Glavni meni

Pumpa za ulje Yamaha TZR

Započeo Nikola035, 29 Maj, 2011, 20:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Nikola035

Zanima me koliko mogu da se uzdam u elektronsku pumpu za ulje?Ona trenutno radi kad  dam kontakt cuje se kako zuji kao prowera pa kad startujem motor kad upali cuje se na kratko kako zazuji i swe ok i tako kad ugasim motor ona zazuji tj ugasi se!!!E sad zanima me  da li ona pri samo radu tj pri voznji moze da crkne?Kako to resiti tj sta uraditi da do toga ne dodje?kako da saznam da je crkla?

¹tampar

Ako crkne(daleko bilo) cræi æe odmah i motor pa æe¹ saznati prvi...
Ako se pla¹i¹ da æe cræi pumpa napravi me¹avinu i sipaj u rezervoar a pumpu otkaèi,drugog re¹enja nema...ali ne znam ¹to se pla¹i¹,ne crkava to tako lako....
To ¹to zazuji kad da¹ kontakt mislim da nije pumpa za ulje....

Purec

Ja sam imao Cagivu Mito, pri davanju kontakta cuje se kao pumpa medjutim, to je ventil u izduvnoj grani i proverava da li moze da se otvori. Inace kod mene je pumpa bila otkacena i pravio sam mesavinu sam ;)

slave74

A. el ti imas bas elektricnu pumpu za mesavinu?
Obicno su mehanicke sa mogucnosti stelovanja doze ulja. Na njoj imas i sajlu , koja je povezana sa gasom, pa kada ga odvrces(zavrces), pumpa dozira vise odn. manje ulja.
To treba povremeno kontrolisati, mislim sajle. A po kontrolnoj lampici kolicine ulja najlakse vidis , da li trosi ulje, odn. da li radi pumpa. Mada najpre namirises , i vidis dim iz auspuha.
E, sad dvotaktni motori imaju ventil , koji iz. gasove preusmerava, a zavisno od obrtaja, ili preko rezonantne komore, ili direktno u izduvnu cev. Taj ventil je pokretan elektromotorom, i polugicama, pa se kad das kontakt, on cuje, kako odradi ciklus provere ispravnosti.. Zuji par sekundi.
Mozda to cujes?