Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Boban_m

Citat: Laziæ poslato 28 Novembar, 2016, 03:43
Citat: Boban_m poslato 27 Novembar, 2016, 02:20
F117 nije dizajniran za "superupravljivost" nego za stelt osobine i to je nebo i zemlja razlika, sto se lako i uoci na prvi pogled.
Poenta je da pada bez kompjutera, doðe mu na isto... ;D
Kako izgleda, cudo je da uopste leti.

Lazic

Mani, gledao sam kako su ga dizajnirali, sa gledi¹ta aerodinamike cirkus... ;D

monsterbnt

Jeste, ali prazan, bez naoruzanja. 29/27 su i bili odgovor na 15/16. Reklo bi se veoma uspesan odgovor. Bolji su u manevrima, amerikanci su imali malo bolju elektroniku. Mada rusi su prvi montirali pasivne senzore i nisan na kacigi pilota koji i dalje radi bolje nego americki pandani. Svakako russi imaju prednost kad je dogfight u pitanju, ameri kad je long range borba u pitanju.
Smrt SVIMA!!!!

Hurricane

Jbte meni brat bio vojni pilot i uz to znam jo¹ neke pilote, a mislim da bi bili poprilièno iznenaðeni informacijama o taktièko tehnièkim karakteristikama borbenih aviona u svetu o kojima se vodi ¾uèna diskusija na tek tamo nekom moto forumu..

Slaninar

Samo Rusi mogu da vare pod vodom!

(grafit koji je dugo stajao na sru¹enom mostu Slobode u NS)  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Koko

Citat: Boban_m poslato 28 Novembar, 2016, 03:47
Citat: Laziæ poslato 28 Novembar, 2016, 03:43
Citat: Boban_m poslato 27 Novembar, 2016, 02:20
F117 nije dizajniran za "superupravljivost" nego za stelt osobine i to je nebo i zemlja razlika, sto se lako i uoci na prvi pogled.
Poenta je da pada bez kompjutera, doðe mu na isto... ;D
Kako izgleda, cudo je da uopste leti.

Napravi dovoljno jak potisak i cigla ce da leti.  ;)
Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

Boban_m

Citat: hurricane poslato 28 Novembar, 2016, 08:11
Jbte meni brat bio vojni pilot i uz to znam jo¹ neke pilote, a mislim da bi bili poprilièno iznenaðeni informacijama o taktièko tehnièkim karakteristikama borbenih aviona u svetu o kojima se vodi ¾uèna diskusija na tek tamo nekom moto forumu..
Cuti, navlacimo Lazanskog da se uclani na forum ;D

Hurricane

...svaka èast, objasnili ste, vi¹e puta, ponosan sam na vas..  [cheers]

Lazic

Citat: Koko poslato 28 Novembar, 2016, 09:27
Citat: Boban_m poslato 28 Novembar, 2016, 03:47
Citat: Laziæ poslato 28 Novembar, 2016, 03:43
Citat: Boban_m poslato 27 Novembar, 2016, 02:20
F117 nije dizajniran za "superupravljivost" nego za stelt osobine i to je nebo i zemlja razlika, sto se lako i uoci na prvi pogled.
Poenta je da pada bez kompjutera, doðe mu na isto... ;D
Kako izgleda, cudo je da uopste leti.

Napravi dovoljno jak potisak i cigla ce da leti.  ;)
To je bio komentar za F4... ;D Mada se meni sviðao kad sam bio mali... ;D

Hurricane

#36169
..meni klincu bio omiljen onaj f104 neki fajter ne¹to sve sam zaboravio, imao sam razne maketice njega..

I onaj harrier, ¹to je imao usis ispod samog nosa, u svim bojama ..

Boban_m

Citat: Laziæ poslato 28 Novembar, 2016, 20:35
To je bio komentar za F4... ;D Mada se meni sviðao kad sam bio mali... ;D
Ja kad sam bio mali meni se svidjala uciteljica ;D

ikomline


Boban_m


eclipse4


Grof

Citat: eclipse4 poslato 29 Novembar, 2016, 04:08


ma to onaj babiæ poslao pogre¹nog èoveka..... pièkousti mu rekao ¹alji dinkiæa a on bolid poslao dikiæa... ¾andar se èudom nije mogao naèuditi ¹ta mu se de¹ava :D

Koko

Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

perlx

Citat: Boban_m poslato 29 Novembar, 2016, 03:32
Braco fotografi, vrijedi li ovo para? Ne razumijem se mnogo u aparate a kcerka bi da joj kupim.

http://www.bestbuy.com/site/canon-eos-rebel-t6-dslr-camera-with-ef-s-18-55mm-is-ii-and-ef-75-300mm-iii-lens/5091315.p?skuId=5091315
Zavisi sta su joj zelje. Ako bi da samo uperi i klikne onda je DSLR promasena kategorija.
Ako hoce da uci, vezba, nervira se i napreduje ovo je mnogo bolja ponuda http://www.bestbuy.com/site/nikon-d5300-dslr-camera-with-18-55mm-and-70-300mm-lenses-black/5581129.p?skuId=5581129

BOKYBOY

Ovako snajka brise felnice dok ja vozim... [rofl]




Boban_m

Citat: perlx poslato 29 Novembar, 2016, 11:47
Citat: Boban_m poslato 29 Novembar, 2016, 03:32
Braco fotografi, vrijedi li ovo para? Ne razumijem se mnogo u aparate a kcerka bi da joj kupim.

http://www.bestbuy.com/site/canon-eos-rebel-t6-dslr-camera-with-ef-s-18-55mm-is-ii-and-ef-75-300mm-iii-lens/5091315.p?skuId=5091315
Zavisi sta su joj zelje. Ako bi da samo uperi i klikne onda je DSLR promasena kategorija.
Ako hoce da uci, vezba, nervira se i napreduje ovo je mnogo bolja ponuda http://www.bestbuy.com/site/nikon-d5300-dslr-camera-with-18-55mm-and-70-300mm-lenses-black/5581129.p?skuId=5581129
Ona je umjereni entuzijasta za fotografiju i misli da joj Cybershoot idiot vise nije dobar. Jel opravdana ta razlika od $250 za Nikon? Meni je sve to slicno, oba dolaze sa 2 objektiva, a vidim da Nikon ima malo vise Mpix i ISO za koji pretpostavljam da je osjetljivost za svjetlost ili tako nesto.

perlx

Po meni opravdava, mpx je najmanje bitna razlika, senzor je ozbiljniji jer je model klasa iznad, samo telo, ergonomija, itd. Postoji i Canon srazmeran ovom Nikonu ali ne znam oznaku.