Glavni meni

Yamaha XTX 660 ulje i vazduh na iberlaufu:(

Započeo lazarpetrovic, 24 Maj, 2011, 20:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lazarpetrovic

pre neki dan pukne mi crevo od iberlaufa malo,i vidim da negde curka pomalo ulje,skinem ja to crevo upalim bez njega kad ono pomalo izbacuje i ulje,jel moguce da je agregat u qu*cu? :( :( :(

abarth

Za jedan cilindar je normalno da malo vi¹e duva na iberu, po¹to pravi veæi pritisak u karteru od vi¹ecilindriènih agregata.

lazarpetrovic


rboban

Citat: abarth poslato 24 Maj, 2011, 20:12
Za jedan cilindar je normalno da malo vi¹e duva na iberu, po¹to pravi veæi pritisak u karteru od vi¹ecilindriènih agregata.

A taj pritisak kod suvog kartera je vesto iskoristen da se vrati ulje u ram ili rezeorvar za ulje..... ako duva OK, para ne bi trebala da bude ....
ako po malo prsne na puno gasu nije strasno, a ako ga baca nije OK!!!!!

P.S. od cega je prslo creVo?? Da nemas PREVISE ulja slucajno?
Ride It Like You Stole It

djolevidak

ako ti ne trosi ulje sve je u redu ;) to ti je glavni pokazatelj stanja cilindra klipa i karika

lazarpetrovic

#5
Citat: rboban poslato 24 Maj, 2011, 20:41
Citat: abarth poslato 24 Maj, 2011, 20:12
Za jedan cilindar je normalno da malo više duva na iberu, pošto pravi veći pritisak u karteru od višecilindričnih agregata.

A taj pritisak kod suvog kartera je vesto iskoristen da se vrati ulje u ram ili rezeorvar za ulje..... ako duva OK, para ne bi trebala da bude ....
ako po malo prsne na puno gasu nije strasno, a ako ga baca nije OK!!!!!

P.S. od cega je prslo creVo?? Da nemas PREVISE ulja slucajno?

pa ono kad sam skino crevce sa iberlaufa ono izlazi vazduh i na oko se ne vidi da izlazi ulje,kad sam prislonio prst vidim da baca nije ni malo bas,al nije ni puno da sad curiii,a jebem li ga sipao sam 2,8l

lazarpetrovic


rboban

A da posetis MAJSTORA pa da pogleda uziVo?? Tesko ces preko foruma biti siguran sta je i kako je!!!

P.S. REVOLUTION ti je NAJblizi i pouzdan, pa se proVozaj do njega!
Ride It Like You Stole It