Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

stilgar

Citat: Bori¹a poslato 16 Oktobar, 2014, 00:22
pa i to, ali i da se ne bih jebo sa odjavljivanjem tablica pa ponovnom registracijom...
nemoras da odjavljujes tablicu al moras da imas kupoprodajni ugovor sa vlasnikom i placen porez na apsolutna prava tj prenos po tabeli AMSS. Posle sa ta dva papira radis tehnicki i moz da zadrzis tablicu al novu saobracajnu mora da vadis jer se motor vodi na tebe.

p.s. da se ne zajebes za porez pogledaj na internetu kolika je vrednost tvog motora po AMSS katalogu pa stavi cifru za 10000 vecu od najnize vrednosti u katalogu. Ako stavis napamet manju vrednost no sto pise po automatizmu uzimaju najvecu vrednost u katalogu.

Bori¹a

sad sam bio u agenciji, rekli mi da dodjem sa njim i tu sve zavrsavam... ovih dana idem da prevedem [yahoo]

Plazma Keks

Citat: stilgar poslato 16 Oktobar, 2014, 00:37
Citat: Bori¹a poslato 16 Oktobar, 2014, 00:22
pa i to, ali i da se ne bih jebo sa odjavljivanjem tablica pa ponovnom registracijom...
nemoras da odjavljujes tablicu al moras da imas kupoprodajni ugovor sa vlasnikom i placen porez na apsolutna prava tj prenos po tabeli AMSS. Posle sa ta dva papira radis tehnicki i moz da zadrzis tablicu al novu saobracajnu mora da vadis jer se motor vodi na tebe.

p.s. da se ne zajebes za porez pogledaj na internetu kolika je vrednost tvog motora po AMSS katalogu pa stavi cifru za 10000 vecu od najnize vrednosti u katalogu. Ako stavis napamet manju vrednost no sto pise po automatizmu uzimaju najvecu vrednost u katalogu.
ako stavis najnizu vrednost, placas manji porez za prenos, tako sam ja radio i bilo je za 7-8000din jeftiniji porez

Joker

Imas katalosku vrednost koja je izracunava od dana proizvodnje, odnosno datuma prve registracije do dana kada se prenos apsolutnih prava vrsi.. Ta vrednost je minimalna vrednost, ali ne i maksimalna.. Da pojasnim. Ako se Honda (po katalogu AMSS-a koji jedini izdaje te vrednosti) proceni na 170 000 dinara, a u kupoprodajnom ugovoru stoji 100 000 dinara, vrednost iz ugovora (100 000) se ne uzima u obzir, ne obracunava se i osnovica za obracin ide na vrednost iz kataloga (170 000)... A ako na kupoprodajnom ugovoru stoji 250 000 dinara, onda se uzima vrednost sa ugovora.. Porez se obracunava tako sto se od procenjene vrednosti na dan obracuna placa 2.5%... U prvom primeru 170 000 x 2.5% = 4250 dinara, a u drugom 250 000 x 2.5% = 6250 dinara...
Nadam se da sam pojasnio.
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Bori¹a

hvala dzokeru ;D
moram da uradim tehnicki a ova kisa napada pa cekam da prolepsa da oteram...

Radanovic

Za¹to tehnièki ? ... zbog registracije ?

Lijepo od tebe ako hoæe¹ da sve bude po PS-u , ali veæina osiguravajuæih kuæa ti mo¾e ''odraditi'' tehnièki bez da ga vozi¹ na pregled.

I ja sam tako èekao da ga vozim na tehnièki , onda mi i ovaj iz osiguranja rekao da 90% motorista uop¹te ne vozi motore na tehnièki.

Bori¹a

ma necu da ga vozim ali cu videti moze li bez da ga vozim jer nemam zelju da se jebem motorom po gradu bez dozvole i registracije...

K0le

To mo¾e kad produ¾ava¹ registraciju, i onda ode¹ samo sa saobraæajnom i re¹i¹ problem. Zezancija je kod prve registracije na tvoje ime (motor odjavljen ovo ono), retko koja agencija æe prihvatiti da radi prvu registraciju a da vozilo nije prisutno. Tako je bar bilo u mom sluèaju, a obi¹ao sam desetak agencija i na kraju seo na motor i odvezao na tehnièki bez tablica, jo¹ se izdivanio s plavcima u patroli, nikakvih problema nisam imao.

