Glavni meni

`PLIVAJUCI DISKOVI` par reci ko zna nesto o tome ? Hvala.

Započeo knez71, 19 April, 2011, 22:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

knez71

Deco,danas menjao plocice na prednjem tocku,Kawasaki zr7.Prebledeo sam u sekundi kada sam video da diskovi imaju lufta napred-nazad,bar 2 -3 mm.Znaci ne u stranu to je ok,pomeraju se oba dva isto napred nazad pod prstima ruke.Dobih uveravanja da su to plivajuci diskovi i da tu ne treba nista dirati. Kawa je 2000 godiste.Par reci ko zna,hvala u napred. [thumb_up]

jevta

Treba da se pomeraju al 2-3 mm mislim da je puno
.To bi znaèilo da su o¹teæene one prstenaste nitne ¹to ih dr¾e.Bilo je nekih pisanja da se to mo¾e malo doterati l ja nisam ne¹to pratio i jo¹ nisam probo.Sklon sam raznim popravkama al ako je tu prevelik luft mislim da bi menjo.Lepljenje ploèica mi je ok al èekiæanje diskova ba¹ i nije

Lazic


goranvojska

moze da se odradi bez problema .nije to nista ne brini ako pocnu da zveckaju onda samo cekic i vozi radio sam to vise puta nema problema ne brini.

©eki

 Napred - nazad ne smeju da se pomeraju ni milimetar! To znaèi da ti se pojela "kruna" diska koja nosi preko nitni disk ¹ajbu, a koja je inaèe od aluminijuma. To to je to.

bokilic

ako se nitne skidaju nije problem,,kod mene se skidaju na osigurac,pa caskom napravim nove,,kako jel kod tebe,dali su zanitovane...
brmmmm

goranvojska

i to se resava konusni izbijac i to gotovo za 15 min.

bokilic

ma jeste,nego ga treba i zanitovati posle a da bude muski zanitovano,mada moze naravno,imaju i da se kupe nitne na komad,
brmmmm

knez71

 [veryangry] Najezio sam se po ledjima sta drugo da kazem od muke.Sutra menjam i lezajeve pa sledi konsultacija sa strucnim licem.Hvala ljudi na razmeni iskustava.......Kako kazu ipak su kocnice jedan od vaznijih delova na nasim sokocalima.