Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

goranvojska

Citat: Nadalina poslato 05 April, 2015, 13:47
Ovde malo mesate babe i zabe sto se tice koriscenja maternjeg jezika, pisanja istim ili koriscenja tudjeg.

Koji ce moj Nemcima dvojezicni natpisi ili table kad koriste isto pismo kao i Francuzi i Italijani?!
Iole pametan covek ce razumeti sustinu, svejedno da li pise Street ili Straße, i onda naziv ulice, kad su to sve slicne reci...

Otidjite u drzavu koja koristi potpuno drugacije pismo, na primer Kina, Japan, Tajland, (a, tako se osecaju mnogi stranci u Srbiji jer je za njih nasa cirilica nesto potpuno novo) pa da vidim da l' cete da podrzavate jednojezicnost u pisanju ili cete biti srecni jer koriste i alfabet. ;)

Evo, na primer, ja se bas obradovah u Kini kad videh pored njihovih karaktera na putokazu napisano sve to i na ruskom!!!! RUSKOM! Jer imaju gomilu Rusa koji tu letuju, pa da njima izadju u susret...

Daleko od toga da sam u fazonu separatizma ili ne znam ni ja cega, ali mislim da Srbija ima mnoooogo vecih problema od toga da li se natpisi pisu cirilicom ili latinicom...
vala bas

lord_oblivion

A jel to na ruskom pi¹e æirilicom ili latinicom ?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

perlx

Ruski jezik nema latinicno pismo. Znam i nastavnicu ruskog koja je ceo svoj radni vek tvrdila da ne postoji ni stampano rusko pismo...

Nadalina

Mogu da napisu i na svemirskom, ako im svemirci dolaze. ;D
Sustina je da su i blentavi Kinezi skontali da, ako zele da imaju neke vece koristi od tog mesta, koristi u vidu ruske kinte (koje je fina selendra koja je postala popularna zbog kokosa i termalnih izvora), moraju malo da sagledavaju siru sliku. Ovde u mom gradu su natpisi na njihovom! Bukvalno, samo bitnije rasrsnice su i alfabetom napisane....

Isto vazi i za turizam u Srbiji.... Hocemo turizam, hocemo da se to razvija, da dolaze stranci (a, realno, Srbija ima mogucnosti za turizam svih vrsta) ali smo u fazonu da teramo inat sa glupavim tablama sa nazivima ulica... A onda te stranac pita da mu objasnis kako negde da stigne (jer on nema pojma sta je sta jer mozda prvi put vidi cirilicu) a ti engleski ne znas ili te boli k bas da pricas sa nekim tamo punim para koji je eto dosao u Srbiju a nema navigaciju. Ko ga *ebe, nek crkne.
Dzukela u podznaku

gmum44

Citat: Nadalina poslato 05 April, 2015, 14:04
Mogu da napisu i na svemirskom, ako im svemirci dolaze. ;D
Sustina je da su i blentavi Kinezi skontali da, ako zele da imaju neke vece koristi od tog mesta, koristi u vidu ruske kinte (koje je fina selendra koja je postala popularna zbog kokosa i termalnih izvora), moraju malo da sagledavaju siru sliku. Ovde u mom gradu su natpisi na njihovom! Bukvalno, samo bitnije rasrsnice su i alfabetom napisane....

Isto vazi i za turizam u Srbiji.... Hocemo turizam, hocemo da se to razvija, da dolaze stranci (a, realno, Srbija ima mogucnosti za turizam svih vrsta) ali smo u fazonu da teramo inat sa glupavim tablama sa nazivima ulica... A onda te stranac pita da mu objasnis kako negde da stigne (jer on nema pojma sta je sta jer mozda prvi put vidi cirilicu) a ti engleski ne znas ili te boli k bas da pricas sa nekim tamo punim para koji je eto dosao u Srbiju a nema navigaciju. Ko ga *ebe, nek crkne.



Ma dajte molim vas Nadalina pun para a nema navigaciju....pa ko ga j... kad nema navigaciju...hhahahaah
Ko legne sa dupetom koje svrbi,probudi se sa prstom koji SMRDI!!!

