Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

WOLVERINE

Citat: Conti-Moto poslato 25 Decembar, 2013, 01:42
Citat: WOLVERINE poslato 25 Decembar, 2013, 01:34
Teleportacija uhvacena okom kamere?

Ovo je neka namestaljka, vidi se da kamion u 20-toj sekundi nestaje na momenat i vec u sledecoj sekundi se pojavljuje na par metara dalje . . .

Pa znas koliki retard treba da bude covek da poveruje u ovako nesto..............


nije istina smesno

clutch&brake

Da li realno debeli da si napisao ovako nesto?
A tebe treba kastrirati i u dupe te jebati!!!
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

zmiya

Eto,dado¹e mu minuse samo zbog jednog slova,napisao hemiska umesto hemijska..e sad æu i ja da mu dam,iskorenimo nepismenost na forumu..

Major

Citat: zmiya poslato 25 Decembar, 2013, 10:02
Eto,dado¹e mu minuse samo zbog jednog slova,napisao hemiska umesto hemijska..e sad æu i ja da mu dam,iskorenimo nepismenost na forumu..

[rofl]

metarex

Citat: DebeliZmaj poslato 25 Decembar, 2013, 09:05
Citat: UFF poslato 25 Decembar, 2013, 01:06
evo da se vratimo on topic, ovima treba pomoc:
pomoci caletu da ode na sterilizaciju da ne pravi ko cigan petoro dece koje nema kako da nahrani i posto nemaju ni za leba pomoci caletu da ode kod lekara da utvrde od cega mu je porasla stomacina
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/428456/Mnogi-ih-izbegavaju-jer-su-siromasni-Vi-mozete-da-im-pomognete

pa ono realno ... hemiska kastracija po rodjenju ...

vidis koleza ova deca ce danas sutra da pocnu da rade i da privredjuju i ti ces pored njih da uzivas u starosti (penziji, ma koliko to glupo zvucalo) kazi samo hvala bogu da ovakvih porodica ima. nije u redu podsmevati se sirotinji.
ovo isto vazi i za uffa jer je on pokrenuo sprdacinu
ne poznajem vas ni jednog al sta ne ide ne ide.
a sad braco rokajte minuse, no frx no panix
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Slaninar

Citat: metarex poslato 25 Decembar, 2013, 10:09
vidis koleza ova deca ce danas sutra da pocnu da rade i da privredjuju i ti ces pored njih da uzivas u starosti (penziji, ma koliko to glupo zvucalo)

Gde æe da rade, nema posla ni za ove ¹to su sad tu?  Radiæe za Ruse, ili Amere za ¹aku ri¾e, ako se ne domognu ©vabije i sl.

Citat: metarex poslato 25 Decembar, 2013, 10:09
kazi samo hvala bogu da ovakvih porodica ima. nije u redu podsmevati se sirotinji.

Apsolutno. Niti je sramota biti siroma¹an danas u Srbiji.


Sa druge strane, ¹ta bi bilo da svi napravimo po desetoro dece? Je li bi Srbija procvetala, ili bismo gladovali? Meni je neodgovorno praviti puno dece, ako ne mo¾e¹ da brine¹ o njima. Jebiga. Plus ¹to je planeta prenaseljena, ljudi je previ¹e. Bolje imati dvoje-troje dece i posaditi puno drva.

Čovek koji je sadio drveće
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

clutch&brake

Znaci od 91 do 95 niko nije trebao da ima decu? Koliko realno porodica danas ima sve preduslove za makar 1 dete a kamoli 3 4 5 dece?
Koliko ste sebicni i koliko su vam mala jaja i srce to je zlo
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Boban_m

Zbog takve politike zato i nestajemo polako. Svakoj majci koja ima 4 i vise djece bi morala biti dodijeljena plata u visini bar minimalca i nacionalna penzija. Zar zbog nezasitih lopova (poznatiji kao mutanti nastali ukrstanjem politicara i bizMismena) koji isisavaju zadnju kap krvi ove nacije, treba da se dobrovoljno i bez rijeci slozimo sa bioloskim nestankom?

