Glavni meni

Bajkerska solidarnost

Započeo SSZGO, 25 Mart, 2011, 00:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

Daklem

danas ja u gradu, stane mi motor u toku voznje, samo se ugasi...

mrtav, ne daje znake zivota, ne pali se tabla, ne cuje se pumpa, nista...

ja kod sebe nista od alata , uzmem i nekako kljucem skinem dva imbus srafa koja drze plastiku ispod koje su osiguraci...
osigurac paljenja (ignition) izgoreo

zamenim osigurac, dam kontakt, tabla se ukljuci, i cap, opet prsne osigurac - neki problem sa strujom, i vise nisam imao osiguraca za zamenu

tu sam 10 minuta pokusavao da skinem sediste kljucem, bezuspesno


vec gledam kako cu da ga guram do kuce, naidje lik  na zutom BMWu mislim da je gs1200
shvaba se zove, ali nije kod nas na forumu (jos)

covek ode do pumpe i donese mi osigurace, sva sreca pa je u jednom od 7 kofera imao i imbus kljuceve

skinem sediste, tamo sve ok, osiguraci glavni ok, nema kratkog spoja...
zamenim osigurac paljenja, dam kontakt, opet cap - izgori

i tu ja probam d aiskljucim sve potrosace otkacim konektore table, farova, migavaca itd, zamenim osigurac, dam kontakt - i radi

dakle, kratak spoj je negde na kablovima u prednjoj masci

uspem d aupalim i odem do garaze

da decko nije naisao, izgurao bih 200 kg uzbrdo i nizbrdo jedno 7 km (makar dobar trening)


tako da, jos jednom hvala shvabi
ostalih 5-6 bajkera sto je proslo pored mene pre toga bi trebali da se ugledaju na njega :)


inace, u garazi sam provalio o cemu se radi, nije bio problem samo sam skinuo celu prednju masku i sve u njoj i nasao jednu zicu koja je pojela i dodirivala nosac fara...
4 sata posla i problem resen :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

robbief

Rasho to si ti bio? :D

Bravo za Svabu.
smooth

SSZGO

Citat: robbief poslato 25 Mart, 2011, 01:14
Rasho to si ti bio? :D

Bravo za Svabu.

da da, on je "tamo" pa je red i da vidi temu...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

easy

ne bi morao da guras nizbrdo

SSZGO

Citat: easy poslato 25 Mart, 2011, 01:20
ne bi morao da guras nizbrdo

more ne znas ti mene kad se zainatim...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

easy


dzimika

pa posle recite da GS ne valja :P

UFF

nevalja

pre bi uzeo 800 ili novu teneru :)

Gavrolini


mrle


Gavrolini


easy

ja juce na brankovom mostu video grupicu ljudi koja stoji pored Afrike parkirane na pesackoj stazi,
prvo sam mislio da se pokvarila pa reko da stanem i pomognem, ali sam provalio da su samo hteli da je bace u savu

RoaD GunneR

Shavaba je lik do jaja ima ga i dokumentarcu kada su nasi isli onim kruzerima po americ, vozao sa njima istim tim zutim gs-om

Panta Zemunac

Citat: easy poslato 25 Mart, 2011, 15:57
ja juce na brankovom mostu video grupicu ljudi koja stoji pored Afrike parkirane na pesackoj stazi,
prvo sam mislio da se pokvarila pa reko da stanem i pomognem, ali sam provalio da su samo hteli da je bace u savu

I ¹ta dalje....vidim eto tebe ispod mosta jo¹ èeka¹ da dobije¹ 'friku za ð.
Manite se ljudi tupoga posla, dolazi lepo vreme, palite na ðirove a 'frike ostavite onima koji ih vole....dokle ta pljuvaèina!?!
Svi mi volimo dva toèka i razlièiti stil, kako kome odgovara....neko sporta¹e, neko kruzere, neko....ali koji motor nema mana?

goranvojska

Citat: Panta Zemunac poslato 25 Mart, 2011, 18:16
Citat: easy poslato 25 Mart, 2011, 15:57
ja juce na brankovom mostu video grupicu ljudi koja stoji pored Afrike parkirane na pesackoj stazi,
prvo sam mislio da se pokvarila pa reko da stanem i pomognem, ali sam provalio da su samo hteli da je bace u savu

I ¹ta dalje....vidim eto tebe ispod mosta jo¹ èeka¹ da dobije¹ 'friku za ð.
Manite se ljudi tupoga posla, dolazi lepo vreme, palite na ðirove a 'frike ostavite onima koji ih vole....dokle ta pljuvaèina!?!
Svi mi volimo dva toèka i razlièiti stil, kako kome odgovara....neko sporta¹e, neko kruzere, neko....ali koji motor nema mana?
.........pa suzuki bandit 1200s..............

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

pit

Citat: easy poslato 25 Mart, 2011, 15:57
ja juce na brankovom mostu video grupicu ljudi koja stoji pored Afrike parkirane na pesackoj stazi,
prvo sam mislio da se pokvarila pa reko da stanem i pomognem, ali sam provalio da su samo hteli da je bace u savu

          Ha ha i treba da ih bace to niko mormalan ne vozi samo bjb-ovci i poneki manijak jos.
         Inace taj sto je stao to je samo normalan gest normalnog coveka i nista vise a u ovo vreme izgleda tema za cudjenje.

sasafilipovic


zmiya

eto ¹ta je iskusan bajker,ima u rezervi osiguraè..
a ja nemam rezervni ni kod kuæe..

rboban

Citat: zmiya poslato 25 Mart, 2011, 23:51
eto ¹ta je iskusan bajker,ima u rezervi osiguraè..
a ja nemam rezervni ni kod kuæe..

Vecina ima SPARE mesto u kutiji gde su rezervni, tako da proveri.......
Ride It Like You Stole It