Glavni meni

Sigurnosni poklopac

Započeo UFF, 11 April, 2011, 13:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Juce videh ovo na novom ducati monstru i mislim da je veoma korisna stvar
Vidjao sam i one fency koji imaju temperaturu ili sat odozgo pa me interesuje sta vi mislite i da li neko od vas ima slicno na svom motoru?

Ja bi to prvenstveno stavio kao zastitu i da se moze otvoriti samo sa specijalnim kljucem bas za tu namenu
Vrlo korisna stvar pogotovo kod novijih motora jer ne trose ulje pa ne moras cesto da odsrafljujes i dolivas a imas prozorce da proveru nivoa

Kengur

Korisna stvar iz mnogo razloga... Pogotovo ako motor drzis napolju...

P.S. Tesko da novi motori ne gutaju ulje... :)

davidoff

Odlicna stvar,ono sa temperaturom ili imbus kljucem mi se ne svidja ali ovo je VRH. Samo jos da vidimo koja je cena....
We won't forget you Marco....


Tihi_ZR

Dosta dobra stvar. Vec duze vreme hocu nesto slicno da napravim od obicnog cepa. Prvenstveno zbog toga da se neko  ne bi dosetio i stavio mi kamenje ili nesto tako u masinu. To su uradili jednom mom poznaniku. Ceo motor je rasklapao da izvadi granu od drveta

UFF

Za ovo moras da imas custom kljuc
Mozda mozes i kljestima da odsrafis ali onda nema sanse da vlasnik to ne primeti

Ne znam da li su na svim motorima isti cepovi tj da li je isti fi rupe i isti korak navoja?

Tihi_ZR

Sudeci po Rizominom katlogu ima razlike.
Kad smo vec kod Rizome, mislim da kosta oko 80e i mislim da se odsrafljuje pomocu inbusa.
Varijanta u kucnoj izradi bi bila da recimo probusite ono za sta hvatate cep kada ga odvrcete i tuda provucete licnu i uzmete sraf sa supljom glavom koji biste zasrafili umesto originalnog na dekli i vezete to kao sto se plinska i strujna brojila vezuju ako znate na sta mislim.  I ako biste skidali morali biste da pokidate zicu. To ne moze kostati vise od 1500 dinara ako biste i cep kupovali.

SSZGO

pa vec je bila ova tema...

jesmo lepo objasnjavali kako napraviti cep
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor