Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

slave74

Partizanska politika zvanicna je da na kvarno napadnu s neke cuke par nemaca, i prouzrokuju odmazdu nemaca nad neduznim stanovnistvom. 1 mrtav nemac -100 nasih, 1 ranjeni nemac za 50 mrtvih nasih. Tako se stvarao bunt naroda prema nemcima, mada ja mislim da je narod shvatio tu politiku kako treba.

E sad koliki djavo moras biti da bi to uradio je druga prica. Jednostavno partizani ,koji su to radili u Srbiji su najcesce iz raznih crnogorskih i bosanskih vukojebima.
Nisu imali svoju rodbinu u tim krajevima , pa su bez problema mogli baciti neciju nejac u smrt zbog odmazde.
Ionako su njihovu rodbinu verovatno  vec pobile ustase ili nemci odveli u logore.. Izvinjavam se Slaninaru - Jasenovac nije postojao kao logor.

Draza to nije cinio, i strogo je zabranjivao borbe sa nemcima, jer je znao da ce to prouzrokovati odmazdu nad neduznima..
I bio je u pravu.
Sto se tice ustasa, i te NdH to je bila profsisticka tvorevina, mozes ti jednaciti ustase i cetnike, to je tvoja zabluda.
Razumem ja i zabludu, i velicanje svoje narodnosti, ali preterujes.
Jedino ukoliko se ne prezivas kandic..

Slaninar

Jesu te ljude ubijali nacisti, ili partizani?! Jesu partizani nagovarali naciste da to rade?!

Dra¾a je otvoreno, dokumentovano, saraðivao sa nacistima, protiv pokreta otpora. Dobijao èovek oru¾je i municiju od nacista


Partizani su bili disciplinovana i organizovana vojska, koja je uglavnom koristila gerilsku taktiku (jer bi sve ostalo bilo samoubilaèki).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

..au bre, koja diskusija, gde ste vi oti¹li...

[neslusam]

[zzz]

zVuk

dal si bio nekad,cetnik,ustasa,partizan dal si nekad imo skolu ili bio tarzan.pa sta i da je uradila vecina,kao trebalo se svetimo,jer kod nas su manjina.



Sunshine-91 Preview



Ko se ljuti, uleti mu kruti

mi¹ko_kolo

Citat: Slaninar poslato 10 Februar, 2015, 16:47
©to se zloèina partizana tièe, to nije bila njihova politika. Osim onog ¹to su uradili folksdojèerima u Vo¹i posle rata - to je stvarno bilo svinjarija.  Ako æemo ovako izjednaèavati, onda su saveznici isti kao nacisti - zbog Hiro¹ime i Drezdena.

A srpskoj omladini nisu?! Posebno SRBIJANSKOJ, kako bi ste vi Preèani rekli. Koliko je samo beogradskih gimnazijalaca poslato na sremski front bez ikakve potrebe?! Koliko je ostalo "pasjih grobalja" po Srbiji gde su zatrpani "klasni neprijatelji"?! A da su Amerikanci poèinili zloèin bez ikakve potrebe-jesu, jer bi Jaapan svakako kapitulirao ali je njima bila potrebna demonstracija sile zbog Rusa i kasnijeg hladnog rata.

mali_zmaj

he he,kad sad citamo par strana unazad.. i pokusa covjek da shvati nasu istoriju.. pa da krenem..

voljeli smo se = mrzili smo se
cetnici dobri =partizani losi
partizani dobri=cetnici losi
zivjeli smo dobro=nismo zivjeli dobro
tito=bog
tito=zlocinac
jugoslavije dobra
jugoslavija ne valja

itd,itd..,koja smo mi zemlja paradoksa,i mi smo tako sjebani u glavu...

i tako ja sa jednim hrvatom u voznji,idemo na skup kod muslimana,tj.bosnjaka u sanski most,i tu upoznamo iana coatsa,i sad nas covjek pita; cekaj momci stanite,vi ste ratovali,mi kazemo da,a on pita sad vozite zajedno,mi kazemo da. i jos mu rekosmo da smo ratovali i sa bosnjacima uporedo,, covjek se pogubio totalno.. i pita on a zasto ste ratovali,a mi odmahnemo rukom i kazemo nemamo mi sad vremena da krenemo od kosovske bitke na ovamo,od kulina bana.... covjek je rekao da mu nista nije jasno i da nismo normalni....  :D
jin-jang

Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 10 Februar, 2015, 18:52
A srpskoj omladini nisu?! Posebno SRBIJANSKOJ, kako bi ste vi Preèani rekli. Koliko je samo beogradskih gimnazijalaca poslato na sremski front bez ikakve potrebe?! Koliko je ostalo "pasjih grobalja" po Srbiji gde su zatrpani "klasni neprijatelji"?! A da su Amerikanci poèinili zloèin bez ikakve potrebe-jesu, jer bi Jaapan svakako kapitulirao ali je njima bila potrebna demonstracija sile zbog Rusa i kasnijeg hladnog rata.

Sremski front je bio deo koordiniranih vojnih operacija za oslobodjenje Jugoslavije.
Broj jugoslovenskih ¾rtava na sremskom frontu je oko 13.000, od kojih je bilo jedinica i iz Makedonije, mislim i Crne Gore, Like...
Srbija je bila jedini do tada osloboðeni deo jugoslavije, tako da je bilo te¹ko za sremski front regrutovati Zagrebaèke gimnazijalce.


http://sh.wikipedia.org/wiki/Sremski_front
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

Jasenovac nije postojao kao logor.

ajd mi slave74 objasni sta je bio jasenovac!!! prosvjetli me zivota ti!!

a sto se tice cetnika imam i za njih par prica iz prve ruke... koje nisu nimalo lijepe,i to ne govorim o maltretiranju hrvata i ostalih,no o zajebavanju srba!!! pojma ti nemas!!!! i to o zajebavanju nekomunista!!  pola ih je bilo obicnih kokosara!!
jin-jang

pajaxsg

Citat: Slaninar poslato 10 Februar, 2015, 18:09
Jesu te ljude ubijali nacisti, ili partizani?! Jesu partizani nagovarali naciste da to rade?!

Dra¾a je otvoreno, dokumentovano, saraðivao sa nacistima, protiv pokreta otpora. Dobijao èovek oru¾je i municiju od nacista


Partizani su bili disciplinovana i organizovana vojska, koja je uglavnom koristila gerilsku taktiku (jer bi sve ostalo bilo samoubilaèki).

Zasto Tito kao Hrvat nije dizao ustanak u Hrvatskoj, dosao u Srbiju da "dize ustanak protiv Nijemaca"?

Slaninar

Citat: pajaxsg poslato 10 Februar, 2015, 20:49
Zasto Tito kao Hrvat nije dizao ustanak u Hrvatskoj, dosao u Srbiju da "dize ustanak protiv Nijemaca"?

Ustanak je bio na teritoriji cele SFRJ, a najvi¹e partizanske vojske je bilo u Bosni, zbog pogodnog terena za gerilsku borbu.

Optu¾ivati partizane za Nemaèke osvete je zamena teza. Kao da krivi¹ policiju kad teroristi ubiju taoce. Ne ide tako, jebiga.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pajaxsg

Citat: Slaninar poslato 10 Februar, 2015, 21:00
Citat: pajaxsg poslato 10 Februar, 2015, 20:49
Zasto Tito kao Hrvat nije dizao ustanak u Hrvatskoj, dosao u Srbiju da "dize ustanak protiv Nijemaca"?

Ustanak je bio na teritoriji cele SFRJ, a najvi¹e partizanske vojske je bilo u Bosni, zbog pogodnog terena za gerilsku borbu.

Optu¾ivati partizane za Nemaèke osvete je zamena teza. Kao da krivi¹ policiju kad teroristi ubiju taoce. Ne ide tako, jebiga.

Kako tog ustanka nije bilo u okolini Jasenovca, citav rat je Jasenovac radio punom parom. Pavelic se i '45 setao po Zagrebu, itd. itd.

Slaninar

Citat: pajaxsg poslato 10 Februar, 2015, 21:02

Kako tog ustanka nije bilo u okolini Jasenovca, citav rat je Jasenovac radio punom parom. Pavelic se i '45 setao po Zagrebu, itd. itd.

