Glavni meni

Va¹e mi¹ljenje o kacigama HJC

Započeo ACO610, 29 Mart, 2011, 13:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ACO610

Kao  i  ¹to  sam  naslov  ka¾e  va¹e  mi¹ljenje  o  kacigama  marke  HJC,  iskustva  i  slièno. Pozdrav.

Kanarinac

Zavisi koji model, oni malo skuplji su odlcini. Odnos cene i kvaliteta je najbolji. Ne znam o kom modelu razmisljas

UFF

Imao ZF-9
Prezadovoljan za te pare

davidoff

Imam ZF9 Planet vec godinu dana,malo duva na vecim brzinama ali inace odlicna kaciga.Skuplji modeli su fenomenalni.
We won't forget you Marco....


Joker

Ja imam FS 10 Carbon... Vozim je vec dve sezone. Kaciga je odlicna, imam samo jednu zamerku... Lak je los, bar na mojoj... Ako udari kamencic tako se na tom mestu digne lak... Sva je u pecatima... Malo lose izgleda ali sem toga odlicna je... Dosta je tiha cak i preko 120km/h, jos uvek su mi sundjeri unutra kao novi... Odnos cena/kvalitet, dosta zadovoljavajuce...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

stefgi

Ja sam kupio pre skoro godinu dana HJC FG15. Cena je bila kod nas oko 260e a sada je prema nekim sajtovima oko 230e. Ja sam platio 160 u Solunu jer sam se pogadjao sa trgovcem s tim sto sam uzeo i pinlock od dodatnih 20e.

Kaciga je jako lagana i kvalitetno odradjena. Sto iznutra sto spolja. Ima unutra taj neki plis koji ne iritira lice. Zvucna izolacija nije najbolja i to je jedino sto mi smeta. Doduse to se desava sa svim kojima se sundjer vremenom tanji. Vremenom se nista nije promenilo od onda kad sam uzeo (ogrebotine, pucanje koze,plisa itd)
CIni mi se da je dobar odnos cene i kvaliteta. Ja sam zadovoljan s tim sto sledeci put uzimam lakiranu neku...

UFF

Duva u sinuse ispod iako ima onu zastitu
verovatno zbog mog polozaja u voznji
zatamljeni vizir nema anti fog

Joker

Vecina HJC kaciga ima ono sranje sto ide napred za nos, tako da anti fog za zatamljen vizir i ne treba... Bar meni ne pravi nikakve probleme...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

K_A_W_A

Moja prva kaciga. Bio sam prezadovoljan :)

Tamanitu

Moja je FG-15, trokompozitna, lagana, udobna, sa dodacima. Preporuka.

UFF

Citat: Ssn Marko poslato 29 Mart, 2011, 15:11
Vecina HJC kaciga ima ono sranje sto ide napred za nos, tako da anti fog za zatamljen vizir i ne treba... Bar meni ne pravi nikakve probleme...

Kad okacim to sranje (breath guard) meni magli jos vise

Joker

Citat: UFF poslato 29 Mart, 2011, 15:22
Citat: Ssn Marko poslato 29 Mart, 2011, 15:11
Vecina HJC kaciga ima ono sranje sto ide napred za nos, tako da anti fog za zatamljen vizir i ne treba... Bar meni ne pravi nikakve probleme...

Kad okacim to sranje (breath guard) meni magli jos vise

E jbg, ne znam... Ja sa tim nemam nikakvih problema...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Popsy

Citat: UFF poslato 29 Mart, 2011, 15:22
Citat: Ssn Marko poslato 29 Mart, 2011, 15:11
Vecina HJC kaciga ima ono sranje sto ide napred za nos, tako da anti fog za zatamljen vizir i ne treba... Bar meni ne pravi nikakve probleme...

Kad okacim to sranje (breath guard) meni magli jos vise
mo¾da ga kaèi¹ naopako :P :P :P

ni ja ne mogu da koristim breathguard zbog naoèara, imam FG14 i vrlo sam zadovoljan sa njom izuzev nedostatka pripreme za pinlock (¹to postoji na FG15)
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

UFF

Ma taj dodatak je sranje zato sto ne vozim r pa kad je napolju hladnije onda mi duva u facu jos jace jer ga on tacno usmerava tj sve u oci i suze mi krenu od hladnog vazduha

jedino ako imas providan vizis mozes da ga nosis jer sa njim izgledas ko pilot :)


djavo

Moja je hq1, valjda, od karbona je cela i jako je lagana. Sad je na popustu oko 250eur.. Ja sam i vise nego zadovoljan jer za bolje ne znam :)

Mad Max

ben spies replicu imam (stari model, ne znam sad koja je oznaka)  odusevljen sam, ima najveci vizir i mnogo dobro se vidi kad se krijes iza plexija. inace sam nosio uvek suomy (koji je udobniji, meni) ali sad sam vec navikao na hjc.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Ivan1979

CS R1 imam je godinu dana i nemam zamerki, za taj kes je odlicna. Ipak moja pereporuka je FG15  ;)

Milos

Imam ZF10, i prezadovoljan sam kacigom. Za male pare(kad sam ja uzimao bila je cak i na popustu) - laka, trokompozitna kaciga, za breath guardom, zavesicom, i double D ring kopcanjem. Probao sam i ZF9, i novi model je mnogo unapredjeniji sto se tice buke i produvavanja na vecim brzinama.

ARES

Ono sto je mene zacudilo je sto mi se desili da je jeftinija  kaciga bolje uradjena, imam fg-14 i hq-1. fg14 koja je duplo jeftinija je po meni kvalitetnije uradjena od kevlarske hq1.
Na hq1 mi se desilo da mi se postava(stiropor) odlepi od spoljne skoljke. stiropor je zalepljen za spoljnu skoljku dvostruko lepljivom trakom. kada je malo jace povuce odvoji se postava.
Kod fg14 stiropor nije lepljen trakom samo se naslanja na spoljnu skoljku ali je jako dobro "zagljavljen" sa prednjim delom kacige (kod brade) i bolje drzi.
Ovo nekome jeste sitnica ali nedopustivo mi je da kaciga koja je nekad kostala 500 eura ima takve nedostatke.