Glavni meni

Smesne i zanimljive slike

Započeo Dzambo, 22 Oktobar, 2010, 01:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

stilgar

Citat: zozon poslato 14 Januar, 2013, 22:39
Citat: Gavrilo poslato 14 Januar, 2013, 21:27
[thumb_down]
Ustvari trebalo bi da nadjes neku sliku gde stoji 10 maraka a sa druge strane dve flase od po litar i po'
    Gorivo se tada kupovalo na flase, bos pumpe i sistemi za ubrizgavanje goriva su crkavali po nekoliko puta godisnje ... milina jedna!
    Ne zalite za tim vremenom !
ne ne slika se odnosi na komunisticko vreme kraj sedamdesetih i pocetak osamdesetih, pitaj nekog starijeg da ti kaze koja navcanica bese "konj" :) iliti 100 din litar mesavine tada na pumpi bese 5.60 din (negde 1976-7 god) ako me pamcenje sluzi marka je tad bila 6 dinara. Steta samo sto nije potrajalo, Tito umreo a doso Sloba :)
i od tad se Slobodno formiraju, cene, Slobodno pljacka narod i drzavna kasa, ma Slobode koliko oces :) samo para nema :)

zVuk

ne, ne, gresis stilgare :) jer da se slika odnosi na vreme o kom ti pricas, tih 10 maraka bi drugacije izgledalo, nemci su negde u toku 90ih menjali izgled novcanica......
Ko se ljuti, uleti mu kruti

3006

Nije tu bilo ni k od komunizma...
Bolje da ne pokreæemo raspravu o æopavom, hvala mu na svemu i seme mu se zatrlo.

Citat: zozon poslato 14 Januar, 2013, 22:39
Ustvari trebalo bi da nadjes neku sliku gde stoji 10 maraka a sa druge strane dve flase od po litar i po'
     Gorivo se tada kupovalo na flase, bos pumpe i sistemi za ubrizgavanje goriva su crkavali po nekoliko puta godisnje ... milina jedna!
     Ne zalite za tim vremenom !
Za tim vremenom ¾ale oni koji su se rodili posle njega...

Laki-zr

Nike novi model :)  Opa gladan sam :)

stilgar

Citat: zVuk poslato 15 Januar, 2013, 15:00
ne, ne, gresis stilgare :) jer da se slika odnosi na vreme o kom ti pricas, tih 10 maraka bi drugacije izgledalo, nemci su negde u toku 90ih menjali izgled novcanica......
na ovu mislis al vrednost marke je bila ista slabo se nesto menjala :) nema veze koju slicicu su crtali na novcanici :)

stilgar

#14385
Citat: 3006 poslato 15 Januar, 2013, 15:02
Nije tu bilo ni k od komunizma...
Bolje da ne pokreæemo raspravu o æopavom, hvala mu na svemu i seme mu se zatrlo.

Citat: zozon poslato 14 Januar, 2013, 22:39
Ustvari trebalo bi da nadjes neku sliku gde stoji 10 maraka a sa druge strane dve flase od po litar i po'
    Gorivo se tada kupovalo na flase, bos pumpe i sistemi za ubrizgavanje goriva su crkavali po nekoliko puta godisnje ... milina jedna!
    Ne zalite za tim vremenom !
Za tim vremenom ¾ale oni koji su se rodili posle njega...

kolega nisam hteo da naglasim politicko uredjenje niti da tvrdim dal je bilo komunizma ili samo k od njega, vec da naglasim koliko je to dobro vreme bilo i sta si sve mogao sa 100 din da uradis :) pet litara u tomos, curu u bioskop, posle na sladoled a onda je vodis kuci da slusate ploce, usput kupis i nisku drinu i ostane ti kusur. :)
p.s. al da znas, tad nisam imo pojma ko je predednik vlade ko su ministri ko drzi banku u skupstini tj ko je predsedavajuci, politika ic nije bila interesantna za narod:)

goranvojska

za tog konja ili ti 100 dinara 10l benzina i ostane ohohooooooooo za sve navedeno.pa nije bilo lose al kratko trajase,

