Glavni meni

Pitanje, vf400/vf500 masina u mito ram

Započeo nano, 13 Jun, 2011, 13:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nano

Da li masina od honde vf400f il 500 moze da se smesti u ram od cagive mito. Da li ce taj ram izdrzati opterecenje, pitam zato sto planiram neki kao projekat   [yahoo], posto sam vidjao na YT mito sa xt660 masinom.


cagiva mito 660cc supermono with renegade exhaust

DR Goran

Da li moze da stane neces znati dok ne premeris ipak glomazan je to agregat... A da li ce izdrzati pa sto ne bi ne stavljas 200 konja motor nego 20 konja jaci...
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

nano

To oko HP sam skontao da ne bi bio problem, jedno dal moze da stane :( nasao sam na netu dimenzije vf masine... Probacu da nadjem. Ako nece da stane uzmem veci cekic :D

Bori¹a

markodjurovic je stavio motor od Honde CBR 125 na kineskog endura :D
I lepo mu je sljakalo, i prodao je...
Pitaj ga kako i sta, mozda ti da neki savet.

DR Goran

Motor je stao u ram ali su poseceni stari nosaci i zavareni novi za novu masinu , napravljen nov auspuh , odgovarajuci zadnji lancanik i jos par gluposti i eto...u principu sve moze pa cak i ram da se modifikuje ..nije to zaletanje protona u hadronskom kolajderu nego gvozdjurija vulgaris
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

Bori¹a

Citat: DR Goran poslato 14 Jun, 2011, 22:10
Motor je stao u ram ali su poseceni stari nosaci i zavareni novi za novu masinu , napravljen nov auspuh , odgovarajuci zadnji lancanik i jos par gluposti i eto...u principu sve moze pa cak i ram da se modifikuje .. nije to zaletanje protona u hadronskom kolajderu   nego gvozdjurija vulgaris

haahahhaahah svaka ti dala za ovo :D

DR Goran

i preporucila drugoj ....kako to zaboravi pa preporuka je cudo 8)
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

ЯЭВОЛУТИОН

FLEX Division...iliti omiljeti alat brusalica, da prsti
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

nano

#8
Citat: DR Goran poslato 14 Jun, 2011, 22:10
Motor je stao u ram ali su poseceni stari nosaci i zavareni novi za novu masinu , napravljen nov auspuh , odgovarajuci zadnji lancanik i jos par gluposti i eto...u principu sve moze pa cak i ram da se modifikuje ..nije to zaletanje protona u hadronskom kolajderu nego gvozdjurija vulgaris

Naravno imam opremu za varenje aluminijuma...  [clapp] opusteno  

mohikanac

Bolje teraj tog yzf-a sto imas i nemoj mnogo izmisljati toplu vodu......

Ovo je kao kad piletu montiras sise,verujem da je 10 puta zanimljivije voziti cvaju mita,nego ovo drndalo.....

Jojjjjj cetvorotaktni jednoklipac na sportaku,to se ne sanja ni u najcrnjim kosmarima......

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: mohikanac poslato 15 Jun, 2011, 04:18
Bolje teraj tog yzf-a sto imas i nemoj mnogo izmisljati toplu vodu......

Ovo je kao kad piletu montiras sise,verujem da je 10 puta zanimljivije voziti cvaju mita,nego ovo drndalo.....

Jojjjjj cetvorotaktni jednoklipac na sportaku,to se ne sanja ni u najcrnjim kosmarima......
nemoj biti iznenadjen ali trpanje singla u laki ram je pojava koja traje vec 200 godina...u americi voze prepravljne rndalice tipa yzf400, crf400 i sl u singl kupu. E sad ti verovatno mislis da to ne ide, ali vremena po krugovima pokazuju suprotno.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mohikanac

Ok,jednocilindras na krosu,ali na malu zujalicu kao sto je mito,to montirati po meni nikako ne ide....

dimac


nano

#13
Citat: mohikanac poslato 15 Jun, 2011, 04:18
Bolje teraj tog yzf-a sto imas i nemoj mnogo izmisljati toplu vodu......

Ovo je kao kad piletu montiras sise,verujem da je 10 puta zanimljivije voziti cvaju mita,nego ovo drndalo.....

Jojjjjj cetvorotaktni jednoklipac na sportaku,to se ne sanja ni u najcrnjim kosmarima......

http://www.cycleworld.com/motorcycle_news/racing/all/monogp_-_racing

Dakle vec su izmislili toplu vodu. Inace da si samo naziv teme procitao skontao bi, posto pise VF400/500 a ja bi rekao da je to V4. Singl ne bi stavio sigurno, ako se toga uzelim izvucicu automatika iz garaze.

V POWER! [yahoo]





ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

nano

@revolution: nikako, al ko sto rece mohikanac tesko mi u trkalici da zamislim singl, na to sam mislio. :) a i probao bi neki V manje kubikaze posto nikad nisam imao V  :'(

Inace sad sam nasao ram Vf i mita je identicne sirine 760mm

Gašpar

Projektanti u MotoGP-u su glupi pa turaju jedan cilindar u motore  [zvizdi]

nano

sad me covek provalio da ocu u motogp  [rofl]

zemunboy


nano

aham jeste samo kad pise mono znaci jedan ("1") , a pogodi sta znaci "v" u VF