Glavni meni

klinci na r-ovima i gologlave klinke

Započeo gmum44, 24 Oktobar, 2010, 20:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle

Citat: DebeliZmaj poslato 27 Oktobar, 2010, 12:57
znam za slucaj dechka koji je vozio motor sa sve kacigom i full opremom ...
izleti mi neki kec, on naglo prikochi padne sa motora ka napred, i udari glavom, kacigom, u felnu keca
i pogine na licu mesta.. kaciga skroz ispravna, lobanja ne ostecena, puko mu neki prshljen na vratu ...
tako da ono ...


Rale sa CBR-om u Novom Beogradu, bio sam mu na sahrani na Orlovaèi.

K_A_W_A

OSNOVNO PRAVILO: KACIGA, NE SMETA, A MOZE DA POMOGNE! Nek neko napravi spisak koje su mane kacige, a koje su prednosti. Ako mana ima vise od prednosti, ja cu moju izlupati cekicem. Pa koliko smo samo culi primera da je kaciga pomogla i spasila. A koliko smo culi da je kaciga odmogla i da je bio bez kacige da bi bolje prosao? O ovim temama ne treba ni raspravljati...

mrle

Citat: K_A_W_A poslato 27 Oktobar, 2010, 13:15
OSNOVNO PRAVILO: KACIGA, NE SMETA, A MOZE DA POMOGNE! Nek neko napravi spisak koje su mane kacige, a koje su prednosti. Ako mana ima vise od prednosti, ja cu moju izlupati cekicem. Pa koliko smo samo culi primera da je kaciga pomogla i spasila. A koliko smo culi da je kaciga odmogla i da je bio bez kacige da bi bolje prosao? O ovim temama ne treba ni raspravljati...

skroz si upravu

misa-pei

Mislim da se ovde ne raspravlja o sustinskoj funkciji kacige, nego o tome sto se pokusava da se mladi obrazuju, da se ubede da im je to mogucnost da spasu glavu.

Mnogo mi je ruzno da me bude bas briga za bilo koje ljudsko bice i da ne pokusam da mu spasem glavu, ako sam u mogucnosti. Stvar izbora je za one koji znaju i shvataju koliko kaciga vredi, pa odluce da je ne nose. One koji nisu svesni, treba ih naciniti svesnim objasniti im pre nego sto bude kasno. Ako i tada hoce da vozi bez kacige, e onda je "sam pao, sam se ubio". Isto kao sto biste /valjda/ upozorili nekog da su zice kojima hoce da se igra pod naponom i da ce poginuti ako ih uhvati.

Za kacigu nije dovoljno reci jednom nekom "e, ako padnes, razbices glavu". Bez kacige voze uglavnom oni koji smatraju da su nepovredivi, da su najbolji vozaci, ili oni koji ni ne shvataju koliko je svaki pad opasan.

Smatram svojom duznoscu, da bih smeo sebe da nazovem covekom, hriscaninom, da upozorim svakog na opasnost koju nosi njegova nepromisljenost. Mozda je to nekome smaranje, dosadno, cak i glupo, ali sta cu, volim da nas bude sto vise, a ne da ginemo zbog gluposti, sujete, poziranja, nepromisljenosti.

@UFF- ja jesam spasilac, Gorske sluzbe spasavanja ;), osecam se moralno odgovornim da pomognem i da spasem zivot ako mogu.
Država je najveći neprijatelj naroda

despic

ima i razlike u ocekivanom i neocekivanom (iznenadnom) padu,udarcu...
klasican divljak

jevta

Kada sam je pocinjao da vozim motore (pre 30godina)da bi kupio motor morao si da bures carobnjak,a da bi kupio kacigu njegov ucitelj tako da smo svi vozili bez kaciga.Izuzetci potvrdjuju pravilo

SSZGO

i onda kad vam upadne muva u oko a utom zena sa kolicima prelazi preko ulice, onda vam  [djavo] kriv


inace, poboljsanje vremena od danas, tako da cemo vidjati jos gologlavih klinki na R-ovima  [dancing]
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

MotoManijak

A jel ste vi ljubomorni na te klince sto jebu mladu picetinu pa ste uzeli njihov nedostak opreme kao razlog da ih mrzite?

SSZGO

#29
a ko je spominjao klince?
spomenute su samo klinke

klinci na R-ovima su uglavnom shoferi
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

despic

a ko je spominjao jebanje!?

manijace, pa i mi smo mladi i radimo to sa mladom picetinom...cak sta vise, radije bi se menj'o za jednu kvalitetnu (.)(.) matorku.
al samo sa pravim sisetinama...
zasto ljudi kad vide R i cupi pozadi odma ih sve asocira na sex...pa lakse se kara u kolima
klasican divljak

SSZGO

Citat: despic poslato 11 Novembar, 2010, 08:58
a ko je spominjao jebanje!?

manijace, pa i mi smo mladi i radimo to sa mladom picetinom...cak sta vise, radije bi se menj'o za jednu kvalitetnu (.)(.) matorku.
al samo sa pravim sisetinama...
zasto ljudi kad vide R i cupi pozadi odma ih sve asocira na sex...pa lakse se kara u kolima

a jos lakse u stanu :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

despic

Citat: sszgo poslato 11 Novembar, 2010, 09:10
a jos lakse u stanu :)

da, al u stanu ce da te smara, a ovako samo se sutnes iz kola ;)
al opet, da se ne lazemo, svima nam je bio jedan od motiva "a i picke se loze na motore"...
samo sto su se oni sto su kupili endura i ta sranja malo zajebali :p

sad ce da me izbombarduju minusima :)
klasican divljak

SSZGO

Citat: despic poslato 11 Novembar, 2010, 09:30
Citat: sszgo poslato 11 Novembar, 2010, 09:10
a jos lakse u stanu :)

da, al u stanu ce da te smara, a ovako samo se sutnes iz kola ;)
al opet, da se ne lazemo, svima nam je bio jedan od motiva "a i picke se loze na motore"...
samo sto su se oni sto su kupili endura i ta sranja malo zajebali :p

sad ce da me izbombarduju minusima :)

pa sto da je sutnes zatrebace jos nekad valjda

od motora priznaju se R, poneki naked / streetfight, i poneki F
ostalo uglavnom izvlaci komentare "a to je motor?"
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

despic

zatrebace, al onda traze da ih vozis kuci...a to me nesto ne zanima
klasican divljak

UFF

Pa reci im da sledeci put kad traze decka gledaju da bude taxista  ;)

SSZGO

samo skrndelj tj kangrba ili neka pacenica jadnica ide kuci tako, kao izbacis je iz kola i javi ti se opet

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

lencuga

Ja kacigu nosim zbog sebe, ko nece da je nosi ne mora, samo je obavezno da je dobra riba :D
bolje biti zdrav i bogat jer sta vredi siromasnom sto je bolestan

despic

Citat: sszgo poslato 11 Novembar, 2010, 15:32
samo skrndelj tj kangrba ili neka pacenica jadnica ide kuci tako, kao izbacis je iz kola i javi ti se opet

sta ima da mi se javlja, znas kolko ih jos ima, fala bogu
klasican divljak

despic

a ja fala bogu, nisam lep,al sam zato glup
klasican divljak