Nadalina

Citat: gmum44 poslato 05 April, 2015, 14:13
Ma dajte molim vas Nadalina pun para a nema navigaciju....pa ko ga j... kad nema navigaciju...hhahahaah

Tako je, bre!!!!
E, fino te je 'videti' onlajn!!! [cheers]
Dzukela u podznaku

Dukags

Citat: Nadalina poslato 05 April, 2015, 14:04
Mogu da napisu i na svemirskom, ako im svemirci dolaze. ;D
Sustina je da su i blentavi Kinezi skontali da, ako zele da imaju neke vece koristi od tog mesta, koristi u vidu ruske kinte (koje je fina selendra koja je postala popularna zbog kokosa i termalnih izvora), moraju malo da sagledavaju siru sliku. Ovde u mom gradu su natpisi na njihovom! Bukvalno, samo bitnije rasrsnice su i alfabetom napisane....

Isto vazi i za turizam u Srbiji.... Hocemo turizam, hocemo da se to razvija, da dolaze stranci (a, realno, Srbija ima mogucnosti za turizam svih vrsta) ali smo u fazonu da teramo inat sa glupavim tablama sa nazivima ulica... A onda te stranac pita da mu objasnis kako negde da stigne (jer on nema pojma sta je sta jer mozda prvi put vidi cirilicu) a ti engleski ne znas ili te boli k bas da pricas sa nekim tamo punim para koji je eto dosao u Srbiju a nema navigaciju. Ko ga *ebe, nek crkne.
Zabole Grke ¹to mi & ostali stranci nemamo pojma da proèitamo Grèko pismo kad mi takav turizam neæemo dostiæi da pi¹emo i na kineskom.
Kao i one u AmeriKi ¹to ti kod kuæe prièa¹ meksikanski ili kineski prièaj i pi¹i do mile volje koj ti brani ali kad slu¾beno divani¹ ili pi¹e¹ to neæe mo¾e da meksikanac otpravnik vozova javlja drugom otpravniku vozova japancu ni na jednom maternjem jeziku ili pismu da mu sti¾e voz ma koliko god da je demokratija? Ovako ¹to da ne, èak ¹ta vi¹e po meni je raznolikost bogatstvo, mislim da ne me¹amo vi¹e ovde u fotkama babe, ¾abe, demokratiju i pleh muziku.

Nadalina

Zapravo, sto se Amerike tice.... Neke kompanije su svesne cinjenice da u Majamiju vise ljudi prica spanski no engleski, pa su u zvanicna obavestenja najopustenije uveli i pomenuta na spanskom. ;)

Profit je profit, a vecina gostiju je Hispano - nemaju oni problem sa tim.

No, naravno, dajte fotke - da se malo smejemo! [cheers]
Dzukela u podznaku

Nadalina

Evo jedna u vezi sa tematikom.... ;D

Nekad ti kineski engleski ulepsa dan jer se smejes kao kreten! [rofl] [rofl] [rofl]

Dzukela u podznaku

perlx


Kanarinac

I opet vi sa tablama i nazivima ulica... Niko ovde nije piato zasto su table dvojezicne, vec zasto na spomeniku pise latinicom, po meni apsurd. Ulice i treba da budu dvojezicne tamo gde je multietnicno stanovnisto. U Grckoj nisam video nijednu tablu sa nazivom ulice da je dvojezicna. Ali totalno ste otisli sa teme i omasili celu poentu

Slaninar

Citat: Kanarinac poslato 05 April, 2015, 17:53
I opet vi sa tablama i nazivima ulica... Niko ovde nije piato zasto su table dvojezicne, vec zasto na spomeniku pise latinicom, po meni apsurd.

Zato ¹to si ogranièenog pogleda na svet. Srpsko pismo je i latinica. I ne postoje Srpski, Crnogorski i Hrvatski jezik. To je isto.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kanarinac

Ti ces da mi kazes da sam ogranicenog pogleda na svet [rofl] [rofl] [rofl] Taj tvoj stav i tvoje razmisljanje je razmisljanje coveka ispranog mozga, koji u neku ruku opravdava sto je Srbija bobardovana 99', verovatno opravdavas i oluju i progon Srba iz Hrvatske, da se raspise referendum za ulazak u nato zaokruzio bi da jel tako? E pa pun mi je kurac takvih kao ti, koji su odjednom postali veliki evropljani, i sad pokusavaju da zaborave ko su i odakle poticu, ko su im dedovi i za sta su se borili. Takvih sam se nagledao i naslusao previse, svi vrtite istu glupu pricu
I ne, srpsko pismo je cirilica, latinica je preuzeta samo, a zvanicno srpsko pismo je cirlica. I nazivi ulica, spomenika i slicno moraju se prvenstveno pisati cirilicom, a ako ispod manjim slovima moze i na latinici.

