Glavni meni

FORMIRANJE AUKUMULATORA?

Započeo Gavrolini, 09 Maj, 2011, 22:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Kupio sam nov YTX9-BS. To je onaj bez odrzavanja. Nasuo sam one bocice sto sam dobio uz njega. Kako se dalje formira. Negde na netu pise da treba da dolijem destilovane vode,negde da je to to,da sacekam par sati i montiram,negde da nakacim na punjac...sta je istina?

Gavrolini


mi¹ko_kolo


rboban

Sipa se kiselina, ostavis otvoren da izadju svi mehurici i stavis na DOBAR punjac da ga napuni do kraja......i onda ZATVORIS!!!
Ride It Like You Stole It

CADILLAC

Nenadmasni su...c tek punjaci -
BMW BoxerClub Pancevo 666

rboban

Uparavo takav jedan od njih iimam i svaka PREPORUKA!!!!!
Ride It Like You Stole It

Vlajko

Kolko ja znam.. treba mu punjenje sa sto manje amperaze.. 1 A ili ako imas onaj obican od 5.. stavi neku sijalicu i ostavi da prenoci..

Tako bi trebalo da je najbolje..

Nekoliko puta mi je nepravilno punjenje ili oidrzavanje znacajno skratilo vek trajanja ionako losih kumulatora..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

rboban

Ride It Like You Stole It

zmiya

ja nisam punio ni¹ta..samo sipao kiselinu i upalio motor..i radio 4 godine..a da sam ga i punio,gde bi mu bio kraj..

Kanarinac

Ni ja nisam punio. Sipao kislelinu, sacekao 10 min, montirao i upalio. Evo godinu dana je ok :)

ЯЭВОЛУТИОН

formirao ili neformirao, punio ne punio trajace koliko traje. Excell akumulatore sam formirao i punio i ujutru na verglanju padne napon na 8 volti...ja odem na reklamaciju im se najebem keve...daju mi drugi a on sura jos gori 6,6 volti na opterecnju...vracaj onaj od juce..nije on tako los.
Bammer za nijansu bolji...unibat dosta bolje 11v na opterecenju...doduse gel.
Inace su mi prosle godine poslali neki amerikanski preko bare...totalno zatvoren.....ko baterija,,,,ali pad na opterecenju sa 13 na 12.5 volti je komican...doduse 200 usd akumulator,,,,za HD
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11