stilgar

Citat: goranvojska poslato 15 Januar, 2013, 16:30
za tog konja ili ti 100 dinara 10l benzina i ostane ohohooooooooo za sve navedeno.pa nije bilo lose al kratko trajase,
evo generacija zna :)

goranvojska

cuti nemoj bas svi da znaju koliko smo matori

stilgar

Citat: goranvojska poslato 15 Januar, 2013, 16:38
cuti nemoj bas svi da znaju koliko smo matori
ma daj, videcu njih u nasim godinama :) star si onoliko koliko se osecas starim :) al opet ima ovde i zenskih manijaka, admin brisi ove zadnje postove o sretnim vremenima :)

KIZA73

Nas devetoro, '96. na "Lukasu" sa 20dm dve ture pica.






Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

goranvojska

slusaj me...........ja imam 25.ko ne veruje nek proba.mozemo da trcimo sklekovi zgibovi bacamo gumu je...o i motor da vozimo.jos se nedamo a klinci sto zamenili dan za noc ..........pa daj boze da ih docekam u mojim godinama u ovom stanju.mozda gresim?

Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

goranvojska

100
Citat: KIZA73 poslato 15 Januar, 2013, 16:54
Nas devetoro, '96. na "Lukasu" sa 20dm dve ture pica.


100silinga austrijskih 14 maraka ili 7e nije moglo da se popije a da se zamene 20dm trebao je debeo razlog pa sad vidite kako je bilo.dobili smo sad zapadne cene a africke plate





goranvojska


Boban_m

1993, u jednom momentu, u kaficu u NS (mislim da se Maksim zvao-u ulici Maksima Gorkog) za 10 maraka mogla je da se kupi gajba i po piva, eeeeej. Kurs se mijenjao na sat vremena, tad je bila aktuelna novcanica od 50,000,000,000 dinara. Kod dilera se mijenjalo po 2 marke za klopu i sitne potrepstine, em dobijes busen dinara, em za par sati izgubi pola na vrijednosti.

mareskin

Citat: Boban_m poslato 15 Januar, 2013, 17:07
1993, u jednom momentu, u kaficu u NS (mislim da se Maksim zvao-u ulici Maksima Gorkog) za 10 maraka mogla je da se kupi gajba i po piva, eeeeej. Kurs se mijenjao na sat vremena, tad je bila aktuelna novcanica od 50,000,000,000 dinara. Kod dilera se mijenjalo po 2 marke za klopu i sitne potrepstine, em dobijes busen dinara, em za par sati izgubi pola na vrijednosti.

Hahahaha. Sad se setih kako sam u¹ao u prodavnicu da ne¹to pazarim, zadr¾ao se malo du¾e i dok sam napravio jo¹ jedan krug po radnji ovi izlepili nove veæe cene :D :D :D :D
Samo sam ostavio korpu i oti¹ao dalje :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Plazma Keks


zVuk

Citat: mareskin poslato 15 Januar, 2013, 17:11
Citat: Boban_m poslato 15 Januar, 2013, 17:07
1993, u jednom momentu, u kaficu u NS (mislim da se Maksim zvao-u ulici Maksima Gorkog) za 10 maraka mogla je da se kupi gajba i po piva, eeeeej. Kurs se mijenjao na sat vremena, tad je bila aktuelna novcanica od 50,000,000,000 dinara. Kod dilera se mijenjalo po 2 marke za klopu i sitne potrepstine, em dobijes busen dinara, em za par sati izgubi pola na vrijednosti.

Hahahaha. Sad se setih kako sam u¹ao u prodavnicu da ne¹to pazarim, zadr¾ao se malo du¾e i dok sam napravio jo¹ jedan krug po radnji ovi izlepili nove veæe cene :D :D :D :D
Samo sam ostavio korpu i oti¹ao dalje :D


kako to zabavno zvuci sa ove distance :)......ne ponovilo se......
Ko se ljuti, uleti mu kruti

hagor

zasto photo shop, pokrivanje krpom, papirom ili daskom kad moze zena da sakrije xD
RIde or Die