Samo mali podsjetnik kako narod koji sebe postuje rjesava pitanje parazita:

http://protest.ba/v2/zasto-ste-nam-presutili-island/?fb_action_ids=270016313147690&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B10150843466797752%5D&action_type_map=%5B%22og.likes%22%5D&action_ref_map=%5B%5D


metarex

Citat: Slaninar poslato 25 Decembar, 2013, 10:32
Citat: metarex poslato 25 Decembar, 2013, 10:09
vidis koleza ova deca ce danas sutra da pocnu da rade i da privredjuju i ti ces pored njih da uzivas u starosti (penziji, ma koliko to glupo zvucalo)

Gde æe da rade, nema posla ni za ove ¹to su sad tu?  Radiæe za Ruse, ili Amere za ¹aku ri¾e, ako se ne domognu ©vabije i sl.

Citat: metarex poslato 25 Decembar, 2013, 10:09
kazi samo hvala bogu da ovakvih porodica ima. nije u redu podsmevati se sirotinji.

Apsolutno. Niti je sramota biti siroma¹an danas u Srbiji.


Sa druge strane, ¹ta bi bilo da svi napravimo po desetoro dece? Je li bi Srbija procvetala, ili bismo gladovali? Meni je neodgovorno praviti puno dece, ako ne mo¾e¹ da brine¹ o njima. Jebiga. Plus ¹to je planeta prenaseljena, ljudi je previ¹e. Bolje imati dvoje-troje dece i posaditi puno drva.

Èovek koji je sadio drveæe

pa valjda ce i u srbiji jednom biti bolje. moj matori re jodjen 41`sta mislis kako su oni tada razmisljali? rat je, ne jebem i ne pravim decu? zivot ide dalje i mora da se zivi. da su oni tako razmisljali vecine nas danas nebi ni bilo. otkud znas sta ce biti sutra? niko nije rekao da je zivot jednostavan. na onom linku sta je uff postavio slike klinaca kako pikaju loptu i svi se smeju. jbg malo smo prioritete pogresno postavili. covek treba da bude zadovoljan sa onim sta ina a ne sa onim sta bi zeleo da ima jer, ne ispunjava sa bas svaka zelja.
poenta je da ta deca nisu nasa muka. nase je da pomognemo ili ne. svako po savesti i mogucnostima.
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Major

Citat: njanja poslato 25 Decembar, 2013, 10:36
Znaci od 91 do 95 niko nije trebao da ima decu? Koliko realno porodica danas ima sve preduslove za makar 1 dete a kamoli 3 4 5 dece?
Koliko ste sebicni i koliko su vam mala jaja i srce to je zlo

Meni se gadi onaj nacin sto cigani rade, da naprave sto vise dece da bi mogli da prose i da kradu za njih.
Ne mogu da se slozim da treba da imas velika muda da bi imao decu, mozes i mala al da su plodna [rofl] Salu na stranu, bolje biti svestan da nisi spreman za decu, nego ispasti mudonja i alfa muzjak time sto ces da napravis decu, a posle ocekujes da se dete samo formira i da odraste. Ja zelim da imam decu i verujem da ce to biti u skorije vreme, do sada nisam bio spreman i sad kad malo bolje razmislim vidim da sam dobro odlucio. Takodje bitno je da imas i dobru zenu pored sebe koja ce biti tu za decu, a ne samo da postavlja slike na fejsu ili sta vec rade danasnje moderne mame.

metarex

Citat: Major poslato 25 Decembar, 2013, 10:50
Citat: njanja poslato 25 Decembar, 2013, 10:36
Znaci od 91 do 95 niko nije trebao da ima decu? Koliko realno porodica danas ima sve preduslove za makar 1 dete a kamoli 3 4 5 dece?
Koliko ste sebicni i koliko su vam mala jaja i srce to je zlo

