Glavni meni

Potrebna preporuka Enduro / SM

Započeo markodjurovic, 28 Mart, 2011, 17:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

markodjurovic

Evo ovako , vozim hondu Xl 500 i ona me veoma dobro sluzi. Medjutim, prvo ima skoro 30 godina, drugo sve cesce imam trenutke kada bi voleo da imam malo vise snage, ai vise mi odgovara ovaj noviji polozaj sedista.

E sad xolim dobra enduro da izvezem, ali nisam takmicar, ali nisam bas ni cross country ekipa. Za oko su mi zapali neki Husaberzi i neke Husqvarne, medjutim iskreno me malo odbija servisni intreval kao i cena delova (ovo znam iskljjucivo iz pisanja ljudi po forumima).
Sto se KTMa tice probao sam nekoliko LC-a i izludeo zato sto im se ni jednom ne vraca dekompresor. Ti sitni kvarovi me totalno izludjuju. I simptomaticno je da je situacija bila ista na svakom LCu, ono "e jbg ne vraca dekompresor".
Kod Dominatora me osim plastika nerviraju velika tezina preko 180 kila, kao i to sto nema kurblu.
XL 600 moze samo R serija, ali ja bih nesto novije.
Ovo ostalo nema u ponudi polovnih motora
Znaci da skratim motor oko  600 kuba (malo vise ili malo manje) isljucivo jedan cilindar. Trebao bi bude lak do max 150 kila (pozeljno 130-140 pun). Trebao bi da bude robustan tj da mu ne treba servis na svakih 100l goriva, znaci moze malo slabiji da bude od takmicarske ekipe, ali servisni interval znatno duzi da bude. Mora kurblu da ima i pozeljno je da nema elektro start. Trebalo bi da u cugu moze da predje put od 300km brzinom od 80/100 na sat, bez pregrevanja (uopse mi udobnost nije vazna vec samo mogucnosti motora). Idealno (ovo uopste nije naeophodan uslov) da je za preradu u SM dovoljno samo zameniti tockove bez ikakvih varenja pomeranja .....
Da ima kod nas XR600 ili XR650 ne bih se razmisljao, TTR-ovi mi deluju onako malo precenjeni sa obzirom na godiste (mozda gresim).
Pa ako neko ima savet sta da gledam da li Huske i Huse mozda imaju tako neku rekreativnu seriju...

@Edit
zanimaju me i cvaje vecih kubikaza, ako uopste jos postoje
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

markodjurovic

Hvala Lordu al je izgleda to jos daleko :)
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

lord_oblivion

Samo strpljenja. Nacice se nesto lepo i za tebe  ;)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

monsterbnt

Kupi lepo KLR650 ko covek da se vise ne malerises sa kantama
Smrt SVIMA!!!!

markodjurovic

200 kila, mnogo :(, pre bi bio Domino u toj tezini, ali KLX vec ... samo ga nema
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

aca-pn

Ne mogu da verujem da nisi ubacio DRZ u razmisljanje, ispunjava sve ono sto hoces, pa i vise od toga. Moze da se vozi skoro kao takmicarski kros motor, a moze i da se nabudzi da bude touring motor. Zamenom felni dobijas cistokrvni SM. Servisni intervali na 6000 km, postrosnja smesna, gde ces univerzalniji motor. Jedno sto ih nema bas na izvolte, pa mora da se jure po oglasima ili uvoze.

Purec



markodjurovic

Citat: aca-pn poslato 28 Mart, 2011, 19:09
Ne mogu da verujem da nisi ubacio DRZ u razmisljanje, ispunjava sve ono sto hoces, pa i vise od toga. Moze da se vozi skoro kao takmicarski kros motor, a moze i da se nabudzi da bude touring motor. Zamenom felni dobijas cistokrvni SM. Servisni intervali na 6000 km, postrosnja smesna, gde ces univerzalniji motor. Jedno sto ih nema bas na izvolte, pa mora da se jure po oglasima ili uvoze.

