Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Panco.KV

СРБ је корен имена народа нашег СРБСКОГ, СРБИ или СРБЉИ, СРБИН, СРБКИЊА, СРБЧЕ, СРБСКИ, СРБИЈА, СРБАДИЈА, СРБО итд. Корен се не може мењати само се наставци могу мељати. Ако се измени корен мења се и смисао.

Свети САВА први архиепископ СРБСКИ. Тако стоји написно у Дечанима! И тако треба да се пише данас, а и у будућности!!!

Србски је исправно - српскочекићарски није

Богу хвала и слава

Vlajko

Tako nekako.. opusti se Ufee.. moram malo da te drmuckam.. masa govana su na¹a realnost.. :P
I nisam ti ja dao minus.. ali to ionako vidi¹  :-*

Tema je odlièna.. samo sam reagovao na tvoje odluke o preme¹tanju jer zaboga nije u skaldu sa postavljenim naèelima  [rofl]

ne zaboravi da tvoji i i drugi postovi i dalje stoje na bjb-u  :P
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

lawyer

Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 18:08
Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 18:01
Nije Ðoroviæ, nego Æoroviæ.

Mo¾da da proèita¹ i ti, po¹to svoja dva toma redovno prelistavam. Imam u posedu i Jireèekovu Istoriju srpskog naroda, ako te zanima...

http://www.rastko.rs/rastko-bl/istorija/corovic/istorija/index_l.html

Ovu poslednju reèenicu nadam se da si prvenstveno sam sebi proèitao. AMIN!
Ne tebi je upucena u nadi da ces malo smanjiti pametovanje nego prelistaj mali po netu 5.-10 min nesto nadji pa napisi posto koliko vidim odatle ti je izvor informacije .Sto znaci da u glavi nema nista.

Evo Panèo samo za tebe, fri¹ke ispod objektiva:







Ova poslednje je tvoje viðenje istorije, pa malo se zahvati iz jedne, malo iz druge, kako kad zatreba.

Mo¾emo i o Hamurabiju, Keltima, Hetitima, Sparti, Jalti, Panamskom i Sueckom kanalu, al' treba znati prvo... Biblioteka je majka.  [thumb_up]

WOLVERINE

Citat: Che poslato 05 Decembar, 2013, 18:05
Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 17:24
Srbske

Bice da si i u tom drugom srednje pobegao sa casa Srpskog jezika kada ste radili jednacenje suglasnika po zvucnosti  [nono]

Po tebi bruderu i ovi nepismeni?

Свe чeшћe сe y штaмпи, кao и y рaзнoj литeрaтyри, срeћемo сa изрaзимa “срБски”, a дa рeткo кo пoкyшa дa oбjaсни тy пojaвy. Нa oвoм мeстy ћeмo пaжњy пoсвeтити yпрaвo oвoм питaњy, a зa примeр ћeмo yзeти гoрe пoмињaнe рeчи: срБски.

Kaдa читaлaц нaиђe нa придeв “српски” нaписaн y oбликy “србски” првo штo мy пaднe нa пaмeт je дa сe рaди o грeшци ayтoрa кojи ниje нajбoљe yпoзнaт сa прaвилoм jeднaчeњa сyглaсникa пo звyчнoсти, кoje нaлaжe дa у овом случају Б прeлaзи y П. Пa сe чeстo чyje и примeдбa: “Oвaj ниje чyo зa Вyкa Kaрaџићa”.

Нo, дa ли je зaистa тaкo? Oблик “србски” кoристe yглaвнoм oни кojи сy врлo дoбрo yпoзнaти сa oвим прaвилoм, тe нaмeрнo скрeћy пaжњy нa њeгa. Mнoги сe изнeнaдe кaдa чyjy дa je и сaм Вyк Стeфaнoвић Kaрaџић кoристиo oблик сa слoвoм Б. Нaимe, нe сaмo штo je први рeчник штaмпaн кao “срБски” нeгo и сaм Вyк o oвoм питaњy кoрeспoндирa сa Владиком Лукијаном Myшицким, кaдa мy y свoм писмy нaвoди: “…y Рjeчникy ћe србскoм бити oписaни гoтoвo сви oбичajи србски.” Нa oвaj дeo Myшицки oдгoвaрa y свoм слeдeћeм писмy Kaрaџићy рeчимa: “…србски, Србкињa мoрa oстaти…

Che

Citat: con3 poslato 05 Decembar, 2013, 18:13
http://www.jezik.rs.sr/index.php?akcija=akc_srbski

De de javi ovima iz Matice Srpske da su stampali knjigu pravopisa sa stamparskom greskom ;)




Panco.KV

Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 18:23
Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 18:08
Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 18:01
Nije Ðoroviæ, nego Æoroviæ.

Mo¾da da proèita¹ i ti, po¹to svoja dva toma redovno prelistavam. Imam u posedu i Jireèekovu Istoriju srpskog naroda, ako te zanima...

http://www.rastko.rs/rastko-bl/istorija/corovic/istorija/index_l.html

Ovu poslednju reèenicu nadam se da si prvenstveno sam sebi proèitao. AMIN!
Ne tebi je upucena u nadi da ces malo smanjiti pametovanje nego prelistaj mali po netu 5.-10 min nesto nadji pa napisi posto koliko vidim odatle ti je izvor informacije .Sto znaci da u glavi nema nista.

Evo Panèo samo za tebe, fri¹ke ispod objektiva:







Ova poslednje je tvoje viðenje istorije, pa malo se zahvati iz jedne, malo iz druge, kako kad zatreba.