Meni se gadi onaj nacin sto cigani rade, da naprave sto vise dece da bi mogli da prose i da kradu za njih.
Ne mogu da se slozim da treba da imas velika muda da bi imao decu, mozes i mala al da su plodna [rofl] Salu na stranu, bolje biti svestan da nisi spreman za decu, nego ispasti mudonja i alfa muzjak time sto ces da napravis decu, a posle ocekujes da se dete samo formira i da odraste. Ja zelim da imam decu i verujem da ce to biti u skorije vreme, do sada nisam bio spreman i sad kad malo bolje razmislim vidim da sam dobro odlucio. Takodje bitno je da imas i dobru zenu pored sebe koja ce biti tu za decu, a ne samo da postavlja slike na fejsu ili sta vec rade danasnje moderne mame.


pazi polazimo od toga da je covek spreman da bude otac i roditelj. ajd jedan primer: covek radi u nekoj firmi za dobru kintu ili je uspesan privatnik. u jednom momentu shvati da je spreman da ima porodicu. ozeni se, napravi decu i gaji ih. prodje tako par godina i rokne neka kriza. on ostane bez posla... pocinje oskudacija i beda... i sta sad? jel to znaci da se tip zajebo u proceni ili je visa sila u pitanju? hocu da kazem da ceo zivot ne mozes da isplaniras. a vreme prolazi i dok trepnes postao si stari prdonja kome sve smeta i koji nekada nece biti zadovoljan.
nekada su razvodi bili sramota za obe familije a danas je to tako fensi da dama na fejsu turi dva prezimena i izmedju EX.
sa izborom zene ti ne treba pamet nego doobra porcija srece i ona nasa stara : gledaj majku biraj cerku
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

mareskin


Ova tema uvek dovede do toga da imaju neki koji su ZA, neki koji su PROTIV i oni koji su realni/racionalni i shvataju da nisu sve situacije crno/bele.

Moj stav je da ljudi treba da imaju vi¹e dece i da toj deci treba da priu¹te solidan ¾ivot i dobro obrazovanje. Prvi sam koji "nagovara" moje prijatelje da dobiju jo¹ jedno dete. Skoro svi imaju po troje dece. A ovi koji jo¹ nemaju biæe nagovoreni :)

I ovo navodim samo kao primer. Nisam za to da neko ko je sposoban samo da jebe, pije i bije ¾enu treba da ima desetoro dece. Isto tako nisam za to da ako vidi¹ da ti se deca muèe od prvog udaha vazduha da treba da ima¹ jo¹ dece. Hoæu da ka¾em da nisu svi ti ljudi zaslu¾ili da im se pomogne, ¹to ne znaèi da su deca ne¹to kriva!!!

Te¹ko je porediti vreme od pre 50-60-70 godina i danas. Vremena se menjaju, ¾ivotni prohtevi se menjaju. Danas deca ¾ele mobilni, tablet, laptop, desktop i internet. Nekad su deca jela kuvan pasulj ili bra¹no u èistoj vodi sa malo masti (kao ¹to su radili moji roditelji) i nisu imali struju, telefone, televizore...

Nemam dece, jer se nekako pogodilo da devojke sa kojima sam bio nisu ispale one prave. Posle sam razmi¹ljao da li je dobro imati decu sa nekim sa kojim sigurno ne bi ostao u braku ili se ne bi ni o¾enio. Da li bi to bilo dobro za dete? Znam ¹ta prolaze ljudi koji su se razveli i znam kako prolaze deca u takvim situacijama. Pola mu¹karaca koje znam su ucenjivani od strane biv¹ih ¾ena da ne mogu da viðaju svoju decu. Ali i tu postoji milion razlièitih sluèajeva i primera!!!

Voleo bi da imam ¹to vi¹e dece (samo da ne moram da menjam pelene). Snimao sam vi¹e puta moje drugare kako menjaju pelene i nije na bilo dobro :)

Poenta moje poruke je da se svako mo¾e uhvatiti za neku reè ili reèenicu i napasti nekog drugog zbog toga, ali treba nekad razmisliti racionalno i proceniti situaciju.

©ta god mi ovde napi¹emo neæe promeniti situaciju ni tamo ni ovamo.

Oni koji hoæe da pomognu treba da pomognu, ko neæe neæe. Nemam problem sa tim.

