Glavni meni

Dobra vo¾nja

Započeo Milo¹*, 26 Mart, 2011, 20:39

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Milo¹*

Ideja je da se u ovoj temi da kratak opis neke rute koju koristite za krivinarenje, razvlaèenje ili ipak opu¹tenu vo¾nju.
U neke od osnovnih podataka bismo mogli da navedemo:

1) kratak opis rute (koliko km, kojom ste brzinom vozili, stanje puta, saobraæaj, kojom brzinom mo¾e da se vozi, slika ili dve, okolina/priroda ko voli..)
2) slika rute sa sajta viamichelin.com
3) saveti u vezi sa rutom
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

#2
Evo moje dana¹nje vo¾nje: Jagodina - G.Sabanta - Rekovac i nazad.
Cirka nekih 90km zato ¹to jedan deo puta od nekih 2-3 km ponavljamo vi¹e puta (Ratkoviæa ¹ume ispred Rekovca).
Put je srednja ¾alost, ali barem nema rupa, sve su zakrpljene. Saobraæaj je slab, prolazi se kroz nekoliko naselja, posle Dragocveta, sva naselja su oko desetak kuæa pored puta, sa malo ili bez pe¹aka. Traktora ima veoma malo (u jebote ko da radim izve¹taj za znanje imanje).
Sve u svemu, put je ludaèki dobar, u okolini Jagodine nisam na¹ao bolji. Do sela Bunar relativno ravno blage krivine mo¾e preko 200. Odatle do Cikota je malo lo¹iji put do 150, ali dosta je lo¹e krplljeno.
Od Cikota do Sabante, krivina u krivinu, svega ima, i dugih i kratkih  i preglednih i nepreglednih krivina. Brzine od 100 - 180.
Od Sabante do Rekovca malo br¾a vo¾nja do 200, ima pravaca i dugih krivina. Mislim da je ovaj deo vi¹e za R.
Posle Raktoviæa poèinju ¹ume... obo¾avam ih. Put prolazi kroz ¹umu malte ne tik do asfalta, a krivine kratke i o¹tre, mislim da je ovaj deo za supermoto extra. Tu sam sa TDM-om samo sa prvom i drugom (treæa je u kvaru) odrao neke R-ove samo tako. Obièno se vratim tu nekoliko puta, dok me ruke ne izdaju. Odatle do Rekovca laganica 100-120. U Rekovcu se malo odmorimo i kreæemo nazad.
Sve u svemu zbog slabog saobraæaja i slabe naseljenosti ovaj deo mi je idealan za vo¾nju. Nema ni ¾ivotinja, kuèiæa, ovaca, koza, srndaæa...
Priroda je za peticu, Levaè, ¹ta æe¹ lep¹e.
Na¾alost od dana¹nje vo¾nje samo nekoliko fotografija.

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=%D0%92%D1%83%D0%BA%D0%B0+%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%9F%D0%B8%D1%9B%D0%B0&daddr=%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B0%D1%9A%D0%B0+102&hl=sr&geocode=FWwLnwIdNF5EAQ%3BFVVSnQIdLtVBAQ&abauth=5d44bc51:wtCtns5JCQy5grUfojdJrjxXDQI&mra=ltm&vps=3&jsv=325c&sll=43.90754,21.121387&sspn=0.096838,0.222988&num=10



[attachment deleted by admin]

goranvojska

bravo komso jasno i precizno.

SSZGO

kako to mislis 200?

pa ogranicenje je 80...

a i meni zao da idem preko 6000 RPM
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

Mislim, mo¾e da se vozi toliko, ali mi naravno da po¹tujemo ogranièenja brzine i pravila u saobraæaju  [rofl]

Zaboravio sam glavnu stvar da ka¾em, policije nema nigde, pro¹le godine sam ih samo jednom kod raklja tj. kod Gornje Sabante video u prolazu.

Citat: goranvojska poslato 27 Mart, 2011, 01:15
bravo komso jasno i precizno.
[cheers]

Vlajko

Muski nema sta..
istreses se, istutnjis.. pa si posle miran kuci ko bubica   ;D
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

sasafilipovic

Takva vo¾nja mi trenutno jedino odgovara, silom prilika vozim samo vikendom, vo¾nja po gradu me ne interesuje toliko, a kad izaðem van grada, ¹ta æu, udri po gasu.
Ovo je snimak deonice od Sabante (Raklja) do Cikota, vo¾eno pro¹le godine oktobra. Meni najomiljeniji deo puta. Vidi se kakav je asfalt i koliki je saobraæaj na tom delu puta. Ovo mo¾e i br¾e da se vozi zato ¹to sam bio sa suprugom, ali nemam prebaèene snimke na YT.
I taèno je, posle vo¾nje sam miran kao bubica.

GSXR 600 SRAD rakalj-cikot 31.10.2010.

Panta Zemunac

Pa, po¹tujem ovakve vo¾nje...
vidim, dr¾i¹ obrtaje u 'normali' ako, tako se i vozi (pogotovo kada ti je supruga suvozaè) ali ipak izvlaèi¹!
Mislim da me mlaði neæe razumeti ali ovako voze iskusni a da pri tome daju po gasu!

lord_oblivion

Mozda je do percepcije snimka ali za mene je ovo malkice prebrzo na ovakvom putu. Ne zbog podloge nego zbog onih traktora, najezio sam se kad sam onaj prvi video iz krivine. Pokusao sam da ne obratim paznju na brzinomer vec da steknem subjektivan osecaj prateci okolinu i put...
Sam put i krivine su odlicni  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.