Bori¹a

samo ja nemam ni kategoriju, a motor nije odjavljen, ima tablicu samo je 20 dana istekla registracija.. videcu, pitacu, ako budu hteli moze, a ako ne ko ih jebe oteracu ga nekako

K0le

Proletim pored patrole, odem na tehnièki kad eto i njih za mnom. Ulaze likovi, ja stanem ispred repa ¹atro da s ne vidi da nema tablice, prilazi mi pandur '¹ta se ¹treca¹, vid'li smo da nisi registrovan' sprda se sa mnom. I onda standard, doðoh na tehnièki da reg, kolko konja ima, kako ide, koliko tro¹i.. aj zdravo - zdravo. Zavisi na koga naleti¹.
Na kraju krajeva, i da naleti¹ na njih nigde ne pi¹e da mora¹ stati :D

Radanovic

Citat: Bori¹a poslato 16 Oktobar, 2014, 21:51
samo ja nemam ni kategoriju, a motor nije odjavljen, ima tablicu samo je 20 dana istekla registracija.. videcu, pitacu, ako budu hteli moze, a ako ne ko ih jebe oteracu ga nekako

Samo naði neku osiguravajuæi kuæu koja ima svoje stanice za tehnièki pregled , i tu ti je rje¹eno sve 100% bez da ga vozi¹ na tehnièki.

Jer , pazi ... njima je u interesu da ti registruje¹ kod njih ... tako da sigurno neæe gubiti klijenta zbog jebenog tehnièkog koji ko¹ta ??? ( ne znam koliko je kod vas , ja sam plaæao 30 KM )

Bori¹a

u agenciji u kojoj sam polozio A1 i B ali su autoskolu zatvorili, sude se sa opstinom nesto, nebitno, rekao mi je samo da donesem saobracajnu i vlasnika motora, i papire sa tehnickog. sad, oni imaju i tehnicki njihov, nazvacu da pitam da odrade to nekako :D hahahah objasnih debilno ali tako je, sutra cu sve da razmotrim...

mareskin

Citat: Joker poslato 16 Oktobar, 2014, 21:11
Imas katalosku vrednost koja je izracunava od dana proizvodnje, odnosno datuma prve registracije do dana kada se prenos apsolutnih prava vrsi.. Ta vrednost je minimalna vrednost, ali ne i maksimalna.. Da pojasnim. Ako se Honda (po katalogu AMSS-a koji jedini izdaje te vrednosti) proceni na 170 000 dinara, a u kupoprodajnom ugovoru stoji 100 000 dinara, vrednost iz ugovora (100 000) se ne uzima u obzir, ne obracunava se i osnovica za obracin ide na vrednost iz kataloga (170 000)... A ako na kupoprodajnom ugovoru stoji 250 000 dinara, onda se uzima vrednost sa ugovora.. Porez se obracunava tako sto se od procenjene vrednosti na dan obracuna placa 2.5%... U prvom primeru 170 000 x 2.5% = 4250 dinara, a u drugom 250 000 x 2.5% = 6250 dinara...
Nadam se da sam pojasnio.

©to je naravno nepo¹teno, ako stvarno prodajem vozilo ispod cene jer mi trebaju pare. Ovako siled¾ija dr¾ava uzima koliko se njoj æefne.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 17 Oktobar, 2014, 08:42
Citat: Joker poslato 16 Oktobar, 2014, 21:11
Imas katalosku vrednost koja je izracunava od dana proizvodnje, odnosno datuma prve registracije do dana kada se prenos apsolutnih prava vrsi.. Ta vrednost je minimalna vrednost, ali ne i maksimalna.. Da pojasnim. Ako se Honda (po katalogu AMSS-a koji jedini izdaje te vrednosti) proceni na 170 000 dinara, a u kupoprodajnom ugovoru stoji 100 000 dinara, vrednost iz ugovora (100 000) se ne uzima u obzir, ne obracunava se i osnovica za obracin ide na vrednost iz kataloga (170 000)... A ako na kupoprodajnom ugovoru stoji 250 000 dinara, onda se uzima vrednost sa ugovora.. Porez se obracunava tako sto se od procenjene vrednosti na dan obracuna placa 2.5%... U prvom primeru 170 000 x 2.5% = 4250 dinara, a u drugom 250 000 x 2.5% = 6250 dinara...
Nadam se da sam pojasnio.

©to je naravno nepo¹teno, ako stvarno prodajem vozilo ispod cene jer mi trebaju pare. Ovako siled¾ija dr¾ava uzima koliko se njoj æefne.


Zavisi kako gleda¹ na to. Pretpostavljam da bi puno ugovora bilo za 1 dinar, da postoji takva moguænost. To je prvo.

