocekujes od ulja. Pre svega ulje koje sipas mora da ispunjava normu koja fabrika propisuje, i ma sta ti pricali ljudi podlozni uticaju komercijalne manipulacije, nije najbolje najskuplje niti je najbolje ono koje se najvise reklamira.
Sta je problem u pitanju? Dali za R6 preporucujete Fully synthetic ili Semi-Synthetic? Mislim na ulje Yamalube.
Motor je presao 26000 km.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Raja poslato 19 Jul, 2011, 08:24
U R-6 samo sintetika 100% i nista drugo bez obzira na stil voznje ili bilo sta.Samo ful
nepoznavanje materije !!!!!!
Yamalube je polusintetika i preporucena je od Yamahe za taj motor u normalnoj eksploataciji.....za stazu naravno sintetika...ali za drumsku upotrebu slobodno sipaj polusintetiku renomiranog proizvodjaca (ne motul 5100) sa odgovarajucim api standardom , a ako vozis samo leti mozes i sa nesto vecom gradacijom.
p.s.
Jako malo proivodjaca preporucuju sinteticko ulje za normalnu aksploataciju, a pojedini cak zabranjuju.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

skijash

©to je za ulicu bolja polusintetika od sintetike?

Kengur

Sintetika retka, kad vozis po gradu/ulici mnogo ga ''razbija" kad digne temp onda menjac lupa kao besan... Verovato ulje gubi viskoznost... Nemam pojma, objasnice vec neko strucniji...

Ja sam u moju R6 2001 sipao polu sintetiku Motorex i bio prezadovoljan. Uzimao sam ga u Centru S. Motor sam prodao sa 46 000 a sad vec ima uveliko preko 50 000 i nema nikakavih problema... Ne trosi ulje, radi kao sat... Momak iz Smedereva prezadovoljan...

ЯЭВОЛУТИОН

Sintetika gradacije 0w40 ili 5w40 ili slicna je previse retka za niske obrtaje pa pada pritisak ulja pri malim obrtajima.....ali su zato odlicne posto retko ulje mnogo brze dolazi do sklopova, i kad motor radi na visim rezimima, uljna pumpa je savrseno salje ka bitnim sklopovima za mazanje.
Polusinteticka ulja gradacija 10w40 ili 20 w50 i slicna, se nesto slabije ponasaju dok se motor ne zagreje i brze gube viskozna svojstva, ali posto motorcikli imaju prilicno kratke servine intervale to i nije bitno. Medjutim u gradu ta malo vislja gradacija omogucava bolje zadrzavanje ulja na nekim delovima motora.
I jedna i druga su ulja dobra, medjutim jedna su namenjena trkama, druga dugackim touring voznjama, treca za gradsku upotrebu....
Licno znam momka koji je presao 80000 sa R1 na automobilsko ulje...obavezno grejanje pre kretanja, polako grejanje guma i pun gas...u pitanju je Castrol GTX, to covek ima u servisu u buretu i manja ga jednom u sezoni.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

skijash

Pa ulja koja se prodaju u prodavnici svakako nisu za trke. Negde mo¾da nije potrebno bacati pare na sintetiku, ali svakako neæe da ¹kodi. Najvi¹e se tro¹i motor pri hladnom startu i dok se ne zagreje na radnu temperaturu, a tu reðe sintetièko ulje najbolje radi posao. Ako su dva ulja iste gradacije sintetièko je koliko ja znam bolje, druga je stvar da li je potrebna u nekom konkretnom sluèaju, zar ne?

zivanovic

U servisu Rodic su mi preporucili YAMALUBE (Yamahino) 4FS Full Sintetic , a prijatelj iz Svajcarske mi je doneo YAMALUBE Semi-Synthetic 10w40, kaze da su mu tamo u prodavnici za taj motor preporucili tu vrstu ulja.Zato pitam dali cu pogresiti ako sipam YAMALUBE Semi-Synthetic 10w40 u moj motor?

