Glavni meni

Motor se gu¹i...

Započeo zuba, 27 April, 2011, 18:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zuba

Otvarali smo karburatore (nismo ih skidali skroz samo smo odsrafili poklopce) i razdrmali iglice, malko smo duvnuli u slavinicu i sada je sve tip-top!
Karburator je delovao ok, mislim da je slavinica malo povukla mulj...

Od srcETa vam hvala svima na nesebiènoj pomoæi! Voli vas va¹ Zuba! :D

Dzigi Boy

Citat: Dzigi Boy poslato 27 April, 2011, 20:56
Probaj da kucnes nekim gumenim cekicem po loncetu mozda se plovak zaglavio pa ne dobija gorivo?????

to mu dodje ovo????

zuba

Izgleda da je to...ili je bila slavinica... :)

Malo mi i prelivao, ne znam da li moram da mu èistim sveæice ako je prelio, kom¹ija ka¾e da moram i ako su pre 5 dana stavljene nove...mada nisam ni taj neki zazor merio ali motor radi k'o sat! :S

Dzigi Boy

Ma batali svecice kada su nove...samo gass i uzivaj;))))

zuba

Hvala D¾igi i ja sam mislio da se kom¹a proserava i pametuje...al' reko' da proverim! :D

Dzigi Boy

Nisam zamenio svecice vise od 20..30k  i nedavno sam ih pogledao ( ima ih 2 na jednom cilindru, potpuno nezavisne ) izgledaju odlicno, a skidao sam jedan kabl, i savrseno radi, a onda i drugi........i dalje samo gassssss

rboban

Kad ZALIVA zna da je UNISTI i NOVU!!!

P.S. a usput i pomirisi ulje..... za sVaki slucaj!!!
Ride It Like You Stole It

zuba

Kako treba tj. ne treba da miri¹e? Proveriæu sutra, moram da ga dobro pretresem jer u subotu putujem pa ne bih da me izda negde na pola puta...

rboban

Pa proveri da nije povecao NIVO i mirise na benzin ako vec kazes da preliva.....
Ride It Like You Stole It

zuba

Mislim da nije tako ozbiljno, pod preliva sam mislio da je tako reæi presisao...mirisao benzin, a nije hteo da upali odmah. Nemoj me pla¹iti neæu moæi da spavam bre! :)

rboban

Jedno je PRESISAO a drugo je kad PRELIVA..... :)
Ride It Like You Stole It

Dzigi Boy

Ma nije mu nista, bobane nemoj coveka da tripujes, falilo mu je goriva, nije ni presisavao a jos manje prelivao......

rboban

O cemu bi razmisljao inace u oVe kasne sate???? :)
Ride It Like You Stole It

Dzigi Boy


zuba


zuba

jbg sad mu se svidelo ma presisava... :(

rboban

Proveri iglicu plovka, da li je ostecena gumica na dosedu, ili da nije mozda pri ciscenju rastelovan nivo.....
Ride It Like You Stole It

zuba

Sad sam ponovo sve rastavio, prekontrolisao i sastavio...krenuo da ga vozim i opet "gu¹enje"!?   [ljutko]
Veæ mi je palo na pamet da ga polijem benzinom i lepo zapalim kad mi pade na pamet da ostavim polu otvorem poklopac...  [doh] ladno se onaj otvor u bravici izgleda zapu¹io...sad je sve kako treba! Nadam se...  [ludak]

VELIKO HVALA JO© JEDNOM!  [clapp]

zuba

Presisava i dalje  :( Ne znam da li da krenem na put tako da se nesto ne iskomplikuje?

rboban

Citat: zuba poslato 29 April, 2011, 16:24
Sad sam ponovo sve rastavio, prekontrolisao i sastavio...krenuo da ga vozim i opet "gu¹enje"!?   [ljutko]


Koliki ti je NIVO??
Ride It Like You Stole It