Druga stvar je ¹to mo¾e da se gleda da si ostvario dobit kupovinom po veoma povoljnoj ceni, pa dr¾ava uzima porez na to.


Mene vi¹e jedi ono ¹to posle rade s tim parama.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

clutch&brake

Citat: mareskin poslato 17 Oktobar, 2014, 08:42
Citat: Joker poslato 16 Oktobar, 2014, 21:11
Imas katalosku vrednost koja je izracunava od dana proizvodnje, odnosno datuma prve registracije do dana kada se prenos apsolutnih prava vrsi.. Ta vrednost je minimalna vrednost, ali ne i maksimalna.. Da pojasnim. Ako se Honda (po katalogu AMSS-a koji jedini izdaje te vrednosti) proceni na 170 000 dinara, a u kupoprodajnom ugovoru stoji 100 000 dinara, vrednost iz ugovora (100 000) se ne uzima u obzir, ne obracunava se i osnovica za obracin ide na vrednost iz kataloga (170 000)... A ako na kupoprodajnom ugovoru stoji 250 000 dinara, onda se uzima vrednost sa ugovora.. Porez se obracunava tako sto se od procenjene vrednosti na dan obracuna placa 2.5%... U prvom primeru 170 000 x 2.5% = 4250 dinara, a u drugom 250 000 x 2.5% = 6250 dinara...
Nadam se da sam pojasnio.

©to je naravno nepo¹teno, ako stvarno prodajem vozilo ispod cene jer mi trebaju pare. Ovako siled¾ija dr¾ava uzima koliko se njoj æefne.


slazem se,samo sto sam ja to iskoristio pri naplati stete od prosle god. kazu motor vredi 550 000 din po katalogu amss. ja reko ne vredi toliko kada sam u martu platio porez na 740 000. i prilozim papir i jbga osiguranje sta ce. skinu na 720 000 i isplate
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Bori¹a

ovde u komsiluku tehnicki ne radi motocikle jebo ih tehnicki takav.... posle skole idem da se raspitam hoce li bez motora da izdaju to...

mareskin

Citat: Slaninar poslato 17 Oktobar, 2014, 09:00
Citat: mareskin poslato 17 Oktobar, 2014, 08:42
Citat: Joker poslato 16 Oktobar, 2014, 21:11
Imas katalosku vrednost koja je izracunava od dana proizvodnje, odnosno datuma prve registracije do dana kada se prenos apsolutnih prava vrsi.. Ta vrednost je minimalna vrednost, ali ne i maksimalna.. Da pojasnim. Ako se Honda (po katalogu AMSS-a koji jedini izdaje te vrednosti) proceni na 170 000 dinara, a u kupoprodajnom ugovoru stoji 100 000 dinara, vrednost iz ugovora (100 000) se ne uzima u obzir, ne obracunava se i osnovica za obracin ide na vrednost iz kataloga (170 000)... A ako na kupoprodajnom ugovoru stoji 250 000 dinara, onda se uzima vrednost sa ugovora.. Porez se obracunava tako sto se od procenjene vrednosti na dan obracuna placa 2.5%... U prvom primeru 170 000 x 2.5% = 4250 dinara, a u drugom 250 000 x 2.5% = 6250 dinara...
Nadam se da sam pojasnio.

©to je naravno nepo¹teno, ako stvarno prodajem vozilo ispod cene jer mi trebaju pare. Ovako siled¾ija dr¾ava uzima koliko se njoj æefne.


Zavisi kako gleda¹ na to. Pretpostavljam da bi puno ugovora bilo za 1 dinar, da postoji takva moguænost. To je prvo.

Druga stvar je ¹to mo¾e da se gleda da si ostvario dobit kupovinom po veoma povoljnoj ceni, pa dr¾ava uzima porez na to.


Mene vi¹e jedi ono ¹to posle rade s tim parama.

Poenta je u tome da tebi neko uzima porez na prihod koji nisi ostvario. Ukoliko sumnjaju da je tako neka po¹alju inspekciju, policiju i ostale da utvrde da li si bespravno ostvario dobit.
To ¹to je neko prinuðen da proda ispod cene ne treba da bude kazna za mene kao kupca ili njega kao prodavca.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Citat: balcan girl poslato 18 Oktobar, 2014, 14:35
slaninar gde si nasao ovih 12 èinjenica o meèu??

Siptari to sire po netu ovih dana... Mislim da je slaninar stavio to na pravo mesto.... Jeste smesno...
Smrt SVIMA!!!!