Glavni meni

Super Ténéré XTZ 750

Započeo Gile_ExtremeBoy, 27 Oktobar, 2010, 16:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gile_ExtremeBoy

Posedujem Yamahu Super Tenere 750 godinu dana, radi se o prvom modelu iz 1989god, na satu trenutno ima oko 60.000km zadovoljan sam performansima kao i svestranost koji motor nudi. Vrlo je udoban za duga putovanja zbog svojih gabarita i polozaja sedenja. Moze se koristiti u Off roadu ali u nekim odredjenim granica, jel je ram kao i konstrukcija zadnjeg nosaca repa/kofera nedovoljno jaka za takve namene. Masina je veoma snazna i zadovoljava potrebe prosecnog vozaca. Poteze iz malih obrtaja ali zver izlazi tek nakon 5.000 obr/min, moze se lagano voziti na malim obrtajima gde je voznja sasvim prijatna bez velikih vibracija. Potrosnja je u granicama normale, moji su karburatori nastelovani da trose 5.1 L/100km dok mu je trenutna max brzina 160km/h, ali sa dobrim tubama (koji su inace jedan od 2 glavna problema na ovom motoru) motor postize i do 200km/h. Drugi problem je naravno regler koji redovno crkava (periodi su od 2-3 godina zavisno od kvaliteta istog). Glavni osigurac koji se nalazi na akumulatoru treba se promeniti odma pri kupovini motora jer on najcesci uzornik daljih kvarova, ima slab kontakt zbog zastarele tehnologije.

Nadam se da sam bar malo pomogao buducim i sadasnjim vlasnicima ST-a.  :)








....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...