TEEfqd

#6613
Citat: Slaninar poslato 05 April, 2015, 18:10
Citat: Kanarinac poslato 05 April, 2015, 17:53
I opet vi sa tablama i nazivima ulica... Niko ovde nije piato zasto su table dvojezicne, vec zasto na spomeniku pise latinicom, po meni apsurd.

Zato što si ograničenog pogleda na svet. Srpsko pismo je i latinica. I ne postoje Srpski, Crnogorski i Hrvatski jezik. To je isto.


koliko je meni poznato ucenici cirila i metodija, naum i kliment bese su razvijali cirilicu u ovim krajevima dok su pokrstavali juzne slovene a rim je imao uticaj na prostor danasnje hrvatske i shodno tome ucenje na latinici.. na prostoru danasnje hrvatske je bilo zabranjeno ucenje na varvarskom jeziku kako su zvali glagoljicu iz koje se razvijala cirilica. nije isto slaninar. mnogo si nesto ogranicen u svom znanju i previse prdis po forumu. daj neki broj racuna da ti posaljemo pare da platis da jebes nesto ako ce da pomogne

Joker

Citat: Kanarinac poslato 05 April, 2015, 18:19
Ti ces da mi kazes da sam ogranicenog pogleda na svet [rofl] [rofl] [rofl] Taj tvoj stav i tvoje razmisljanje je razmisljanje coveka ispranog mozga, koji u neku ruku opravdava sto je Srbija bobardovana 99', verovatno opravdavas i oluju i progon Srba iz Hrvatske, da se raspise referendum za ulazak u nato zaokruzio bi da jel tako? E pa pun mi je kurac takvih kao ti, koji su odjednom postali veliki evropljani, i sad pokusavaju da zaborave ko su i odakle poticu, ko su im dedovi i za sta su se borili. Takvih sam se nagledao i naslusao previse, svi vrtite istu glupu pricu
I ne, srpsko pismo je cirilica, latinica je preuzeta samo, a zvanicno srpsko pismo je cirlica. I nazivi ulica, spomenika i slicno moraju se prvenstveno pisati cirilicom, a ako ispod manjim slovima moze i na latinici.

Citat: redshadow poslato 05 April, 2015, 18:25
Citat: Slaninar poslato 05 April, 2015, 18:10
Citat: Kanarinac poslato 05 April, 2015, 17:53
I opet vi sa tablama i nazivima ulica... Niko ovde nije piato zasto su table dvojezicne, vec zasto na spomeniku pise latinicom, po meni apsurd.

Zato ¹to si ogranièenog pogleda na svet. Srpsko pismo je i latinica. I ne postoje Srpski, Crnogorski i Hrvatski jezik. To je isto.


koliko je meni poznato ucenici cirila i metodija, naum i kliment bese su razvijali cirilicu u ovim krajevima dok su pokrstavali juzne slovene a rim je imao uticaj na prostor danasnje hrvatske i shodno tome ucenje na latinici.. na prostoru danasnje hrvatske je bilo zabranjeno ucenje na varvarskom jeziku kako su zvali glagoljicu iz koje se razvijala cirilica. nije isto slaninar. mnogo si nesto ogranicen u svom znanju i previse prdis po forumu. daj neki broj racuna da ti posaljemo pare da platis da jebes nesto ako ce da pomogne

Joker vam se zahvalio
Imate po pivo, klopu i po jos jedno pivo i klopu.
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

abarth

Citat: Kanarinac poslato 05 April, 2015, 17:53
vec zasto na spomeniku pise latinicom, po meni apsurd.

A ¹to je spomenik napravio Hrvat? I to je apsurd?

Kanarinac

Kakve to veze ima? Gde se spomenik nalazi?

abarth

Na trgu gde Ceca peva za Srpsku Novu godinu.

freepartyman

 Kakve veze ima ko je napravio spomenik... ?I ko peva na trgu..
I became a beast to rid myself the pain of being a man

eclipse4

kakve veze ima gde je trg?