Eto vidis nije mi pao na pamet, zato sam i pitao za preporuku :)

Citat: Purec poslato 28 Mart, 2011, 19:22
Rekao bih da ovaj ispunjava sve navedeno ;)

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,2444.0.html

Uh ispunjava naravno, ali sam ja ipak u malo nizem cenovnom i u malo vise starosnom rangu. Jos + iz KVa je motor

Citat: monsterbnt poslato 28 Mart, 2011, 20:56
Citat: markodjurovic poslato 28 Mart, 2011, 18:44
200 kila, mnogo :(, pre bi bio Domino u toj tezini, ali KLX vec ... samo ga nema
http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/kawasaki-klx-supermoto-oglas-958/
http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/kawasaki-klx-oglas-7765/
http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/kawasaki-klx-supermoto-oglas-137/

Samo prvo da kazem da nisam mogao da otvorim linkove, ali po secanju naslucujem o cemu se radi. Bese dva SM 650ice jedan od 1900 a drugi 1800e, a ovaj srednji link ne znam tacno sta je (dok ne proradi moto berza :) ). Klx 650 mi je pretezak opet dolazimo do nekih 170 kila, vise sam razmisljao o 450R modelu ili jos pre o 400R modelu, starijem. Medjutim najeftiniji koji sam nasao kod nas je 5000e :(
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

Simon69

Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

UFF

Citat: markodjurovic poslato 28 Mart, 2011, 17:20
Trebao bi bude lak do max 150 kila (pozeljno 130-140 pun). Trebalo bi da u cugu moze da predje put od 300km

ta dva u jednom motoru neces naci

kao ni enduro koji postje sm cistom zamenom trockova

jer ce ti kocnice biti prelabe a ogibljenje premekano

takodje nisi rekao ljudima da je fond do 1000e

e tek tad postaje mission impossible

Vlajko

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

aca-pn

1000e ? Jel to neka zajebancija :)

Simon69

1000  [watching]? Znam,QUINQI! Jesam li dobro napisao? [zvizdi]
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

monsterbnt

Citat: markodjurovic poslato 28 Mart, 2011, 21:26
Samo prvo da kazem da nisam mogao da otvorim linkove, ali po secanju naslucujem o cemu se radi. Bese dva SM 650ice jedan od 1900 a drugi 1800e, a ovaj srednji link ne znam tacno sta je (dok ne proradi moto berza :) ). Klx 650 mi je pretezak opet dolazimo do nekih 170 kila, vise sam razmisljao o 450R modelu ili jos pre o 400R modelu, starijem. Medjutim najeftiniji koji sam nasao kod nas je 5000e :(

Jesu klx650 i to je mnogo dobar hard enduro
A za 1000 eu ne moz zaista da nadjes nista sto valja
Drugar je uzo xr600 za 1600 eu 88-89 godiste i vec 2 meseca je u servisu u kakvom je stanju......
Drz se ti za sada XL-ke i skupljaj pare za nekog KLX450
Smrt SVIMA!!!!

markodjurovic

Kenja UFF malo :P
Mislim ako se nadje nesto dobro za 1000e onda do 00, ali to je realno isto koliko da mi se pojavi bogati stric iz amerike koji mi je ostavio milion dolara.
Fond koji planiram ne mogu da napisem nego kupujem kako mi se nesto svidi (ali da se zna fond 99% nece preci 3K jura).

@monster
Iskreno bi ipak vise voleo neku 600tku koja ima istu konjazu kao KLX450. Kada bi sa KLR izbacili anlaser i stavili malo laksi auspuh i drugi akumulator jedno 3 puta manji i jos gomila sitnijih kalakurcija verujem da bi mogla tezina da se spusti na 150 kila pun, to je neki max koji na terenu mogu da podnesem da dizem iz blata

Citat: Vlajko poslato 28 Mart, 2011, 23:08
A TT?

da Belgarda dolazi u obzir, jos samo da prelomim da nije Honad ;).

@UFF
Ne znam sta si hteo da kazes sa svim ovim sto si napisao.
Prvo XL600 je pre 25 godina mogao da predje 300km iz cuga a ima manje od 150 kila, sta danas nema motora koji to mogu ???
Drugo u prvom postu sam naglasio da mi ne treba takmicarski motor (niti ja takmicarski vozim) tako da bi SM tockovi bili cisto moj cef, a ogibljenje bi podesavao onoliko koliko moze da se podesi na motoru bez menjanja. Kocnice takodje.


Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

rboban

KLX 650, bio je jedan skoro u oglasima sa oba seta tockova,,,,
Ride It Like You Stole It

Gavrolini

ponesi pare i dodji da teras tetku sa kompletom tockova i za SM i za enduro.

lord_oblivion

Gavro, samo nalepi 'Honda' na rez pre nego Marko dodje  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.