Meni predstavlja zadovoljstvo da odnesem poklone deci ¹to moje sestre ¹to mojih prijatelja. Drago mi je ¹to to mogu da priu¹tim.
Drago mi je ¹to jedna mala devojèica misli da sam Deda Mraz i to svima prièa :)
Taèno je da ne lièim osim ¹to imam malu bradicu, ali po¹to uvek donosim poklone ona misli da je to to :)

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Uncle Bob

Citat: mareskin poslato 25 Decembar, 2013, 11:25

Ova tema uvek dovede do toga da imaju neki koji su ZA, neki koji su PROTIV i oni koji su realni/racionalni i shvataju da nisu sve situacije crno/bele.

Moj stav je da ljudi treba da imaju vi¹e dece i da toj deci treba da priu¹te solidan ¾ivot i dobro obrazovanje. Prvi sam koji "nagovara" moje prijatelje da dobiju jo¹ jedno dete. Skoro svi imaju po troje dece. A ovi koji jo¹ nemaju biæe nagovoreni :)

I ovo navodim samo kao primer. Nisam za to da neko ko je sposoban samo da jebe, pije i bije ¾enu treba da ima desetoro dece. Isto tako nisam za to da ako vidi¹ da ti se deca muèe od prvog udaha vazduha da treba da ima¹ jo¹ dece. Hoæu da ka¾em da nisu svi ti ljudi zaslu¾ili da im se pomogne, ¹to ne znaèi da su deca ne¹to kriva!!!

Te¹ko je porediti vreme od pre 50-60-70 godina i danas. Vremena se menjaju, ¾ivotni prohtevi se menjaju. Danas deca ¾ele mobilni, tablet, laptop, desktop i internet. Nekad su deca jela kuvan pasulj ili bra¹no u èistoj vodi sa malo masti (kao ¹to su radili moji roditelji) i nisu imali struju, telefone, televizore...

Nemam dece, jer se nekako pogodilo da devojke sa kojima sam bio nisu ispale one prave. Posle sam razmi¹ljao da li je dobro imati decu sa nekim sa kojim sigurno ne bi ostao u braku ili se ne bi ni o¾enio. Da li bi to bilo dobro za dete? Znam ¹ta prolaze ljudi koji su se razveli i znam kako prolaze deca u takvim situacijama. Pola mu¹karaca koje znam su ucenjivani od strane biv¹ih ¾ena da ne mogu da viðaju svoju decu. Ali i tu postoji milion razlièitih sluèajeva i primera!!!

Voleo bi da imam ¹to vi¹e dece (samo da ne moram da menjam pelene). Snimao sam vi¹e puta moje drugare kako menjaju pelene i nije na bilo dobro :)

Poenta moje poruke je da se svako mo¾e uhvatiti za neku reè ili reèenicu i napasti nekog drugog zbog toga, ali treba nekad razmisliti racionalno i proceniti situaciju.

©ta god mi ovde napi¹emo neæe promeniti situaciju ni tamo ni ovamo.

Oni koji hoæe da pomognu treba da pomognu, ko neæe neæe. Nemam problem sa tim.

Meni predstavlja zadovoljstvo da odnesem poklone deci ¹to moje sestre ¹to mojih prijatelja. Drago mi je ¹to to mogu da priu¹tim.
Drago mi je ¹to jedna mala devojèica misli da sam Deda Mraz i to svima prièa :)
Taèno je da ne lièim osim ¹to imam malu bradicu, ali po¹to uvek donosim poklone ona misli da je to to :)


Evo ti krs,+.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Slaninar

Citat: njanja poslato 25 Decembar, 2013, 10:36
Znaci od 91 do 95 niko nije trebao da ima decu? Koliko realno porodica danas ima sve preduslove za makar 1 dete a kamoli 3 4 5 dece?
Koliko ste sebicni i koliko su vam mala jaja i srce to je zlo

Da li je sebièno praviti sirotinju? Petoro dece, pa lako æemo, valda æe biti ne¹to. Jeste da se nema kuæa, posao, ali snaæi æemo se. ©ta je sebiènije? Ostati sam, ili da ti deca rastu u sirotinji?

Citat: metarex poslato 25 Decembar, 2013, 10:46
pa valjda ce i u srbiji jednom biti bolje.

