Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ostoja

@Boban m
Da si ih video u¾ivo jednog pored drugog, znao bi razliku, ako ni¹ta drugo bar u velièini, oprilike kao kad stavi¹ TZR 125 i CBR 1100 XX pa uporeðuje¹...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Boban_m

Otprilike kao na slici sto sam postavio?

Ostoja

U¾ivo izgledaju kao dete i otac, veruj, 29.-ka je kao igraèka u odnosu na SU...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Lazic

#36143
Citat: Ostoja poslato 26 Novembar, 2016, 22:25
U¾ivo izgledaju kao dete i otac, veruj, 29.-ka je kao igraèka u odnosu na SU...
Pa i na slici tako izgledaju... ;D





Citat: OKi poslato 26 Novembar, 2016, 19:01



Èistoæa je pola zdravlja... ;D ;D ;D

Ostoja

Jebi ga, ja sam pod utiskom "u¾ivo"...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Boban_m

Otprilike je MIG tata (stariji) u vezi sa onim sto sam citao. Kad je SSSR 70ih odlucio da napravi superiornog lovca ugovor je dobio Mikojan institut. Razvili su prototip 29ke koji je bio veci i isuvise skup za masovnu proizvodnju. Onda su odlucili da projekt razdvoje na proizvodnju manjeg lovca i veceg lovca presretaca sa vecim doletom i nosivoscu naoruzanja. Ugovor za manji je dobio Mikojan a za veci Suhoj. Suhoj je jedinstvenog dizajna jer je aerodinamicki nestabilan i upravo zato ga je lako izvesti iz ravnoteze u kojekakvo manevrisanje i po tome je nenadmasan i dan danas. Ni to im nije bilo dovoljno pa su posle su dodali i upravljive mlaznice motora i dobili su avion koji bukvalno plese u vazduhu.

Lazic

©to bi bio aerodinamièki nestabilan, manje vi¹e isti dizajn, F14, F15, F18, nisu valjda svi nestabilni... ;D

Boban_m

Ma nesto se zajebali kad su sklapali ;D

Lazic

Znam da je su Raptora tako namerno napravili, i vidi se kad ga pogleda¹, F117 su morali tako da naprave zbog karakteristika, nisu Rusi ba¹ toliko blesavi da se zajebu u sklapanju, ali dizajnerski ne izgleda nestabilnije od amerièkih...

Boban_m

F117 nije dizajniran za "superupravljivost" nego za stelt osobine i to je nebo i zemlja razlika, sto se lako i uoci na prvi pogled.

Boban_m


Hurricane

Citat: Boban_m poslato 27 Novembar, 2016, 02:20
F117 nije dizajniran za "superupravljivost" nego za stelt osobine i to je nebo i zemlja razlika, sto se lako i uoci na prvi pogled.

A jel mo¾e da se uoèi i na slici ili i to mora u¾ivo..

Boban_m

Ma moze sve, ovo je demokratija ;D

Hattrick

Citat: Boban_m poslato 27 Novembar, 2016, 05:27
Ma moze sve, ovo je demokratija ;D

Tamo gde dva pijanca ispred dragstora, na referendumu nadglasaju doktora nauka :D

Ostoja

Citat: Boban_m poslato 27 Novembar, 2016, 01:51
Ma nesto se zajebali kad su sklapali ;D


Hahahaa, ima¹ negde onaj moj vic o sklapanju Ruskog superaviona...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

monsterbnt

Citat: Laziæ poslato 27 Novembar, 2016, 01:37
©to bi bio aerodinamièki nestabilan, manje vi¹e isti dizajn, F14, F15, F18, nisu valjda svi nestabilni... ;D

I oni su veoma nestabilni. Da nema kompjutera (fly by wire) koji pegla ne bi uopste mogao da ih letis. Sto je avion nestabilniji to ima vece manevarske sposobnosti.
Inace jedna od caka kod su-27 je sto motori daju veci potisak od tezine aviona i omogucavaju mu da lebdi na repu.  Ta snaga omogucava i motorima da usisavaju vazduh cak i na negativnom napadnom uglu. Inace nije jedini koji izvodi kobru. Kasnije verzije mig-29 takodje mogu da izvedu, kao i raptor a da ne pricamo o tome sta sve moze pak-fa.


! No longer available


! No longer available


! No longer available

Smrt SVIMA!!!!

Boban_m

Slazem se za sve kasnije izvedbe Suhoja lovca mogu to da rade, 27ca je bila pionir. Ovo sto F22 radi na snimku nije kobra iako tako pise, jer kod kobre je presudno da nema promjene visine. F22 moze da ostvari napadni ugao do 80 (teoretski) stepeni a Suhoji 120. Inace, vrlo opasan manevar za pilote jer je u pitanju sila do 15g.

Bojan

Jbt jeste li vas dvojica piloti ili bajkeri  [clapp]

Boban_m

Ma to je samo par komandi razlike ;D

Lazic

Citat: Boban_m poslato 27 Novembar, 2016, 02:20
F117 nije dizajniran za "superupravljivost" nego za stelt osobine i to je nebo i zemlja razlika, sto se lako i uoci na prvi pogled.
Poenta je da pada bez kompjutera, doðe mu na isto... ;D


@Èudovi¹te:
fly by wire prvi put predstavljen na F16(sa sve Motorolom 68000), a prvi avion koji je imao veæi potisak od te¾ine je bio F15... :D Èak mislim da dan danas dr¾i neke rekorde u vertikalnom ubrzavanju...