Glavni meni

"Novi" Suzuki V-Strom

Započeo MILJAN, 23 Jun, 2011, 02:56

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

MILJAN

2012 NEW Suzuki DL650 V-Strom ABS photo compilation
2 litra manji rezervoar, lep¹a instrument tabla i to je to.... Restilizovan.... Sada je vi¹e Triumph tiger looking.....

http://blog.motorcycle.com/wp-content/uploads/2011/06/062111-2012-suzuki-v-strom-650-main.jpg














Cave ab homine unius libri

kawa ninja



Svidja mi se , sad je elegantniji  [thumb_up]
This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

TA96

Potajno sam se nadao da ce se mozda malo okrenuti prema terenu jer posle DR nemaju nijedan enduro motor ali nista od toga  [nono]
"La vita fugge, et non s’arresta una hora,
et la morte vien dietro a gran giornate..."

boka92

prelep motor....lepo odradjen.....posebno kontrolna tabla i izduv...ostavili me bez teksta.....jedini minus je sletlosna grupa koja je mogla da bude bolja....
knjiga u sake,kljuc u ruke pa na drum...

Gašpar

U odlicno izgleda [thumb_up]

E sad jedna cinjenica, da li ste provalili da dizajneri Suzukija imaju sve manje ideja?
Prvo su kopirali Z750 i napravili GSR750
A sada Tigera i napravili Vstrom

boka92

Citat: Gaspar poslato 23 Jun, 2011, 10:56
U odlicno izgleda [thumb_up]

E sad jedna cinjenica, da li ste provalili da dizajneri Suzukija imaju sve manje ideja?
Prvo su kopirali Z750 i napravili GSR750
A sada Tigera i napravili Vstrom

pa sta ces...moraju da se snadju... ;D
knjiga u sake,kljuc u ruke pa na drum...

bagzi_obr

Meni je drago sto su u Suzukiju zadrzali kubikazu na 650ccm.
Sa ubacivanjem agregata iz Gladiusa dobijano je 5KS na nesto
manjem broju obrtaja, i veci obrtni moment za 4Nm na istom
broju obrtaja, sto bi trebalo da znaci vremenski neznatno krace ubrzanje
do recimo 100km/h i malo bolje povlacenje narocito prilikom preticanja.
Sto se estetskih promena tice nekima se svidjaju a nekima ne, a po
meni i dalje novi Strom zraci jednostavnoscu i lepotom dizajna.
Ako se u eksplataciji pokaze pouzdan kao i stari model definitvno
ce moj sledeci izbor biti novi mali Strom, tj. posle Stroma - Strom,
jer definitivno je Strom idealan za moj stil voznje.   

dimac

Meni se stvarno svidja ovaj noviji model, nekako je mrsaviji od starog. Tabla mi se bas nesto i ne svidja jer vise volim analogni brzinomer, ali nadohnadili su to sa vise informacija, cak ima i lampicu za temperaturu oko i ispod nule :D
Sad mi ostaje da skupim jos malo para, sacekam zimu i kupim ovog novog stroma :) Ima li nekih informacija o ceni?

MILJAN

Meni se definitivno ne sviða manji rezervoar ali restilizacija je povukla ta 2 litra dole. Sada deluje manje d¾ombast. Meni ne dogovara uzak izgled jer sam i ja d¾ombast pa mi deluje malen. Instrument tabla je keva sa podacima.. Super je... Zadnji blatobran je super odraðen i daleko je lep¹i.... Prednji takoðe.. Sedi¹te mi se takoðe sviða... Suma sumarum, ipak mi se stari sviða vi¹e zbog korpulentnijeg izgleda.. Nisam siguran ali mislim da je novi strom malo du¾i... Ako su poveæali odstojanje toèkova onda nije dobro jer je i ovako predugaèak za nagle eskiva¾e... Mada mislim da nisu...
Posle ovog Stroma, kupiæu verovatno ABS stroma ali starog...mo¾da polovan... Ako ne, onda idem na Yamahu super tenere 1200.
Cave ab homine unius libri

dimac

Ja sam se iskreno zajebao sto sam prodao stroma, a nisam morao. Sad kad razmisljam sta da kupim, opet za te pare koliko kosta nov strom, u toj klasi nista ne moze da se kupi. Tenera 660 je preslaba (nije u istoj klasi) ali je opet puno bolja za offroad, TA novi mi se ne svidja, f800GS je odlican motor ali nemam para za njega. Jedino logicno resenje je strom, i najverovatnije ce tako i biti.  Sad mi ostaje samo da sacekam februar-mart, sad sam vec na pola sezone, a kako stvari stoje propusticu i kraj druge polovine tako da ne mogu puno da se vozim i nema potrebe za zurbom.

easy

apsolutno odvratno.
stari je bio lepsi, a ni on nije bog zna sta sto se tice izgleda, ali makar je mogao da se posmatra kao dizajnerski zaokruzena celina.
a novi.... apsolutno nista lepo na njemu ne privlaci pogled, gomila nekih shatro usisnika i rebrastih poklopaca, ova grozna gruba crna plastika napred sa imitacijom karbona, zmigavci sa traktora, retrovizori kina '89, prednji blatobran od mat plastike... jedino instr. tabla ne izgleda lose

suzuki se izgleda udubio u neku svoju zaostalu filozofiju umesto da puste dizajnere da rade svoj posao



ovo da stavis pored Tigera ispao bi smesan / pricam o izgledu naravno


dimac

@easy, ukusi su razliciti, nekom se svidja a nekom ne. Da nam se uskusi ne razlikuju verovatno bi postojao samo jedan motor, ovako... :)
Meni se ovaj model vise svidja od starijeg, onaj stariji je po meni previse bio plastican, ovde su ga malo stesali.

easy

ma jasno je to da su ukusi razliciti, ali dobar brend/proizvod treba da oblikuje ukus potrosaca, nije to nesto sa cime se svaki covek u istoj kolicini radja. a da nam se ukusi ne razlikuju to bi znacilo ili da ga nemamo ili da smo potpuno ravnodusni po tom pitanju, ali i dalje bi bilo dovoljno puno raznolikih motora :)

pit



               LEP JE.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

pit

Citat: revolution poslato 23 Jun, 2011, 22:19
Citat: pit poslato 23 Jun, 2011, 16:19


               LEP JE.
ko afrika :)


                  Ne stvarno je lep ...s obzirom da suzuki osim gsxr-ova nije imao bas s cim da se pohvali u dizajnerskom smislu ovo je pravo osvezenje za taj brend.

prpa_zr

da budem iskren, ne sviða mi se ¹to je tank manji za dva litra koje su "¾rtva" dizajna..
ali generalno mi je lep motor

velimlje

Ovde mozete naci gomilu fotografija novog Suzukija u velikoj rezoluciji ...

http://epio.net/bike/v-strom650/
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

UFF

A bilo im skupo ozbiljniju viljusku da stave??
ni kocnice mi bas ne deluju kao dobre
a o nidraulicnom kvacilu umesto jebene sajle ni da ne pricamo

dimac

Pa kad bi sve to stavili verovatno bi kostao bar 1000e vise, ne kazem da ta razlika kosta toliko, ali i oni moraju da se ugrade :) A kad bi kostao toliko vise, onda bi pre uzeo na primer Triumph Tiger 800 nego stroma.