Glavni meni

Vulkanizeri

Započeo grber, 04 Jun, 2011, 21:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

s.i.m.a

drugar je imao lose iskustvo sa pedjom, tri puta je isao da mu namesta gumu [ludak]
mislim da mladenovac uopste nije daleko  [thumb_up]

grber

Zvao Lesanovica (Vojvode Supljikca)... 800 din zamena gume i balansiranje i jos 800 ko hoce montazu/demontazu tocka.

mi¹ko_kolo

Citat: s.i.m.a poslato 06 Jun, 2011, 23:42
drugar je imao lose iskustvo sa pedjom, tri puta je isao da mu namesta gumu [ludak]
mislim da mladenovac uopste nije daleko  [thumb_up]
Meni ni iz d¾epa, ni u d¾ep. Ko kako voli.

grber

U Tadic centru zamena sa skidanjem tocka 2,400. Preterase ga, pa nisam ni pitao koliko je bez skidanja tocka  :(

Nasi vulkanizeri ko da formiraju cene bacanjem kockica.

DR Goran

realne cene su 500 skidanje tocka , 500 balansiranje , 500 montaza demontaza ..sve ostalo je lov u mutnom ...jer ni za jedan od tih poslova ne treba vise od 10 min sto je poprilicna zarada uzevsi u obzir neku mehanicarsku normu od 1000din (10e) na sat
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

UFF

Ja ti skinem i vratim tocak za dz
kod vulkanizera blizu mene demontaza-montaza 200din
meni balansiranje ni ne treba ali mozes i to da uradis kod majstor cakija blizu mene na rucnoj balanserki za cast (das mu nesto za tegice samo)

davidoff

Ja sam menjao kod nekog lika u Bolecu na preporuku majstora iz Centra S za 1000 din sa balansiranjem i demontazom/montazom....
We won't forget you Marco....


DR Goran

Citat: UFF poslato 25 Jun, 2011, 13:08
Ja ti skinem i vratim tocak za dz
kod vulkanizera blizu mene demontaza-montaza 200din
meni balansiranje ni ne treba ali mozes i to da uradis kod majstor cakija blizu mene na rucnoj balanserki za cast (das mu nesto za tegice samo)

Ok je to s tvoje strane jer ti radis negde za shke i onda popodne uvece se zezas i pomognes nekom..ja placam postor 400e mesecno i od mehanike zivim..kad bi ceo dan skidao i vracao tockove za dzaba ili radio generalne jer volim sta da odnesem kuci zeni i detetu...pivo sto doneli..zena bi rekla da slobodno i ne dolazim kuci ...jbg ne ide tako...

Ja sam za cene naveo sta je realno a naravno da ima i nekog ko nece da trazi nista al posao je posao a ortaci su ortaci

Ps daj telefon tog sto radi demontazu za 200 din verujem da bi svi ovde teli to da znaju a ne tadicu i slicnima da daju 1000 (ukljucujuci i mene)
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

UFF

Pa naravno da bi i ja lepo naplacivao da zivim od toga tj da mi je to profesija
nemam telefon ali se vulkanizer nalazi u vodovodskoj ulici kad se sa ibarske srene u nju pa sa desne strane
iznad radnje je velika reklama tigar evo obelezio sam na mapi od prilike gde je jer neznam tacnu adresu ali nemozete da je promasite

hornY

Ja sam ranije menjao u Centru S. Bilo je 700din po tocku. Montaza - demontaza - balansiranje.
Onda se Zvonko - glavni majstor, odvojio...sada radi 200m odatle, u Bolecu.
600din po tocku je za mene poklon cena, express usluga sa velikom paznjom i postovanjem.
Pored toga radi sve ostale intervencije.

0645776400


UFF


Master Z-ed

Upravo sam bio u moto labu, majstor Peða je jedan od boljih likova kod kojih sam bio zbog raznoraznih stvari i stvarèica, sve pohvale za njega, ostale likove nisam upoznao ali prièa ide ovako.

Jutros re¹im da promenim prednju gumu po¹to mi i prednja i zadnja guma stoje u autu veæ mesec dana i nikako da ih zamenim, a vreme im je.
Skuvam kafu, sednem za forume i naðem pit stop radi zamenu guma na motorima, tu mi je u kom¹iluku, reko odoh do njih, izvadim iz auta prednju gumu, devojka ode kolima na posao, ja do motora, kad ono zadnja prazna, ekser u njoj.

