Glavni meni

Auspuh izrada i servis

Započeo Andjelo, 01 April, 2011, 20:16

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Kanarinac


davidoff

Save preporuke za Andjela. Brzo,efikasno, kvalitetno i jeftino.






We won't forget you Marco....


UFF


dr32

©ta bi sa "Tailor" auspuhom? Ima li ¹ta od toga?

I koje je fora sa tim prekratkim auspusima, kapiram da ispod motora ima komora isl, al kako da su nekad morali da stavljaju one sulundare od po metar, a sam moze sve da stane u XXS pakovanje? Jel to nista ne steti masini?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Andjelo

bice od nedelje  skinute mere  samo kada se montira da se napravi kacenje

dr32

A sto su nekad morali da stavljaju one sulundare od po metar, a sam moze sve da stane u XXS pakovanje? Jel to nista ne steti masini?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Andjelo

pa napredovala tehnologija  koliko su prvo bitni racunari bili  a gle sad sve spakovano u minijaturni laptop ,  opasni ovi Japanci  imaju i kanister od 20l  velicine  kutije sibica............................

OKi

@Andjelo, da li imas neki primer (video zapis) napravljenog auspuha za KLE. Ako nemas, koliko bi kostalo to moje zadovoljstvo.
PS odusevljen sam tvojim radom, svaka cast  [yahoo] [cheers]

Andjelo

nemam ni jedan ako ide sa komorom pa protocni  75 evra samo protocni 70 evra top

OKi

Citat: Andjelo poslato 06 Oktobar, 2013, 21:42
nemam ni jedan ako ide sa komorom pa protocni  75 evra samo protocni 70 evra top
Hvala !!!

dr32

Citat: Andjelo poslato 06 Oktobar, 2013, 20:38
pa napredovala tehnologija  koliko su prvo bitni racunari bili  a gle sad sve spakovano u minijaturni laptop ,  opsni ovi Japanci  imaju i kanister od 20l  velicine  kutije sibica............................
Svaka èast japanerima,al rek'o mehanika je mehanika.Pre par godina mi je jedan in¾enjer obja¹njavao ne¹to oko pritiska i kontra pritiska, i za¹to auspuh mora biti kako su ga isprojektovali. Realno nije mi ba¹ mnogo to sve jasno,pa rekoh da pitam. Npr. Gledao sam neke cbr 954 i ni jedna nema neki kraæi i lep¹i auspuh,sve od reda imaju one topine od po metar,rek'o majku mu me moguæe da se svima na onako lepom motoru svidja ona globurina,mora da ima ne¹to drugo u pitanju???
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

UFF

Verovatno zato sto je kod starijih motora katalizator bio u auspuhu a kod novih je odvojen i uglavnom pod masinom (bar kod tih sa kratkim topovima)

dzimika

kod starijih motora nisi ni imao katalizatore :D

Lazic


dr32

#234
Citat: dzimika poslato 07 Oktobar, 2013, 12:40
kod starijih motora nisi ni imao katalizatore :D
Pričam o motorima starim 10-12 god,verujem da su tad već imali te eko norme.
Citat: UFF poslato 07 Oktobar, 2013, 02:34
Verovatno zato sto je kod starijih motora katalizator bio u auspuhu a kod novih je odvojen i uglavnom pod masinom (bar kod tih sa kratkim topovima)
Viđao sam par f4i sa kraćim topovima,i sa ece sertifikatom i ne znam gde bi njoj stavili to čudo od katalizatora kao na npr. K6 ili novoj 600f? Ista stvar i za 954, lep motor,al onaj sulundar ga ubija u pojam.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

UFF

Citat: dzimika poslato 07 Oktobar, 2013, 12:40
kod starijih motora nisi ni imao katalizatore :D

moj cbr600f ima fabricki bojler od bar 30litara a ispred njega nista samo granu dom cb1000r ispred izduva ima katalizator, i izduv je tezak ali on ima funkciju samo da prigusi zvuk
novi r6 npr isti fazon (samo sto je njemu izduv prazan)

pod stariji motori sam mislio do 10god
starije od toga ni ne racunam u motor  :P

easy

grane u kolektor pa u lonac pa u trubu. cela filozofija. nema klasicnog topa.
http://i.imgur.com/aLptPM2.jpg


Ako se ne varam, Andjelo je radio mom ortaku prepariranje fabrickog izduva za er6n. Jebe ovcu kako se cuje sada

Jocika

Citat: easy poslato 07 Oktobar, 2013, 14:25
grane u kolektor pa u lonac pa u trubu. cela filozofija. nema klasicnog topa.
http://i.imgur.com/aLptPM2.jpg


Ako se ne varam, Andjelo je radio mom ortaku prepariranje fabrickog izduva za er6n. Jebe ovcu kako se cuje sada

I jel ga preparirao kao lisicu ili kao fazana? :D

Popsy

Ovako izgledaju grane za Super Teneru



koliko bi ko¹tao da se napravi adapter 2 u 1 da mogu da se kaèe slip on topovi? mo¾e i na PP ;)
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Andjelo

Citat: Popsy poslato 07 Oktobar, 2013, 15:55
Ovako izgledaju grane za Super Teneru



koliko bi ko¹tao da se napravi adapter 2 u 1 da mogu da se kaèe slip on topovi? mo¾e i na PP ;)
daj dimenzije cevi i duzinu i koliko treba da bude duzina  i izlazna cev precnik pa cu ti reci koliko bi kostalo tacno ..................