Glavni meni

KLE 500 anlaser problem?????

Započeo Dzigi Boy, 26 Jun, 2011, 23:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dzigi Boy

Ovako braco Manijaci???  Imam u garazi kle 500 ima neko sranje sa anlaserom, decko je vozio ugasio mu se na semaforu, inace nije njegov motor sipao je gorivo njakao je drkao, i nece da zavrti nikako...

E sad, dosao je do mene, ja sam mu stavio mocan akomulator i kada hocu da ga anlasujem on klikne u kutijici gde su osiguraci, i ne jebe....pregledao sam osigurace svi dobri!!! Isao sam dalje dosao do automata na suprotnoj strani, i prespojio ga direktno i on je poceo normalno da nalasuje, ali nije upalio....onda sam ga ja opet isprobavao i jednog momenta je upalio i radi sasvim lepo....

ALI??? Ja ga ugasio i od tada uopste nece da upali, ja ga vrtim do beskraja on me ne jebe uopste.....znaci nece nikako da satavi...

znaci ima neki frku sa instalacijom, brava ili nesto sto ja nemam pojma, prvi put ga gledam i nista mi se nanjemu ne svidja da vam pravo kazem.....

Da i na automatu je osigurac OK.......

Aj da vas cujem??????? A to Lazicu obavezno da pogledas heheheheh

I zbunjuje me varijanta sto mu uvek gori svetlo kada ga anlasujes sto je po meni potpuno pogresno ali je verovatno tako fabricki????

ЯЭВОЛУТИОН

pogledaj juinction box, da nije neka dioda (kvacilo, ler, copava) probila pa zeza. Proveri i run off prekidac..pusta plus na CDI
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Dzigi Boy

Pa stoji na copavoj, stisnem mu kvacilo kada ga palim, buni me sto je jednog momenta upalio ali nece vise, srce me boli kada ga krljam tako direktno, explodirace..hmmmm?????

Dzigi Boy

A prekidac je na on naravno...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Dzigi Boy poslato 27 Jun, 2011, 00:11
Pa stoji na copavoj, stisnem mu kvacilo kada ga palim, buni me sto je jednog momenta upalio ali nece vise, srce me boli kada ga krljam tako direktno, explodirace..hmmmm?????
Probaj sa uvucenom copavom i u leru, Prevezi prekidac copave i on hoce da vrisne, proveri da li dolazi napon na cdi....ako nemas service manual skini ga sa neta
http://www.manualedereparatie.info/download/Kawasaki-kle-500-manual.html
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Dzigi Boy

Kako mislis u leru ne kapiram?? jos kad bi ja to mogao da uradim bez jedne noge u PM

CDI mu je izneg akumulatora????

Gašpar

Izbacis iz brzine i dignes copavu, sta ti nije jasno?  :)

Dzigi Boy

Pa upalio sam ga na copavoj radio je, naravno da je izbacen iz brzine............cela instalacija mu je tako cudno sumnjiva da sam totalno zbunjen...........


Nebi ja dao prednji tocak sa moje skele za tog KLE koji je 2006 a vec su stigli da mu vade radilicu???????


Moram nastaviti sutra naucno istrazivacki rad, ako ko ima jos koju pamentnu neka slobodno kaze???

ЯЭВОЛУТИОН

Pa mozda je prekidac copave tad odradio, a posle nije hteo.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

SSZGO

pa zaobidji SVE SEM ALNASERA DIREKTNO
skini kabl od alnasera sto ide na osigurac kod akumulatora, povezi ga direktno na akumulator i vidi hoce li tako da radi...

ako nece ni tad da radi, ja sam imao sledeci problem, gumice na alnaseru sto drze ulje iz agregata da ne udje su propale i uslo mi je ulje unutra, posle toga nema sanse da radi... ustvari nekad hoce ali vremenom sve slabije i slabije, resava se skidanjem ciscenjem alnasera  i zamenom gumice/dihtunga za ulje...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: SSZGO poslato 27 Jun, 2011, 21:31
pa zaobidji SVE SEM ALNASERA DIREKTNO
skini kabl od alnasera sto ide na osigurac kod akumulatora, povezi ga direktno na akumulator i vidi hoce li tako da radi...

ako nece ni tad da radi, ja sam imao sledeci problem, gumice na alnaseru sto drze ulje iz agregata da ne udje su propale i uslo mi je ulje unutra, posle toga nema sanse da radi... ustvari nekad hoce ali vremenom sve slabije i slabije, resava se skidanjem ciscenjem alnasera  i zamenom gumice/dihtunga za ulje...
ali on nema varnicuuuuu!!!!
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

perlx

Baci ga u reku :)

Svecica, kapica, kabal, cdi, bombina, namotaji ?

Havarisan


Dzigi Boy

Citat: Havarisan poslato 28 Jun, 2011, 01:48
sta kaze KLE?  [pop]

Car, si havarisani, car  [klanjam_se] [klanjam_se] [clapp] [clapp] [thumb_up]vidim stigao si kuci........ja sam pozavrtao saku srafova, akumulator se puni i sutra cu da ga zasrafim i da mu pozelim srecan put.......

Stvarno si covek od akcije [clapp] [clapp] [clapp]......videcemo se sutra predvece idem da odmorim od jutros sam na nogama [zzz] [zzz] [zzz] [zzz] [zzz]

Gašpar

I sta je na kraju bio problem?