Naduvam zadnju gumu odem u pit stop, doèko koji radi je ok lik, ali nije majstor za motore, sve uz moju pomoæ i pomoæ ¹tapa i kanapa, skinemo prednji toèak. Motor visi negde u vazduhu, dr¾i se zubima za vetar, ali nije pao na zemlju tj. asfalt sreæom vi¹e nego znanjem. cena zamene 1500 ke¹a.

©ta sad, radim do 17h., okrenem ja par vulkanizera svi rade do 15h. ¹to i jest red subota je, ko æe du¾e da radi.

Opet na forume kad naðem na maniacima da fale i kude tu neku laboratoriju, nazovem majstor Peðu, majstore jel radi¹. radi, do kad, ka¾e èova ma do 18,19,20h kako kad, doði kad oæe¹.

Donese mi devojka zadnju gumu, jedva doèekao 5h., sednem na moped pa na vi¹njièki put, malo ih nije ba¹ lako pronaæi ali kad vidite auspuhe pored puta tu ste, samo kroz rampu napred.
 
Doèekao me majtor Peða radi sam promeniæe mi gumu i tu teèe prièa o skupovima, lepim i ru¾nim putevima, itd isl.

Padne mi na pamet da sam isto tako pre desetak dana kupio sveæice i stoje mi u motoru, majstore oæemo da menjamo, pa oæemo mada mu to nije u¾a specijalnost, oæe èova SUPER!!! Briga manje.

E sad ko nema Zvekana, ne zna koja je to muka, mogu da se promene samo sa Kawinim alatom, re¹ili prvu i èetvrtu ali druga i treæa belaj!!!
Skinemo pumpu raskaèimo creva, ali kljuè neæe da uðe.

Majstor Peða odseèe kljuè zavari ¹ipku, èaskom, i odvrnemo i te dve sveæice, muèili smo se dobrih sat i kusur vremena.
Svaka èast majtoru na stpljenju ja bih ga do tada veæ uveliko ¹utnuo i ostavio stare sveæe.

Do¹lo vreme za naplatu, kolko treba para, zamena zadnje gume 1500 ke¹a, a za sveæice ne treba ni¹ta muèili smo se zajedno, kao sve ok!!!!!!!!!
U najmanju ruku sam se zgrozio!!!!
Naravno da sam platio èoveku, ali je utisak ostao takav da sam ostao bez teksta, danas ne¹to za D¾. u Beogradu, posle sat vremena muèenja, jo¹ uvek ne verujem svojim u¹ima, posebno posle toliko truda.

Ja bih na njegovom mestu rekao guma fraj, zamena sveæica 5000rsd.
Tako da sve pohvale na raèun moto laba, i majstora Peðe!!

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

CADILLAC

 [hello]...ima li ovo neko...cena ?... [cheers]
BMW BoxerClub Pancevo 666

UFF

pitaj sszgo-a mislim da je on to sebi kupovao a i vidxeo sam na sajtu neke od domacih moto prodavnica ali se ne secam koja
znam jer se secam da sam pomislio kako je to dobra stvar i sto svi proizvodjaci to ne stavljaju fabricki - nije da ih puno kosta a dosta znaci

Che

Citat: CADILLAC poslato 01 Septembar, 2011, 14:58
[hello]...ima li ovo neko...cena ?... [cheers]

Ima ga u Louis-u, ja sam ga uzeo jos pre par godina. Mislim da je cena bila nesto oko 5e.

Davor

Iz pravca grada ka Medaku ulicom Vojislava Ilica na semaforu pred Plavi most skreces levo. Posle 50m sa desne strane imas vulkanizera koji skida, balansira i sredjuje sta je potrebno. Cene su pristojne, rade svaki dan do 22h.
Kupi mi majko fen, da zalizem kosu i postanem njen

CADILLAC

Uzeo kod Delta-BMW-a ,sredinom septembra , cena bila oko 1040 din.- Jbg, ne kupuje se svaki dan ;) [slomljenzid] [cheers]
BMW BoxerClub Pancevo 666

Black Adder

Danko Zemun, na starom batajnièkom putu, posle okretnice 17-ice i Kiler Auto u To¹inom bunaru. Cena se ne seæam ali se seæam da su momci i na jednom i na drugom mestu vi¹e nego korektni i poslovni. 

losmi

ja bio neki dan kod Zvonka u Bolec,za 600din full tretman,montaza/demontaza i balansianje,plus mi dotegao lanac za dz... [thumb_up]