Pa, ne verujem da hoæe. Na osnovu èega ti veruje¹ da æe biti bolje? ©ta æe se to promeniti da bude bolje?


Na planeti ljudi ima previ¹e, resursa sve manje. Tako da ta prièa da "nestajemo", bela kuga i sranja - za mene je obièna budala¹tina. Ne daj Bo¾e da neko iz takvih pobuda re¹i da pravi decu!  

Porodica i braæa i sestre su jedino ¹to èovek stvarno ima (mada i to sad hoæe da uni¹te), ali treba u svemu imati meru. Nije sve u parama, daleko od toga, ali kad vidim ljude bez posla, svoje kuæe, da krenu praviti decu, pa onda tra¾e pomoæ, zaista se zapitam ¹ta su mislili?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

Citat: CBRR1 poslato 25 Decembar, 2013, 09:19
debeli
ima svoje selo i nista vise ali je produktivan po ovu zemlju, petoro dece, sutra mozda mirna starost da od te dece bude neki doktor pravnik akademik....a ovako ti imas selo vracar i tendenciju ka tome za puscom staroscu jer od tvoje kenjaze budes imao samo neku macku ili kera koji ce da te trpe dok ih setas po parku,ali taj pas ili macka ne mogu da budu doktori pravnici akademici... ko si jebeni ti faktor da nekom ko je izrodio petoro dece da sudis na kastraciju, impotentni stvore, tugo jedna, idi pomozi im posalji 5 cokolada nego sto udises ovaj vazduh...SRAM DA TE BUDE..! SUDIS TI NEKOME KO IMA OVU DECICU...!

UFFE
Pa sto je ocu ovolika stomacina,pa sigurno od zdrave ishrane,od velikog izbora hrane koja nas vecina ima...



DA LI JA IMAM PROBLEM U GLAVI ILI JE PROSTO NORMALNO PLJUVATI PO SIROTINJI...SAD IMA ONOGA STO JE PRAVIO DECU KAD NEMA..? PA STO DA IH NE PRAVI KAD IMA ONA STARA "SVAKOM CE BOG DATI PO PARCE SRECE POD OVIM NEBOM"

koji je tebi? ti zivis negde na zapadu? od cigana nikada nikakve vajde nije bilo niti ce ikada biti a kamoli da postanu doktori ili pravnici a akademici ni za 200godina
oni nisu spremni da se odreknu cergarskog zivota i nikada nece privredjivati u ovoj a ni u jednoj jedinoj zemlji gde zive
to su najveci paraziti u ljudskom drustvu koji ne zele da rade nista vec samo da uzimaju, kradu, varaju
ko misli da cigani nemaju pare grdno se vara, imaju vise nego svi mi zajedno ovde
mislite da slucajno imaju puno dece? neeeee nikako nije slucajno
bila je porodica ovde u zelezniku koja je imala sedmoro ili devetoro dece, osim par tekstova u novinama kako ih ima puno i nekog pojavljivanja u beogradskoj hronici gde su dobili kao neku pomoc (uglavnom se neki politicar pojavljivao sa njima) nikada nista od ove drzave nisu dobili
zajebite te price kako su oni jadni i bedni jer nikada nisu bili
a cisto da znate zbog tih istih cigana koji odlaze u nemacku i traze azil nama ce najverovatnije uvesti vize

Vlajko

Sve je to produkt dana¹njeg i juèera¹njeg sistema..

Konstantno se truditi da promeni¹ svet a da ne krene¹ od sebe ne vodi nigde..

Ali da ima uspe¹nih primera.. ima..   [clapp]
ovi mladunci aj ¹to su se otrgli od sistema.. nego nemaju ni lièna dokumenta

®ive ljudi, koji - ne postoje!

http://udruga-kameleon.hr/tekst/3244/
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

metarex

Citat: Slaninar poslato 25 Decembar, 2013, 11:37
Citat: njanja poslato 25 Decembar, 2013, 10:36
Znaci od 91 do 95 niko nije trebao da ima decu? Koliko realno porodica danas ima sve preduslove za makar 1 dete a kamoli 3 4 5 dece?
Koliko ste sebicni i koliko su vam mala jaja i srce to je zlo

Da li je sebièno praviti sirotinju? Petoro dece, pa lako æemo, valda æe biti ne¹to. Jeste da se nema kuæa, posao, ali snaæi æemo se. ©ta je sebiènije? Ostati sam, ili da ti deca rastu u sirotinji?

