Glavni meni

Kvacilo - podesavanja

Započeo SSZGO, 01 April, 2011, 20:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

easy

isto se èulo :D od sada ulje menjam sam, ne verujem vi¹e nikome XD

:paranoja:

Dzigi Boy

Citat: rboban poslato 05 April, 2011, 15:43
Citat: UFF poslato 05 April, 2011, 15:38
sszgo-a za moto doktora ? :)

Za moto naucnika!!!! :)

Pa takvim, istrazivanjem, se dodje do ozbiljnog znanja......jbt. koliko puta sam nesto 6X sastavio dok tek 7X nije je radilo kako treba?????


Samo napred sszgo:)))))

SSZGO

pozdrav ljudi

moj problem povecane potrosnje je i dalje prisutan i nakon sredjivanja svecica

trosi 15% vise nego ranije tj 10 litara, a ranije 8.5

zato jedno pitanje o kvacilu opet

dakle, sta sam ja uradio -
stavio sam 30% jacu oprugu
i izbacio malu prvu lamelu sa ublazivacem starta (dva savitljiva celicna prstena) i zamenio je obicnom lamelom

rezultat je - motor moze lakse da se podigne na kvacilo, i tesko se krece iz mesta (mora da se doda malo vise obrtaja za kretanje iz mesta)
sto bi trebalo da znaci da kvacilo manje proklizava

primetio sam jos nesto cudno, podigao sam motor na stender, ubacio u prvu i pustio kvacilo - tocak se okrece na leru, povucem kvacilo skroz do kraja - tocak se i dalje okrece skoro pa istom brzinom kao dok je u brzini
mogu da ga zaustavim rukom, i kad ga zaustavim nece opet da krene, ali me interesuje zasto se tocak okrece i sa stisnutim kvacilom
mozda se lamele lepe ili postoji tzv DRAG ali nemam nikakvih problema sa menjanjem brzina (sto je simptom kvacila koje se vuce (suprotno od klizanja))


i pitanje oko prve lamele, manja, sa dva celicna prstena koja ublazuju kretanje iz mesta - prsteni su DEBLJI od lamela za 0.2-0.3 mm
posto sam ih izbacio, i zamenio obicnom lamelom, ukupna debljina svih lamela i ploca je manja za 0.2-0.3mm, da li to moze na neki nacin da izazove proklizavanje u odredjenim situacijama i da poveca potrosnju goriva?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ЯЭВОЛУТИОН

1. ne znam sta ocekujes od viselamelnog mokrog kvacila...mora da se vrti
2. kao da su ti lamele blago pojedene...u zbiru za tu vrednost
3. Ne se drkas nego stavi slipping kvacilo ako vec oces da divljas
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

SSZGO

problem resen

dakle, volim da mi je rucica kvacila stegnuta, tako da ostavljam veoma malo lufta gore na rucici

ispostavilo se da je bilo za dlaku pretegnuto i da je imalo blagi slip tj proklizavanje

odpustio sam sajlu za 0.5mm i testirao 20 km, potrosnja 8 litara...

btw presao sam oko 200 km sa tako podesenim kvacilom, valjda mu nije nista :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO



evo danas sam opet otvorio kvacilo

cisto radi predostroznosti


posto sam izbacio ublazivac udara a kvacilo se tu i tamo naglo otpusti u obrtajima

hteo sam da proverim da li je sve u redu

evo rezultata:

jedna lamela je prsla

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/218135_1704355524000_1091351230_31514854_6918626_n.jpg

mali deo koji fali je zavrsio negde u masini i verovatno je do sada samleven, a mozda i ispliva pri promeni ulja ko zna...

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/216252_1704355804007_1091351230_31514855_3507399_n.jpg


dakle, posle ovog testa stvari stoje ovako -

izbacivanjem ublazivaca manje je proklizavanje ALI lamele su inace krte i ako se motor dize na kvacilo, moze doci do pucanja lamele
ukoliko se motor koristi bez tockiranja, verujem da je ok izbaciti ublazivac


sada sam vratio nazad malu lamelu i ublazivac udara posto se ponekad desi da se motor dize na kvacilo...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

http://www.boats.net/images/diagrams/yamaha/MCY/2007/YZFR1W_WC/IMAGES/CLUTCH.png

na slici, 12 i 13 je ublazivac, a 14 mala lamela

15 su obicne lamele

ja sam zamenio 12, 13 i 14
sa 15

cisto da se zna sta je radjeno ako nekome nije jasno iz teksta iznad...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor