Glavni meni

Termo davac

Započeo TroxX, 14 April, 2011, 21:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TroxX

Po user manualu na temperaturi od 96-100 stepeni treba da se pali ventilator i da ga gasi na 91,na kawi mi pali ventilator na 104 i spusta na 99  pa gagasi,ocitavanje temperature na instrument tabli,skinuo sam termodavac i na njemu pise 98 on,probao sam da ugrejem vodu u serpici do tacke kljucanja posto nemam sondu za unimer da ocitam tacnu temperaturu,voda je prokljucala ali nije zatvorio.
Sta da radim da ostavim ovo stanje ili da ga menjam.
Tripujem se da uzmem neki sa manjom temperaturom ukljucenja,gde mogu da se nabave i koja je cena otprilike,klasican sa 2 kontakta

mi¹ko_kolo

Najbitnije je da izmeri¹ preènik, dubinu i korak navoja na termo davaèu.
Mene, takoðe, interesuje gde ima termo davaèa za kupiti.

ЯЭВОЛУТИОН

termo davac ti se nalazi gde.....postoji jedan na hladnjaku koji pali ventilator i drugi na bloku, tzv mali krug,  i koji ocitava temparatu tecnosti u motoru....postoji i termostat koji otvara velii krug, kroz hladnjak, i koji ako kasni moze da napravi slican problem...
to sto ti pali koji stepen vise ne znaci nista...nije precizan ni senzor za temparaturu...tako da je to u optimalnom
nemoij stavljati neki sa nizom vrednosti jer je motor predvidjen da radi na oko 100 stepeni...ako te bas zanima izmeri temparaturu vode laserom pa ces videti da li je sve kakio treba...ja tu nista ne bi dirao
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Andjelo

pa ako nije voda u sistemu ne bi trebalo biti problema jer tacka kljucanja antifriza je preko 120 stepeni

TroxX

Mislio sam na termoprekidac na hladnjaku,probacu sad sa laserskim termometrom cisto da vidim,i prihvatam savet nista ne diram vracam kako je bilo.

dado

Termoprekidac je OK. I na mojoj i na nekoliko drugih Kawi koje sam vozio ukjljucuje na 104. Promena temperature je inertan a ne trenutan proces i potrebno je malo vremena da se veci mesingani prekidac zagreje do same unutrasnjosti gde se nalazi bimetalni prekidac koji je jos okruzen vazduhom.

Nemoj nista da menjas, ispravno je.

Temperatura se ne meri laserom nego IC termometrom.

TroxX

Infrared themrometar bem li ga moja greska,vratio termoprekidac napunio sistem,upalio ga i pali na 104 i ne diram nista,na prosloj zx6r mi je palio na 98 pa sam se zbog toga istripovao.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: dado poslato 14 April, 2011, 22:21


Temperatura se ne meri laserom nego IC termometrom.
J a ga nazvao laser da ljudi znaju o cemu pricam.......lici na laser pointer pa ......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dado

Citat: revolution poslato 14 April, 2011, 23:51
Citat: dado poslato 14 April, 2011, 22:21


Temperatura se ne meri laserom nego IC termometrom.
J a ga nazvao laser da ljudi znaju o cemu pricam.......lici na laser pointer pa ......

Komentar nije namenjen tebi nego nekome ko nije vest u tehnici pa da ne misli pogresno.  [cheers]

Gašpar

E i ja sam mislio da moja Kawa ima problem, ali ispade da nam je svima isti slucaj  :D

SSZGO

to je normalna temperatura za R-a

od 103-105 se pali, spusta ispod 100
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

cika zuba

Ja dok sam vozio R1,"crko" mi je taj termo-prekidac,nisam mogao da nadjem drugi i dosao sam do resenja,
kupio sam termoprekidac za auto tipa Yugo il tako nesto,znam da nije bio skup (200din),otisao kod alatnicara,
on mi napravio reducir,jer je navoj na ovom za auto dosta siri,vratio sve na mesto i ventilator je poceo da se pali,
taj za auto je tipa 90-neki stepen i dok prodje temperatura kroz reducir,agregat taman predje 100C kad se ventilator upali.
Ovo je neko najbezbolnije resenje,a radi bez problema....
[/