Citat: metarex poslato 25 Decembar, 2013, 10:46
pa valjda ce i u srbiji jednom biti bolje.

Pa, ne verujem da hoæe. Na osnovu èega ti veruje¹ da æe biti bolje? ©ta æe se to promeniti da bude bolje?


Na planeti ljudi ima previ¹e, resursa sve manje. Tako da ta prièa da "nestajemo", bela kuga i sranja - za mene je obièna budala¹tina. Ne daj Bo¾e da neko iz takvih pobuda re¹i da pravi decu!  

Porodica i braæa i sestre su jedino ¹to èovek stvarno ima (mada i to sad hoæe da uni¹te), ali treba u svemu imati meru. Nije sve u parama, daleko od toga, ali kad vidim ljude bez posla, svoje kuæe, da krenu praviti decu, pa onda tra¾e pomoæ, zaista se zapitam ¹ta su mislili?

svi mi stvaramo svoju buducnost sami. znaci jedno mora biti bolje. ali dokle god bude vladalo pravilo bolje biti podstanar u beogradu i dozvoljavati poslodavcima da te ucenjuju umesto biti u svom selu i biti svoja gazda dotle nema nista od boljitka.
sto se bele kuge tice nismo mi jedini koji boluju od toga. na prvom mestu su svajcarci a oni evidentno imaju dovoljno za zivot.

realno sta je potrebno za zivot i koliko to kosta?

jbg odosmo na skroz drugu stranu iako je ovo i ovako bullshit tema.
poenta je ako neko moze,  a pre svega hoce, treba da pomogne sirotinji a ako nece i ne mora. al nije u redu da se ti ljudi pljuju samo zato sto su izrodili toliku decu i sto sada nemaju da ih prehrane. sudbina je cudo i nije svakome sudjeno da ima avione kamione...
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Gvozden

Otisli ste u qrc! Totalno....
Aj jebite nesto  il u kafanu....
Strasno da bullshit tema ide ovoliko...

zmiya

Ma ovo je ekstra,zapoène se veæ u bullshitu i ne mora ni da se prebacuje..

Conti-Moto

Citat: dzimika poslato 25 Decembar, 2013, 11:42

koji je tebi? ti zivis negde na zapadu? od cigana nikada nikakve vajde nije bilo niti ce ikada biti a kamoli da postanu doktori ili pravnici a akademici ni za 200godina
oni nisu spremni da se odreknu cergarskog zivota i nikada nece privredjivati u ovoj a ni u jednoj jedinoj zemlji gde zive
to su najveci paraziti u ljudskom drustvu koji ne zele da rade nista vec samo da uzimaju, kradu, varaju
ko misli da cigani nemaju pare grdno se vara, imaju vise nego svi mi zajedno ovde
mislite da slucajno imaju puno dece? neeeee nikako nije slucajno
bila je porodica ovde u zelezniku koja je imala sedmoro ili devetoro dece, osim par tekstova u novinama kako ih ima puno i nekog pojavljivanja u beogradskoj hronici gde su dobili kao neku pomoc (uglavnom se neki politicar pojavljivao sa njima) nikada nista od ove drzave nisu dobili
zajebite te price kako su oni jadni i bedni jer nikada nisu bili
a cisto da znate zbog tih istih cigana koji odlaze u nemacku i traze azil nama ce najverovatnije uvesti vize

Skroz si u pravu.
U mom komsiluku ih ima i redovno dolaze i drugi (kao neka medjustanica) koji potom idu "na zapad",
tamo ostaju po par meseci vracaju se i onda opet u obecanu zemlju po novac za azilante . . .
Zbog njih i takvih nam opet uvovode vize . . .
Novo !!!
Conti ROAD !!