Glavni meni

Auspuh izrada i servis

Započeo Andjelo, 01 April, 2011, 20:16

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF


Andjelo

evo koja slika kako sam pojebao auspuhe  sa  R1 ............................. mislim da ce Marko da padne u nesvest kad ih bude video






Andjelo

kompletan auspuh pa i cev je radjena od Titanijuma  kada ga seces   prsti plavkasto kao  prskalica za Novu Godinu..   lak je,  tanak a gore se sece nego prohrom i sve prsti nesto i jako se napravilo dima u radionici prilikom secenja   a brusi se lakse nego crni lim i prohrom

Andjelo

i evo kako je kasnije tekla operacija   auspuha  visak delova povadjen a on ce i dalje da radi ............




Andjelo

i na kraju nista se i ne vidi kao  da nista nije radjeno ...................








Andjelo

i sad jos cekamo montazu da cujemo zvuk

UFF


Damnmoto

Pozdrav planiram da sredjujem uljaru.
Pa me zanima kako bi zvucalo i ima li gubitaka ako se grane razdvoje na dve u po jednu sa maleckim  topicima sa leve i desne strane bajka?

markokoja92

Citat: UFF poslato 13 Novembar, 2013, 18:58
[yahoo] [dancing] [yahoo]
Mozes li da opises kako se cuje, jel je previse bucan, posto bih i ja radio isto.

UFF

mogu kad stignu i kad ih montiram
ponedeljak najverovatnije

markokoja92


Andjelo

Citat: Damnmoto poslato 14 Novembar, 2013, 20:30
Pozdrav planiram da sredjujem uljaru.
Pa me zanima kako bi zvucalo i ima li gubitaka ako se grane razdvoje na dve u po jednu sa maleckim  topicima sa leve i desne strane bajka?
nema nikakvih problema mozes i za svaku cev da odradis  po jedan top   posto je kod svih rednih  4 cilindra   red paljenja 1-3-4-2  trebalo bi i ne mora da 1-4 cilindar idu na jednu stranu  a 2-3  na drugu mada nema veze  i ako 1-2 idu na levu stranu i 3-4  na desnu stranu motocikla  jedino sto od spoja 2u 1  trebao bi da ides sa fi 45mm ili 50mm cevkom ako ih spajas po ovom zadnjem rasporedu

Jefta

Koliko je kostalo ovo vadjenje utrobe u loncima?

Andjelo

prerade orginal u protocni  idu od 40-50 evra po topu

Andjelo

#334
evo jedne izrade cevi i kacenja za Josimurin top danas radjeno  FJ Carliju  tj. Marku iz Beograda  GSX600 f by Munja System

FJCharlie

Chovek stvarno kida kako radi. Hvala za danas Andjelo, prezadovoljan sam!

markokoja92

Citat: Andjelo poslato 15 Novembar, 2013, 08:30
prerade orginal u protocni  idu od 40-50 evra po topu
Mozes li da mi objasnis u cemu je razlika izmedju originala i protocnog, sta se dobija preradom, da li skodi motoru, kakav zvuk se dobija, jel preglasan...Posto se ne razumem. Hvala.

Andjelo

pa samom  preradom orginalnih u protocne  ili zamenske Akrapovic ,Leo Vince ili koji drugi proizvodjac  auspuha dobijas  bolje izduvavanje  motora   i zvuk , e sad do jacine zvuka zavisi vise faktora izrade  samog topa  do promera perforirane cevi , do rupa u perforiranoj cevi  , debljine  obloge  i koja vrsta obloge zbog upijanja zvuka ,a samom preradom orginalnog  dobijas isto  kao sa ovog linka  http://www.ebay.de/itm/Sport-Auspuff-Akrapovic-Carbon-Titan-fur-Yamaha-YZF-1000-R1-Bj-2007-2008-/250728881913?pt=DE_Motorradteile&hash=item3a609b1ef9  ali za mnogo,mnogo manje para  ili ovih najeftinijih  http://www.ebay.de/itm/AUSPUFF-MIVV-YAMAHA-YZF-1000-R1-OVALE-TITAN-CC-2007-07-2008-08-/111031754381?pt=DE_Motorradteile&hash=item19da021e8d  i opet za mnogo manje para   ............sacekaj da UFF namontira svoje  topove i da opravi jedan klip i da okaci  ovde pa onda mozemo u neku vecu diskusiju ..................

markokoja92

To cekam, pa rekoh da se raspitam dok ne postavi.

Andjelo

da razjasnim jos jednu stvar  ,posto su auspusi  od R1 od titanijuma  i da trpe mnogo vece temperature od drugih metala  evo sta se dogadja kada se motor cepa non-stop u obrtaje  slika je skinuta sa interneta nije sa Uff-ovog motora  na njegovim nema takvih tragova kao da ga bivsi vlasnik mazio