Glavni meni

Yamaha TZR 125 1995

Započeo Nikola035, 28 Maj, 2011, 18:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Nikola035

Kupio sam Yamahu Tzr 125ccm radi pali swe super ali se desava da se zagusi na 4500 obrtaja.Kada se zagusi samo popustim malo gas i ona probije pa isto tako na 7500 obrtaja. Problem je u tome sto je to pocelo cesce da se desava.Zna li neko u cemu je problem?!

Bori¹a

Najverovatnije ti treba stelovanje karburatora. Isto tako treba na jednom motoru sto ga ja merkam :)

Nikola035

Prodavac mi je rekao da mu jedino filter za vazduh nije original.Da li moze da bude do toga?u swakom sluchaju cu proweriti karburator!!!

Bori¹a

Pa ako je filter drugaciji tj. nije za taj motor mozda daje manje ili vise vazduha pa pravi prebogatu mesavinu (vazduh-gorivo) pa zbog toga. :)

Bishke

PRvo osnovno,proveri karb,pa struju,pa svecicu i pokusaj da zamenis taj filter i stavis original !
You should do one thing every day that scares you

Purec

Probas ovo gore navedeno + obavezno skini auspuh i ocisti, nije neki posao a ko zna kad je i da li je uopste ciscen ;)

Nikola035

Zna li mozda neko gde mogu da nadjem filter vazduha?Sutra cu proveriti karb.staviti novi svecicu i ocistiti auspuh pa bih kupio i filter vazduha posto ovaj nije u originalu!!!Hvala na savetima...p.s. zaboravio sam da dodam da motor pri gusenju na gore navedenim obrtajima dosta dimi....

slave74

Pa vidi ,kakav je filter. Ako je sundjerasti, mozda je napravljen bog zna kako , i od kog sundjera, i debljine a svejedno moras da vidis taaj box gde je filter. Mozda je jos nesto budzeno, probijano , seceno. Filter , mislim da mozda i neces da nadjes, probaj ove moto prodavnice, ili u SG-AUTO u Zemunu, imas sajt, pa nadji broj telefona.

djolevidak

vidi ejzap ventil,imao sam isto takvu jamahu ;) sto se tice filtera ja sam probao da vozim bez njega isto kao i sa njim a ortaku je spala masa na bobini isti problem cini mi se bio ;) proveri struju njpre

Nikola035

Bio sam zauzet neko wreme pa bas i nisam bio extra sa wremenom!!!Propratio sam wase odgowore i mislim da nije problem kod filtera gledao sam swe prowerio sam kutiju cela je ali posto je prazna stawio sam sundjer upalio motor probao ali isto!!!Sutra cu proweriti struju!!!Josh neshto danas kad sam krenuo da se wozim motorom sipao goriwo upalio motor okrenuo dwa  tri kruga saswim lagano swe je bilo normalno i stao sam do druga.Pricali smo nekih 5minuta i ajde da krenem upalim motor on se ugasi,ja opet ono isto:Zawerglam ga pod punim gasom on upali ali radi sa mnogo welikim gusenjem koje prati preweliki dim iz auspuha i nije hteo preko 3500 Rpm do 4000 Rpm .Kad sam mu nasao medju gas negde na poliwinu okreta rucice radio je na 3000 Rpm skoro 3min stim sto sam zadimio celu ulicu i sire posle cega je poceo da penje obrataje saswim lagano swe dok nije stigao na nekih 5000 ili 6000 Rpm posle cega je primao gas i turazu i narawno saswim je normalno radio!!!Zna li mozda neko shta je problem bio?

Gašpar

Da nije izbacio karike?  :)

Nikola035


djolevidak

moze da bude da je otisao dihtung glave...... posto dok si stajao voda je usla u cilindar jer je pod malim pritiskom, i nisi mogao normalno da upalis zbog vode e kad je malo izbacio vodu onda je upalio ali nije mogao da radi kako treba posto je bilo jos vode,a dim ti je posledica isparenja vode u auspuhu,proveri vodu u hladnjaku,ne u boci...

ra$a

kad sam bio klinac patio sam se sa tomosom, kasnije sam imao mz, i mrzim cvaje i kurblu iz dna duse. rekao sam sebi cvaju i motor bez start dugmeta nikad vise. jbg treba da bacam karte da vidim koji mu je k....

od kurble bih odstupio samo u slucaju nekog sm-a....

ra$a

jbg slucajno poslah dva ista odgovora...

Nikola035

Sredjena je Yamaha!!!Kad sam sa jednim dobrim prijateljom koj dobro poznaje motore rasturio maske podigo kutiju filtera oslobodio karb.i kad smo ga skunuli desava se sledece:

1--Karburator od Aprilie(Made in Italy) :o
2--Osigurac iglice najebao skroz [veryangry]
3--Dizne zakorele [doh]
4--Filter goriva pun sljama [ljutko]
5--Glavna dizna razbusena (Previse) [glavazid]
6--Lonce puno s'nekim talogom prljavstine :'(
7--Plovak zakoreo >:(

Posle malo duzeg ciscenja menjanja dizni i filtera motor bez problema okrece u punih 14000Rpm  [yahoo] [yahoo] [yahoo]

djolevidak

frankestajn :D  ne mora da znaci da je od aprilije ako je made in itali ;) moz ubacuju njihove karb fabricki

Nikola035

 karb.koji stOji na apriliji 125 uporedjen sa mojim potpuno ISIT tako da!!! [blahblah] ;D ;D

Gašpar

Ma te male Yamahice se sklapaju u Italiji. Moguce je da je model koji se ugradjuje na vise modela.

djolevidak

kad bi pravili za svaki motor druge karb bilo bi veselo :D imas dosta delova koji se koriste na raznim motorima.... kao nprm kocnice bobine satovu tockovi itd itd... ;) ali vazno je da je proradila yamana ;)