Glavni meni

Vicevi

Započeo Dragan_kineziolog, 17 Oktobar, 2010, 15:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

Kako glasi slogan za turistièku agenciju u Zemunu?
- Doðite, va¹ auto je veæ ovde.

prpa_zr


Putin i Medvedev karaju Juliju Timo¹enko..

i dok je Putin guzi ona pu¹i Medvedevu

u jednom trenutku pita Medvedev:

- ¹efe, jel mo¾emo da se zamenimo

a Putin odgovara:

- MO®ETE !

Plazma Keks

Citat: Andreja poslato 10 April, 2014, 00:09
Èuju se kao traktori (ako izuzmemo v8 i jaèe dizele), vonjaju itd...
Da mi neko ponudi 535i i 535d a da imam para za odr¾avanje i vo¾nju, ne bih puno razmi¹ljao.
smrde ako natocis u njih biodizel, d2, loz ulje... evro dizel se ne oseca.

Hohštapler

Citat: Andreja poslato 10 April, 2014, 00:01
Dizel ne mo¾e biti dobar auto pa da ga jebe¹ :D

...ne bih se slo¾io...
Ovi novi dizeli ni po èemu ne zaostaju za benzincima, kad ga vozi¹ nema trika da oseti¹ razliku. Bilo nekad.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 10 April, 2014, 10:51
Citat: Andreja poslato 10 April, 2014, 00:01
Dizel ne mo¾e biti dobar auto pa da ga jebe¹ :D

...ne bih se slo¾io...
Ovi novi dizeli ni po èemu ne zaostaju za benzincima, kad ga vozi¹ nema trika da oseti¹ razliku. Bilo nekad.

"Kad bi mogao da bira¹ da ti neko pokloni perfektan auto, ili perfektnu ¾enu, da li bi uzeo benzinca, ili dizela?"  :D
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

aleks89rd

kenja andreja, srpske predrasude da dizele voze zbog ekonomicnosti i da je to za matorce a klinci voze benzince, brze zajebane masine, a zapravo ljudi vole benzince da mogu da sipaju plin za 'iljadu...

dizeli imaju sve predosti u odnosu na dizele pogotovo sve noviji i noviji gde to vise nisu sporohodne masine nego ni po zvuku ne mozes da ih razlikujes od benzinaca

mrle

jeftinije da vozi¹ Punta 1.2 benzinca nego mog 1.7 dizela.
Slièno tro¹e, sada dizel skuplji od benzina!!!!
Registracije procentualno znatno veæa.

Hohštapler

Aleksa, o tome ja i prièam...

1.9jtd ide ko popizdeo, isto i dci, hdi i tdi...
Da ne prièam o 30d u bmw-u.

Vozim s vremena na vreme drugarov bmw 1, ne znam koji je motor u njemu, neki najjaèi dizel, dal 160ks nisam siguran, u ¹estoj brzini na auto putu pri brzini 160kmh kompjuter pokazuje 5.1L potro¹nje... idi u qrac...
Obrtni moment, pouzdanost, potro¹nja - da ne valjaju ne bi bili popularniji, tre¾eniji i prodavaniji od benzinaca u evropi. Trenutno se za svaki popularni model tra¾e samo dizela¹i, a one male prdavce za grad prebacuju na 3 cilindra upravo zbog toga.

Citat: mrle poslato 10 April, 2014, 11:30
jeftinije da vozi¹ Punta 1.2 benzinca nego mog 1.7 dizela.
Slièno tro¹e, sada dizel skuplji od benzina!!!!
Registracije procentualno znatno veæa.

Jefrinije je po gradu, èim izaðe¹ van grada i digne¹ brzinu na 100kmh ode potro¹nja u kurac, a tu onda dizel doðe u svoj element..
Ima i punto 1.3 multi jet, da nisam gledao svojim oèima ne bi verovao da to èudo tro¹i ispod 3L na auto putu na 110kmh..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

aleks89rd

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 10 April, 2014, 11:35
Aleksa, o tome ja i prièam...

1.9jtd ide ko popizdeo, isto i dci, hdi i tdi...
Da ne prièam o 30d u bmw-u.

Vozim s vremena na vreme drugarov bmw 1, ne znam koji je motor u njemu, neki najjaèi dizel, dal 160ks nisam siguran, u ¹estoj brzini na auto putu pri brzini 160kmh kompjuter pokazuje 5.1L potro¹nje... idi u qrac...
Obrtni moment, pouzdanost, potro¹nja - da ne valjaju ne bi bili popularniji, tre¾eniji i prodavaniji od benzinaca u evropi. Trenutno se za svaki popularni model tra¾e samo dizela¹i, a one male prdavce za grad prebacuju na 3 cilindra upravo zbog toga.

Citat: mrle poslato 10 April, 2014, 11:30
jeftinije da vozi¹ Punta 1.2 benzinca nego mog 1.7 dizela.
Slièno tro¹e, sada dizel skuplji od benzina!!!!
Registracije procentualno znatno veæa.

