Glavni meni

KTM LC4 640 - par pitanja pre kupovine

Započeo Taraba, 08 Jul, 2011, 22:41

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Taraba

Gledao sam danas jedan LC4 640 Supermoto, 2004 god. 21000km. Ka¾e vlasnik pre ~1000km promenjen frajlauf.
Motor u pitanju je ovaj: http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/ktm-lc4-oglas-18391/

Vlasnik kad pali na anlaser stisne dekompresor i pusti anlaser da obrne 3,4,5 krugova pa pusti. Ka¾e da ga tako pali da ne bi stradao frajlauf.
Ima li ovo logike? Revolution reèe da on crkava uglavnom od lo¹eg akumulatora i dugog verglanja, a verglanje sa otvorenim dekompresorom je i dalje verglanje?  [neampojma]

Na leru zvuèi dobro. Buèan jeste, ali valjda su svi LC4 takvi? Nema nekih izra¾enih kliktanja, lupanja, grebanja i sliènog.
Meðutim, kada se naglo doda gas iz lera, èuje se ne¹to kao metalno zvi¾danje iz motora. Kao da æe neki le¾aj da se razleti svakog trenutka.
Mo¾e biti sva¹ta, ali mo¾da neko ima ideju ili iskustvo na ¹ta ga podseæa???

Trese se kao neka poljoprivredna ma¹ina, ali ide  [klanjam_se]

Balavi mu ulje na semeringu prednjeg lanèanika i negde iznad izduvnih cevi... rekao bih poklopci otvora za ventile, ali nisam mogao da vidim... nije ba¹ pristupaèno bez skidanja rezervoara. Opet, izgleda poznat problem kod njih. Zameni se semering i dihtunzi i trebalo bi da bude suvo?

Da li ima neki majstor koji poznaje ovaj motor ili vlasnik KTM LC4 640, da je voljan da odemo da pogledamo motor koji se nalazi u Beogradu?

[cheers] [watching] [joint]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

#1
To sto je bucan je normalno
Imam drugara koji vozi isti takav duze vreme i sam ga odrzava pa mogu da te upoznam sa njim i zajedno da se provozate da ga pogledate
saljem br na pp


on je na ovim svezim slikama sa ade huje isto ima akrapa celu granu... ko zna mozda si njegov motor isao da gledas :)
ako je to slucaj onda ce ti on reci u kakvom je stanju bolje od bilo kog majstora :D

zemunboy

Uffe imas link ka oglasu gore u Tarabinom postu...

A Ilija, zasto motor izgleda malo retardirano na slikama, ili je i takax uzivo :P :P :P :P

UFF

sta je to link?  [dunce]

zajebavao sam se - on ne prodaje svog ktm-a

Taraba

Citat: UFF poslato 08 Jul, 2011, 23:00
To sto je bucan je normalno
Imam drugara koji vozi isti takav duze vreme i sam ga odrzava pa mogu da te upoznam sa njim i zajedno da se provozate da ga pogledate
saljem br na pp


on je na ovim svezim slikama sa ade huje isto ima akrapa celu granu... ko zna mozda si njegov motor isao da gledas :)
ako je to slucaj onda ce ti on reci u kakvom je stanju bolje od bilo kog majstora :D

Sad sam gledao slike u temi Ada Huja. Ovo je on jel da?

Zvaæu èoveka da odemo da pogledamo/poslu¹amo.

Ako on ka¾e da je dobar, uèlanjujem se u va¹u sektu.

Citat: zemunboy poslato 08 Jul, 2011, 23:16
A Ilija, zasto motor izgleda malo retardirano na slikama, ili je i takax uzivo :P :P :P :P

Ma nekako retardirano ga lik slikao... deluje kao da je æopava razvaljena, ali u¾ivo ne izgleda tako.
I meni je to zapalo za oko pa sam ba¹ zagledao æopavu, i ne deluje mi da je kraæena ili da je onaj graniènik sjeban.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

DR Goran

Paljenje sa dekompresorom je da bi se uradio "priming" cilindra tj da uvuce malo smese pre neg napravi ful kompresiju. To se radi na motorima kojima je budzen anlaser .

KTM ima automatski dekompresor na bregastoj koji dok se motor ne zavrti dovoljno brzo ne sklopi i ne dozvoljava punu kompresiju ...a tako imaju i svi jednosilindrasi za anlaserom.

Dr 650 ima elektromagnet koji povlaci dekompresor i drzi otprilike dva kruga radilice ...kao i neki drugi iz prelazne ere kad je bilo to jeft neg menjati bregu itd.

