Glavni meni

prednja guma nazad

Započeo vlada_dee, 16 Jun, 2011, 23:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

vlada_dee

Dodjoh u posed nove stare prednje gume koja je dimenzija kao moja zadnja. Da li je strashno da je stavim nazad i ako je stavim, da li da je okrenem suprotno od strelice, buduci da su prednje gume projektovane da trpe kochionu silu, a zadnje silu ubrzanja...
?

Boban_m

Mislim da veci problem moze biti koliko je stara ta "nova" guma nego sto je prednja a stavljena pozadi. Svasta sam vidjao, tako da ako je starija od 5 god, mozes ocekivati da je "plastifikovana" i vise ne drzi nego sto drzi.

vlada_dee

bridgestone neka, DOT VJD396, ili je 1996-o ili 9-i mesec 2006.
svejedno, potrajace dok se u majci Srbiji ne pojavi dunlop arrowmax koju chekam vec duze vreme!

lord_oblivion

Tri cifre su za pre 2000 god, tako da je 1996.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

vlada_dee

juhu!
ritualno cu je spaliti! :)

lord_oblivion

Snimi pa postavi ovde  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

#6
Mojne si lud, treba samo da je povrsinski osmirglas, po mogucstvu  na nekom krivudavom putu, ima da radi ko bela lala... Pedja, reci mu za tvoju hiljadugodisnju Miselinku na Jawi...

lord_oblivion

Jawa je laksa od Kawe pa ne proklizava mnogo. Treba joj cela vecnost da se zagreje ali onda grize asvalt ko luda  [thumb_up]
Pre toga sam je oprao, namazao glicerinom i tako drzao 10 dana. Posle toga smirgla 60 po gaznom sloju, montaza i gassss  ;)
Moja miselinka na Gvozdeniji je '95.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

#8
ER-5 je od gvozdenije tezi citavih 10 kila, tesko da ce zbog toga vise da kliza...:D

vlada_dee

bash sutra planiram do Sokobanje takvim putem...pa ako me izda ima da bude:

Shta ce biti s' gumom?!
...

vlada_dee

glicerin???
10 dana???
o.O

lord_oblivion

Ne mora 10, dovoljno je tri-cetiri al' meni se nije zurilo  :)
Glicerin se maze da razmeksa povrsinski sloj gume. Nesto slicno kao prajmer...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Boban_m

Citat: Lazic poslato 17 Jun, 2011, 00:14
Mojne si lud, treba samo da je povrsinski osmirglas, po mogucstvu  na nekom krivudavom putu, ima da radi ko bela lala... Pedja, reci mu za tvoju hiladugodisnju Miselinku na Jawi...
Odlican recept za smirglanje. Ali ledja... ;D

vlada_dee

aham...glicerin, smirgla, krivudav put, ledja, dobro, vredi znati...
A shta je sa tim shto je guma za "front wheel only"?

lord_oblivion

Turaj i pevaj. Ionako je privremeno. Samo se potrudi da to zaista bude kratko privremeno  ;)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Boban_m

Citat: vlada_dee poslato 17 Jun, 2011, 00:40
aham...glicerin, smirgla, krivudav put, ledja, dobro, vredi znati...
A shta je sa tim shto je guma za "front wheel only"?
Osudjen si da vozis iskljucivo u rikverc, logicno jelte ;D

vlada_dee

pa zato pitam, da li da je turam kontra?

Lazic

Citat: Boban_m poslato 17 Jun, 2011, 00:35
Citat: Lazic poslato 17 Jun, 2011, 00:14
Mojne si lud, treba samo da je povrsinski osmirglas, po mogucstvu  na nekom krivudavom putu, ima da radi ko bela lala... Pedja, reci mu za tvoju hiljadugodisnju Miselinku na Jawi...
Odlican recept za smirglanje. Ali ledja... ;D

Vidi se da nikad nisi vozio kineski kros sa kramponkama po mokrom asfaltu... [rofl] [rofl] [rofl] Samo malo pazljivije dok se guma lepo ne zagreje... [yahoo]

@Vlada dee:
Montiraj gumu isto kao da je napred, odusevices se ako je okrenes naopako... Narocito, ako bude mokro...:D :D :D

Boban_m

Citat: Lazic poslato 17 Jun, 2011, 00:50
Citat: Boban_m poslato 17 Jun, 2011, 00:35
Citat: Lazic poslato 17 Jun, 2011, 00:14
Mojne si lud, treba samo da je povrsinski osmirglas, po mogucstvu  na nekom krivudavom putu, ima da radi ko bela lala... Pedja, reci mu za tvoju hiljadugodisnju Miselinku na Jawi...
Odlican recept za smirglanje. Ali ledja... ;D

Vidi se da nikad nisi vozio kineski kros sa kramponkama po mokrom asfaltu... [rofl] [rofl] [rofl] Samo malo pazljivije dok se guma lepo ne zagreje... [yahoo]
A kazi mi jesi li tad divljao sa svih raspolozivih 60 km/h ili si pak unosio dozu razuma? [rofl]

Lazic

Gresis silno sinko, bila je ljuta zver od 200cc, mogao je i 100kmh, ali tada je otpadalo sve, od srafova preko fidastera, do plombi iz zuba... [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]