Jefrinije je po gradu, èim izaðe¹ van grada i digne¹ brzinu na 100kmh ode potro¹nja u kurac, a tu onda dizel doðe u svoj element..
Ima i punto 1.3 multi jet, da nisam gledao svojim oèima ne bi verovao da to èudo tro¹i ispod 3L na auto putu na 110kmh..

cale i ja smo uzeli chevrolet epicu 2.0 VCDi, 150ks cipovali je i sada ima 185ks. po gradu trosi 10.5 na autoputu na 140 na tempomatu 5.7l, snage ima koliko neces

Citat: mrle poslato 10 April, 2014, 11:30
jeftinije da vozi¹ Punta 1.2 benzinca nego mog 1.7 dizela.
Slièno tro¹e, sada dizel skuplji od benzina!!!!
Registracije procentualno znatno veæa.

stoji da su dizeli postali skuplji i neekonomicniji ali ako tako gledas jeftinije je voziti 1.5 accent-a dizela nego 3.5 bmw-a benzinca, ne mozes porediti babe i zabe

ko hoce da se vozi na upaljac vozi 1.2 benzinca na plin ko hoce da se vozi kao direktor vozi 3.0 dizela

a ubedjen sam da su dizeli i jeftiniji za odrzavanje a i motori su izdrzljiviji

farbach

Vozim dizela na free energy mode vec godinu dana. Bas kada je jako hladno sipam malo nafte, a sve ostalo na preradjeno ulje. Dzabije ne moze biti. Nedavno sam menjao ulje i samo sam ga pretocio nazad u rezervoar. Popisam se i na benzince i novije dizele. Free energy je zakon.  Manje me kosta da vozim Kadeta nego bicikl, jeftiniji su delovi.

bucko

Citat: farbach poslato 10 April, 2014, 15:36
Vozim dizela na free energy mode vec godinu dana. Bas kada je jako hladno sipam malo nafte, a sve ostalo na preradjeno ulje. Dzabije ne moze biti. Nedavno sam menjao ulje i samo sam ga pretocio nazad u rezervoar. Popisam se i na benzince i novije dizele. Free energy je zakon.  Manje me kosta da vozim Kadeta nego bicikl, jeftiniji su delovi.
To je vise stanje duha nego bilo sta drugo.
Ja kradem benzin i dodje me na isto. :P

mrle

Citat: farbach poslato 10 April, 2014, 15:36
Vozim dizela na free energy mode vec godinu dana. Bas kada je jako hladno sipam malo nafte, a sve ostalo na preradjeno ulje. Dzabije ne moze biti. Nedavno sam menjao ulje i samo sam ga pretocio nazad u rezervoar. Popisam se i na benzince i novije dizele. Free energy je zakon.  Manje me kosta da vozim Kadeta nego bicikl, jeftiniji su delovi.

imam ja starog ulja kod tasta u servisu. Da slobodno sipam u Punta?
Obièan dizel, bez turbine, nije jtd, kao golf2

bucko

A sto ce ovi iza dumru?

mrle

Citat: bucko poslato 10 April, 2014, 16:00
A sto ce ovi iza dumru?

ali æe dumru za d¾aba :)

farbach

Ne znam. Deki Stronser je doktor za to. Znam da Golf, Kadet , Polo, Pasat i matori Pezoi i Ctroeni idu i da se pumpa na kvari. Za ostale ne znam, nismo probali. Sto stariiji auto veca je verovatnoca da moze. Preporucljivo je da se stavi veci filter goriva, od turbo Zete je Ok. Mora da se procedi ulje. Nije lose sipati do 10% benzina, bolje ide. Sto je veca temperatura lakse mu je. Na Pezou 405 smo skinuli glavu posle 40000 na ulje i iznenadili se. Nikakve garezi nije billo. Siva boja, kao benzinac sa siromasnijom smesom. Ulje gori na visoj temperaturi i zato nema naslaga. Radna temperatura se podigne za debljinu kazaljke, nema pregrevanja.  Kada je auto zdrav i pumpa jaka nikakvog dima nema i auto ide isto kao na naftu. Sa slabijom pumpom ne moze da sagori.  Na leru i dimi belo i posle nekog vremena se nahvata garez na dizne, snaga se prepolovi.
Kada se na sistem nakaci HHO, auto potpuno sagoreva i na auspuh ne izlazi nikakvo djubre.

Slaninar

Kolega je starog Opela dizela vozio na ulje od uljane repice u vreme one krize & sankcija. Propao lim na autu godinama i tako neke gluposti - motoru ni¹ta.  :)

Ovi novi dizeli su puno osetljiviji, ali GOLF 2....  :)


Mada ja vozim samo na burek.   :)

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pittatore

Pih...zenski :(

jevta

Tamo negde krajem pro¹log veka odem ja sa mojom 123 na tenièki da produ¾im regu.Uze onaj majstor neku sondu i gura u auspuh video sve ostalo valja pa ko veli da zaradfi i on ne¹to.Ka¾e tip tro¹i ti malo ulja.N ato æu ja tro¹i pièka mu materina 10 litara na 100 km nemogu da najamim dovoljno.Ostade on zami¹ljen i bez kinte dade tehnièki.A ja nastavio da vozam na otpadno trafo ulje.I¹ao merd¾a ko lud.Kad su me pitali oæe mu to ¹koditi objasnio sam da je on potro¹io vi¹e trafo ulja nego ¹to vredi tako da je na gorivu u¹tedeo novog ali gazda lud pa potro¹io na druge stvari.

Hohštapler

Citat: jevta poslato 10 April, 2014, 21:02
A ja nastavio da vozam na otpadno trafo ulje.I¹ao merd¾a ko lud.Kad su me pitali oæe mu to ¹koditi objasnio sam da je on potro¹io vi¹e trafo ulja nego ¹to vredi tako da je na gorivu u¹tedeo novog ali gazda lud pa potro¹io na druge stvari.

Jevto, ¹ta si ti po struci? :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

jevta

Manijak  ¹to