Mo¾da su ga èuvale jake snage? Hmm? U Hrvatskoj je isto bilo otpora i partizana.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pajaxsg

Citat: Slaninar poslato 10 Februar, 2015, 21:05
Citat: pajaxsg poslato 10 Februar, 2015, 21:02

Kako tog ustanka nije bilo u okolini Jasenovca, citav rat je Jasenovac radio punom parom. Pavelic se i '45 setao po Zagrebu, itd. itd.

Mo¾da su ga èuvale jake snage? Hmm? U Hrvatskoj je isto bilo otpora i partizana.

A mozda i nisu??? Nije da nije bilo otpora i partizana, ali da li je tamo streljano 100 Hrvata za jednog Nijemca?

Slaninar

Citat: pajaxsg poslato 10 Februar, 2015, 21:08

A mozda i nisu??? Nije da nije bilo otpora i partizana, ali da li je tamo streljano 100 Hrvata za jednog Nijemca?

Da Jasenovac nije bio dobro branjen, Dra¾a bi ga sigurno oslobodio odmah.  :)


Ovo drugo, ti bi voleo da su i Hrvate streljali? Jesu partizani krivi ¹to nemci nisu streljali Hrvate?!   Facepalm...

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pajaxsg

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%94%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%9B_%28%D0%91%D0%B0%D1%9A%D0%B0_%D0%9B%D1%83%D0%BA%D0%B0%29

Ja sam iz BL, i ovo je aktuelno ovih dana ovde, procitaj pod istorija, kultura i spomen kosturnica. E vidis to su sela koja su od centra grada na 5-6 km u kojima nije postojao cetnicki pokret. Znas sta je bilo u selima, koja su od centra grada udaljena 5-6 km a gdje je postojao cetnicki pokret? Zamisli ustase nisu krocile nikad i ni jedna glava nije pala od ustaskog terora, i to su cinjenice. A ovo sto ti pricas na osnovu tog sto si gledao u filmovima koji datiraju iz vremena SFRJ ne znam bas kako bi okarakterisao.

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

pajaxsg

Po tebi je citav srpski narod izdajnicki, ispada da su nas oslobodili Hrvati i Muslimani a da smo mi njih neduzne klali. S takvima kao ti ne vrijedi se raspravljati, pogotovo preko interneta, jer ne vidis dalje od nosa...Necu vise odgovarati na tvoje postove.

Slaninar

To ja nisam rekao. U partizanima je bilo puno Srba.  Verovatno i najvi¹e. Srpska istorija u prvom i drugom svetskom ratu je slavna i herojska.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

balcan girl

ko o èemu baba o ratluku :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mi¹ko_kolo

Citat: Slaninar poslato 10 Februar, 2015, 19:35
Citat: mi¹ko_kolo poslato 10 Februar, 2015, 18:52
A srpskoj omladini nisu?! Posebno SRBIJANSKOJ, kako bi ste vi Preèani rekli. Koliko je samo beogradskih gimnazijalaca poslato na sremski front bez ikakve potrebe?! Koliko je ostalo "pasjih grobalja" po Srbiji gde su zatrpani "klasni neprijatelji"?! A da su Amerikanci poèinili zloèin bez ikakve potrebe-jesu, jer bi Jaapan svakako kapitulirao ali je njima bila potrebna demonstracija sile zbog Rusa i kasnijeg hladnog rata.

Sremski front je bio deo koordiniranih vojnih operacija za oslobodjenje Jugoslavije.
Broj jugoslovenskih ¾rtava na sremskom frontu je oko 13.000, od kojih je bilo jedinica i iz Makedonije, mislim i Crne Gore, Like...
Srbija je bila jedini do tada osloboðeni deo jugoslavije, tako da je bilo te¹ko za sremski front regrutovati Zagrebaèke gimnazijalce.


http://sh.wikipedia.org/wiki/Sremski_front
Kad god s tobom krenem u nekakvu raspravu, ne mogu da pobegnem od pitanja "da li me zajebava". Majstor si za zamene teza. ;)