Mo¾emo i o Hamurabiju, Keltima, Hetitima, Sparti, Jalti, Panamskom i Sueckom kanalu, al' treba znati prvo... Biblioteka je majka.  [thumb_up]
Hvala Ziv bio

WOLVERINE

Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 18:23






Ja bi ove dve ako moze na zajam na citanje............  netupim slova.....  obicno ga samo tupim........







WOLVERINE


Panco.KV

Citat: Che poslato 05 Decembar, 2013, 18:25
Citat: con3 poslato 05 Decembar, 2013, 18:13
http://www.jezik.rs.sr/index.php?akcija=akc_srbski

De de javi ovima iz Matice Srpske da su stampali knjigu pravopisa sa stamparskom greskom ;)




A matica Srpska eee OK izvini Bratko nismo bili upuceni.Hvala

WOLVERINE



Neka matori CHE je ok.....  mene je isparvio 1000 puta.... treba tako.....  ja se trudim da vodim racuna.... ali mi ....  nije on zlonameran.......   [cheers] [cheers] [cheers] a i vozi TDM 900 legalan. [thumb_up] ;) ;)

Panco.KV

Detektor...pardon lektor e pa onda OK

Che

Citat: WOLVERINE poslato 05 Decembar, 2013, 18:31
mene je isparvio 1000 puta

Zato si ti meni ispravljao motor [rofl]
a umalo i caletu prst [rofl][rofl]

lawyer

Citat: WOLVERINE poslato 05 Decembar, 2013, 18:26
Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 18:23






Ja bi ove dve ako moze na zajam na citanje............  netupim slova.....  obicno ga samo tupim........


Imenjaèe, ako æe¹ da ih èuva¹ k'o svoje, dobiæe¹ ih kad god. A da, pa i pripomoæiæe¹ tu i tamo oko VFR-a. :)

Panco.KV

Nego me sada ali ako moze bez gluposti i sarkazma da prokomentarisemo o Njegosu. Montenigeri kazu da je njihov   a on sam da je Srbim.Samo ga mi ne prisvajamo jel je on sam rekao.Medjutim On je Crnogorac za Montenigere pa da crknu.Pa sta je tu istina po vama.

Panco.KV

Citat: Che poslato 05 Decembar, 2013, 18:34
Citat: WOLVERINE poslato 05 Decembar, 2013, 18:31
mene je isparvio 1000 puta

Zato si ti meni ispravljao motor [rofl]
a umalo i caletu prst [rofl][rofl]
Tezak si cvorovic

WOLVERINE

Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 18:36
Citat: WOLVERINE poslato 05 Decembar, 2013, 18:26
Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 18:23






Ja bi ove dve ako moze na zajam na citanje............  netupim slova.....  obicno ga samo tupim........


Imenjaèe, ako æe¹ da ih èuva¹ k'o svoje, dobiæe¹ ih kad god. A da, pa i pripomoæiæe¹ tu i tamo oko VFR-a. :)

Svakako u oba slucaja............

WOLVERINE

Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 18:36
Nego me sada ali ako moze bez gluposti i sarkazma da prokomentarisemo o Njegosu. Montenigeri kazu da je njihov   a on sam da je Srbim.Samo ga mi ne prisvajamo jel je on sam rekao.Medjutim On je Crnogorac za Montenigere pa da crknu.Pa sta je tu istina po vama.

Pa zar se on sam nije izjasnio kao Srbin?... ili mozda gresim...




Panco.KV

Citat: Panco.KV poslato 05 Decembar, 2013, 18:36
Nego me sada ali ako moze bez gluposti i sarkazma da prokomentarisemo o Njegosu. Montenigeri kazu da je njihov   a on sam da je Srbim.Samo ga mi ne prisvajamo jel je on sam rekao.Medjutim On je Crnogorac za Montenigere pa da crknu.Pa sta je tu istina po vama.
Pa on jeste ali oni nisu

lawyer

Citat: WOLVERINE poslato 05 Decembar, 2013, 18:37
Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 18:36
Citat: WOLVERINE poslato 05 Decembar, 2013, 18:26
Citat: lawyer poslato 05 Decembar, 2013, 18:23






Ja bi ove dve ako moze na zajam na citanje............  netupim slova.....  obicno ga samo tupim........


Imenjaèe, ako æe¹ da ih èuva¹ k'o svoje, dobiæe¹ ih kad god. A da, pa i pripomoæiæe¹ tu i tamo oko VFR-a. :)

Svakako u oba slucaja............

Dogovoriæemo se za primopredaju posle 13.12.  [thumb_up]

Vlajko

Samo unazad par stranica se vidi koliko razlièite informacije mogu da oèas posla zavade ljude..

Ljudi, istoriju uglavnom pi¹u pobednici.. vrlo èesto sadr¾i deo istine.. a deo sigurno ne.. kako kome kad odgovara se prekraja.. kako bih mogao sa sigurno¹æu znati ¹ta je bilo pre vi¹e stotina godina.. pa nekad i juèe zaboravi¹ ¹ta je bilo.. Ne¹to si proèitao i sad zadrto brani¹ stavove da je to tako.. a nisi bio tamo niti svojim oèima video.. pa meni ne verujete a u¾ivo sprovodim neke stvari..  :P  ali zato slepo verujete nekim tamo spisima.. ono jeste..najmudrije knjige su jako davno napisane..

Ok je znati ko smo i ¹ta smo i odakle smo potekli.. ali sve na kraju ispadne diskutabilno.. fokus uvek treba da bude na sada¹njem vremenu.. jer vreme i ne postoji.. samo sada¹nji trenutak.. mo¾da kada shvatimo da smo svi deo jednog bude bolje..
Dotad nam uvaljuju koske i buve da ima o èemu da se razglaba..svaða i prepire..

p.s. jebe¹ Srbina bez èetvoro dece  ;D
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor