Glavni meni

Akrapovic izduv na Kawasaki Ninja 250R

Započeo mkukic, 01 Maj, 2011, 22:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mkukic

Pozdrav svim clanovima foruma! Posedujem gore navedeni motor vec dve godine (kupio sam ga novog 2009. godine) i hteo bih da mu stavim Akrapovic izduv... O ovome se radi:

http://www.akrapovic.com/motorcycle-exhaust/products/kawasaki/model/250r-2009/slip-on-e02a3348fe/

Zanima me vase misljenje, sta dobijam time i da li se isplati ta investicija od nekih 430 evra?

ЯЭВОЛУТИОН

Ne. Kupovina samog motora se ne isplati, voznja istog se ne isplati, a zasto mislis da se isplati kupovina akrapovica.......ovde se placa zadovoljenje nekih emotivnih potreba...a tu racunice nema...hm
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bori¹a

Mozda kod Roberta bi dobio 85% isti auspuh, a za upola manje novca.

Gašpar

Smesno je porediti Roberta i Akrapovic.

A sto kaze revolution, nista se ne isplati kad su motori u pitanju, sam motor po sebi je trosak, tako da ni auspuh ne moze da se isplati, moze samo da zadovoljava tvoje potrebe  ;)

UFF

Ja bi pre promenio taj motor a ne auspuh ali ako ga vozis vec 3 godine i jos te nije smorio i ne nameravas skoro da ga menjas onda kupi akrapa
A sta dobijes? pa dosta bolji zvuk i mozda malo bolje performanse

Bori¹a

E pa jeste glupo porediti to dvoje, ali to je 250cc ne znam ja do kada ce on voziti to, ako ce da menja brzo kao sto kaze uff ne treba mu auspuh novi, a ako ce da vozi jos 4-5 sezona neka kupi auspuh.

mkukic

Ne nameravam da menjam motor u skorije vreme, zato i pitam sta mislite o stavljanju Akrapovica na njega...

mkukic

Kada sam rekao da li se isplati investicija mislio sam na to sta se dobija za ulozeni novac... Da li je zvuk zaista dosta bolji, jaci i koliko je to realno poboljsanje u performansama...

monsterbnt

Za te pare boloje ugradi razglas pa menjaj zvuk po volji
Smrt SVIMA!!!!

Gašpar

Zvuk ce verovatno biti bolji, a sto se snage tice, promene nece ni biti ako stavis samo slip-on...

Bori¹a

Stavi otvoren auspuh, kao Lazic rasterujes sve zivo na 4 noge :D

sasafilipovic

Ma ako ima¹ kintu, i sviða ti se, kupuj.
Istog momenta kad ga kupi¹ i namesti¹ on vredi oko 150€ (mo¾da i manje ako ti ga skinu kao nekima ovde) . Znaèi finansijsji gubitak sigurno ali biæe ti barem lepo.
I  da, da se ne zavaravamo, koliko to auspuh poveæava snagu? Mo¾da zbog dranja izgleda da jurim vorp brzinom ali neke znaèajne promene vala nema.

mkukic

Nije mi jasan ovaj deo u zagradi "mozda i manje ako ti ga skinu kao nekima ovde"... Sta, ostavim ga negde u gradu i skinu mi auspuh?

Bori¹a

Pa mozda ti ga skinu negde :D Zato cuvaj ga ;)

Ako je otvoren manje gusi motor, znaci izduvni gasovi izlaze slobodno, i to mu daje snagu, valjda ;)

sasafilipovic

Poveæava za 0,5KS
A najveæe poveæanje 1,1KS na 12200rpm

@mkukic
Kradu brate sve...
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,3127.0.html


Znaèi, mo¾da je bolja Bolt-On varijanta.

mazzi

Zavari ti njega za svaki slucaj ;) ja to iz licnog iskustva :)

mkukic

Ne mogu da verujem... Znate kako, ja se retko udaljavam od motora, a i kad se udaljavam uvek mi je u vidokrugu... Kad sednem negde na pice ili slicno... U glavnom kad sve sumirate jel da stavljam Akrapovica ili ne?

Bori¹a

Ako imas para a hoces da vozis dugo taj motor i zeleo bi da imas Akrapa onda DA! :D

ЯЭВОЛУТИОН

ako nosis airmax od 24000 obavezno i akrapa
ako nosis leviske od 14000 obavezno da kupis i akrapa
imas pare volis fancy
...............................
ako ti je motor zadovoljstvo, a zalis da se malko lepse cuje idi kod Roberta u adu...nije fancy al se lepo cuje
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

easy

za patike je mnogo 24 000, mada nisam ni znao da postoje, izgleda da je kolega ^^ upucen. ako i ima kapiram da su do jaja
za prave levis se isplati dati 14 000, ako si ikada imao prave levis imas ih i dan danas.
..............................................................................................
ako ti je motor zadovoljstvo u njega turaj samo falsh delove, kineske gume, lepljene plocice, sipaj loz ulje i izbegavaj bilo sta brendirano
nema veceg zadovoljstva nego kad se podsmevas nekome ko je sve kupio novo i original he he heeeee



kupi sta ti se svidja i za sta imas para.
ja cu o race auspuhu razmisljati kad akrapovic bude poce njega da kopira.