Frajlauf crkava jedino i najvise od kontra hoda klipa...tj kad se radilica vrati u kontra smeru od normalnog . To se desava kod neuspelog paljenja i ponekad kod gasenja na kljuc ako potrefis da skines kontakt pre varnice . Zato je za dug vek fraja najbolje gasiti ga na rucni dekompresor ili prevezati elektricni

Frajlauf za lc-a je 80e sto je smesno u odnosu na 230e koliko je za DR suzukija a fabrika kaze da radi 60k km i onda mora da se menja.

Semering lancanika nema nego semering osovine to se lako menja..ima jos jedan mali oring iza distanca lancanika ali to nije problem .

Slina sa glave moze biti odasvuda treba lepo videti gde je da nije nesto osteceno .

A da radi kao prekrupac i da je neudoban to je za pricu...a kad ga ostavis na copavoj da radi u mestu on ide sam u krug unazad...show
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

B@ne

Citat: DR Goran poslato 09 Jul, 2011, 00:55
Zato je za dug vek fraja najbolje gasiti ga na rucni dekompresor ili prevezati elektricni

©ta znaèi " prevezati elektrièni"?

DR Goran

Pa elektricni radi tako sto kad stisnes verglanje prvo on sklopi pa pusti struju na anlaser ... a imas i crveno kurslus dugme na volanu koje koje prekida bobinu ili je spaja na masu...

to za bobinu otkacis i povezes da kad stisnes crveno (ili flipnes prekidac kako na kom) aktiviras samo elektricni dekompresor ..i tako ostane bez kompresije i ugasi se a nema teorijske sanse da se radilica vrati unazad i tako cuvas ceo motor i fraj najvise
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

Vlajko

Tarabicu, jel znas kolko ce ti para trebati za to planinarenje?
ako si bas zapeo, eno ti Kepin.

ono, zena moze sa sela..ali..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

UFF

eto kepa ce da ti ugradi el stater i montira sm felne i gume, veca kljesta i disk pa mozete da trgujete :)

posle ti ostaje jos samo tvrdju viljusku sa kracim hodom da nadjes
cuo sam da su te WP viljuske jeftine :D

kepo

da je pametan nebi uopste i razmisljao o ktm-u

Gašpar

Citat: kepo poslato 10 Jul, 2011, 00:23
da je pametan nebi uopste i razmisljao o ktm-u
Ogroman plus za ovo. Zna se da se u Japanu prave motori, a u Evropi konfekcija  ;)

UFF

aj gaso reci jel to stvarno iskreno mislis?
ako je tako evo ja cu da ga savetujem da kupi trafiku na plin i da je prepravi u sm

Lazic

Citat: Gaspar poslato 10 Jul, 2011, 00:24
Ogroman plus za ovo. Zna se da se u Japanu prave motori, a u Evropi konfekcija  ;)

Ovih dana se stalno razbacujes sa nekim ogromnim plusevima, a cini mi se da si i jedan zaboravio nekome da das... Sta uopste znaci ogroman plus, zar nisu svi jednaki...?  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

kepo

Dobar Ktm je nov Ktm, ili dok mu ne prodje garancija.


Gašpar

Citat: UFF poslato 10 Jul, 2011, 05:24
aj gaso reci jel to stvarno iskreno mislis?

Najiskrenije. Za mene je samo japanac motor.
Budimo realni, kao dukati ima ne znam kakvu opremu i kosta 22.000 evra. Zasto ne bi kupio Suzukija koji kosta 13.000 kupio svu opremu sa ducatija (pri tome mislim na brembo kocnice, na ohlins vesanje i slicne gluposti) koja ne moze da kosta vise od 7.000 i imas bolji motor od tog Ducatija za manje para.

ЯЭВОЛУТИОН

to kaze covek koiji vozi kantasaki......evropski motori imaju smek....japanski su konfekcija...dakle za svaki dan...a triumph, ducati, bmw. i drustvo su za kurcenje u izuzetnim prilikama....
replika>
kako li uspeva mercedes da proda milione vozila pored lexusa koji za manje para nudi istu klasu opreme i vozila...pitam se pitam
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

JankoR

Oèe èoek da kupi SM hajte mi  ka¾ite  neki SM li¹e drz koji nije iz evrope. Po meni ¹to se tièe jednog cilindra KTM je majka za vi¹e neznam a i ne interesuje me

kepo

 dobro izvozani SM 640 star 7 god  je uveliko za penziju.












Cubric

Kad japanci naprave neki SM vredan paznje, ja cu ga vrlo rado voziti, ovako su u igri samo Husqvarna i KTM...
I najbolji konj u blato padne, i najpostenija zena na kraju dadne