Glavni meni

Yamaha TDM 850

Započeo zlaja, 16 Maj, 2011, 21:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zlaja

Nisam ne¹to ba¹ struènjak za mehaniku ali se pomalo razumem i imam jedan problem koji ne znam kako da re¹im, kad mi motor stoji neko vreme da ga nevozim posle toga nemogu da ga upalim a da ne presisa, skinem sveæe oèistim ih osu¹im i kad nekako upali ne radi odma na oba cilindra veæ upali i radi na levom u èemu je stvar. A po mom skromnom mi¹ljenju se èuje i lanac bregaste pa me interesuje koja je kinta da se zameni. A voleo bih sa vama u Fru¹ku Goru ali me spreèava to ¹to tdm ne radi.

WOLVERINE



     Za pocetak zameni svecice....... a posle kod majstora na stelovanje karburatora........
...
  Lanac bregaste yamahain je oko 100 e,,,,,,  a ima i neki kantasakive za 50e ali to je budzevina po meni............  Spaner je isto toliko  oko 100 e a mozda i vise.....

zlaja

sveæe sam prvo promenio neznam nekog ko stvarno zna da odradi karburatore ja sam ih oèistio sam ali koliko znam treba i vakumetriju odraditi a ovo sa cenama koje si mi dao naterao si mi suze na oèi jer æu malo te¾e trenutno skupiti kintu za lanac i ¹paner, hvala za odgovor

WOLVERINE


pit

Citat: zlaja poslato 17 Maj, 2011, 09:46
sveæe sam prvo promenio neznam nekog ko stvarno zna da odradi karburatore ja sam ih oèistio sam ali koliko znam treba i vakumetriju odraditi a ovo sa cenama koje si mi dao naterao si mi suze na oèi jer æu malo te¾e trenutno skupiti kintu za lanac i ¹paner, hvala za odgovor


   Sto rece Volverin sledi ti stelovanje tj VAKUMIRANJE karburatora a to znaci ujednacavanje napajanja istih.Kad to odradis onda si elimisao mozda i problem, u svakom slucaju to ti je neophodna pocetna tacka.Posle toga ce ti neki majstor reci sta dalje sa lancem bregaste tj da li je za menjanje li moz da gura dalje.
  Kod mene se recimo na mom tdm 850 cuo pomalo kako zvecka lanac ali mu to nije smetalo uopste i ja sam presao s njim jos 40000 km i zveckanje mu nije smetalo nista...e sad kako je kod tebe ne znam to mora neki majstor da ti kaze .

UFF

ako nema pare za lanac nece ni za revolution-a imati :)

WOLVERINE

Citat: UFF poslato 18 Maj, 2011, 10:22
ako nema pare za lanac nece ni za revolution-a imati :)

Dobar majstor nikad nije skup ..........

Lazic

Narocito ako je Manijak...

jager

A mogao bi da onda ponudi i neku posebnu manijaèku cenu, za manijake ;D