Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Flavius Valerius Aurelius

Citat: hurricane poslato 08 Januar, 2016, 13:21
Raèuna se sabijanje i sagorevanje, ne izduvavanje gasova..
Onda bi i 4t trebalo duplo raèunati po tvojoj logici.. [dunce]
http://i68.tinypic.com/2ry0aph.png

juga

Mo¾emo da palamudimo, ali radna zapremina je kod klipnih motora hod x preènik pa x broj cilindara, a za rotor zapremina komore

Glava Dole

Tako je, nema kao ovaj kao onaj, kao 600 kao 1000, zapremina je zapremina... fizicka velicina, dakle u ovom slucaju zapremina komore... snaga koju daje je vec nesto drugo i to vec i moze da se poredi

bigbad86

Zapremina samo komore u kojoj je eksplozija ili sve tri?

bogdan

racuna se samo zapremina dela komore u usisnom ili ekspanzionom momentu , to je rotacioni motor i ne moze se direktno porediti sa klipnim

chengelle

Ljudi pise 2000....ha ha ha.....ma zar je bitno uostalom...motor je ekstra i voleo bih da ga imam :D
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

Zverinjak II

Te¹ko ga je posedovati dok se muzej ne odrekne vlasni¹tva.

srbac

U jednom krugu radilice (rotora, posto nema radilicu)  Wankel opali tri puta   dvotaktni jednom a cetvorotaktni opali svaki drugi put !!!  zato se ne mere porediti kubikaza !!!  Mozda je cak i tri puta jaci od 4T !!!

Joker

Jel mora ta vika? Nema potrebe za tim..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

srbac


CBRR1


srbac

Kad si stigo sa buvljaka druze , nije te dugo bilo ?

CBRR1

malo pre, prodao danas dva  venkelova kineska agregata.... ;D ;D ;D

srbac

Dobro da si uvatio BUS 108

CBRR1

cuti dobro je...ma ja i pesaka preko Pupina...ipak su to moji kinezi pravili..hahahah

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

srbac

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]  Mislis 3 puta 175    [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]   Lici mi na ususivaè !!!

Glava Dole

Citat: srbac poslato 08 Januar, 2016, 23:22
U jednom krugu radilice (rotora, posto nema radilicu)  Wankel opali tri puta   dvotaktni jednom a cetvorotaktni opali svaki drugi put !!!  zato se ne mere porediti kubikaza !!!  Mozda je cak i tri puta jaci od 4T !!!

Jok, opali jednom u jednom krugu, otprilike ko i dvotaktne masine... usisa, sabije, zapali izduva, odmah zatim opet usisa, sabije sabije, zapali itd....

freepartyman

Vlade Divac se pozdravlja sa Kobijem Brajantom koji je noæas odigrao svoju poslednju utakmicu u Sakramentu.
http://s24.postimg.org/zbb3dtgyd/12410537_860199994102415_4135498323240257724_n.jpg
I became a beast to rid myself the pain of being a man

mkt