UFF

Ja bi u svakog novog R-a sipao full sintetiku, ipak se visoko vrti i ipak je to fabrika preporucila
E sad ako ti je motor stariji ili vozis ko baba onda je polusintetika sasvim ok :)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: zivanovic poslato 19 Jul, 2011, 21:58
U servisu Rodic su mi preporucili YAMALUBE (Yamahino) 4FS Full Sintetic , a prijatelj iz Svajcarske mi je doneo YAMALUBE Semi-Synthetic 10w40, kaze da su mu tamo u prodavnici za taj motor preporucili tu vrstu ulja.Zato pitam dali cu pogresiti ako sipam YAMALUBE Semi-Synthetic 10w40 u moj motor?
Svajcarci su u pravu....za R6 fabricka preporuka za drumku upotrebu je polusint, ali ti lihvari u rodicu pokusavaju uvaliti sint jer imaju vecu zaradu i teze ga prodaju....E sada ce neko da kaze da fabrika nema pojma, ali oni daju garanciju za svoj novi proizvod sa tim uljem....
Ulja su kao ulja ista, razlika je u molekularnoj strukturi....dakle sinteticka se ne prave sinteticki (ma sta oni pisali) vec se u kontrolisanim uslovima dobija ulje ujednacene velicine molekula, te ulje duze ostaje u ISO specifikaciji koju fabrika garantuje. Na zapadu ga primenjuju na trkama i kod turera za velike puteve gde nije zgodna zamena u kracim intervalima.
E sad to sto UFF vozi nadzvunim brzinama (neprovereno jer nema sat) to je vec druga prica.

p.s.
Ja ne bi sipao sintetiku u tvoj motor u svom servisu, cak i ako platis
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

Bem li ga revolution bi trebalo da zna sta prica na tu temu...
A sto za moj ktm fabrika kaze samo sintetika kad je jednocilindras?
Ima neke veze sa dve uljne pumpe koje poseduje, sa temperaturom, habanjem ili sa cime?

ЯЭВОЛУТИОН

ktm radi sa vecim pritiskom ulja i predvidjem je za takvo ulje, ali znam neke koji ga voze na polusintetiku, doduse ne divljacki, i rade....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

Vozio ja proslu zamenu na bel ray big thumper polu-sint. cisto da probam i vratio se na motorex
sta god da sipam prvih 3000km nista i onda krene da ga pije

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: UFF poslato 20 Jul, 2011, 15:02
Vozio ja proslu zamenu na bel ray big thumper polu-sint. cisto da probam i vratio se na motorex
sta god da sipam prvih 3000km nista i onda krene da ga pije
Nisi jedini, jednostavno neki motori tako razbiju ulje za 3000 i posle ga srcu ko ludi...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Raja

Naravno da ce da piju ulje koje nije za te motore i koje se razbije na 3000.Zato i postoji sintetika da izdrzi to sve i da se nerazbije na 3000.Pre nekoliko godina na motori.hr je bio mnogo lep clanak o ulju za R-motore i koliko je motora u hrvatskoj prolupalo zbog polusintetickog ulja i do kakvih su zakljucka dosli kada su to malo podrobnije ispitivali.Znam ja jednog koji je u R-a sipao ulje koje ja prospem iz mog motora i dugo je radio ali vise neradi i znam neke koji su sipali preradjeni longlajf i muceni motor je i na tome radio ali vise neradi.

UFF

Rajo nisi pratio na casu
ja sam u moj motor sipao ova tri ulja:

i svako se isto ponasa do 3000km drzi nivo a na 3100 vec fali 300grama

i ako pogledas slike malo pazljivije na svakom ces procitati FULLY SYNTHETIC

[attachment deleted by admin]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Raja poslato 20 Jul, 2011, 20:22
Naravno da ce da piju ulje koje nije za te motore i koje se razbije na 3000.Zato i postoji sintetika da izdrzi to sve i da se nerazbije na 3000.Pre nekoliko godina na motori.hr je bio mnogo lep clanak o ulju za R-motore i koliko je motora u hrvatskoj prolupalo zbog polusintetickog ulja i do kakvih su zakljucka dosli kada su to malo podrobnije ispitivali.Znam ja jednog koji je u R-a sipao ulje koje ja prospem iz mog motora i dugo je radio ali vise neradi i znam neke koji su sipali preradjeni longlajf i muceni motor je i na tome radio ali vise neradi.
Upravo i pricamo o tome kako neki motori trose neka ulja a neka ne. Upravo pricamo o tome da FABRIKA preporucuje polusintetiku...e sad aki ti kazes da mora sintetika onda dobro...bolje tebe da slusaju
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11