Glavni meni

Ввв амарок

Započeo friziderdzija, 08 Decembar, 2020, 14:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

milomir22

Kazu sto veci auto, to manja pisa i obrnuto.

Inace vozim yaris 1.0, ali se ne hvalim.



"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

slave74

Touareg 3.0 hybrid registracija oko 30.000 din. Benzinac 2011,2012,2013.

DebeliZmaj

koliko j
Citat: slave74 poslato 14 Decembar, 2020, 21:08
Touareg 3.0 hybrid registracija oko 30.000 din. Benzinac 2011,2012,2013.

komplet baterija koje se menjaju na 8 godine je 9000e do 15000e ... zamena + 1500e ( montaza, ktiviranje, firmware, testioranje opterecnja itd )
true/false ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

slave74

Ja mislim da je na 10 godina ili kad otkaze. Nisam ulazio u detalje dal moraju da se menjaju uopste.
Ovi sto se prodaju tvrde da baterije drze.

ЯЭВОЛУТИОН

i bure drzi vodu......dok majstori ne odu
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

10 god, imas neku garanciju. 4k $ kosta baterija. Pricam za teslu 3. Znaci nije ono cuo sam ili procitao sam, poznajem momka koji vozi.
klasican divljak

slave74

Ljudi hoce da kupe auto za 10.000eur star par godina u premijum klasi,  sa svom opremom i pogonom 4x4, koji kosta nov preko 50.000eur. Uz to da bude 100% ispravan i da mu bas nista ne treba zameniti, a da registracija kosta ko za punta.
Ne moze.
Posto sam se ukljucio u temu delimicno neobavesten za pomenuto vozilo, a u zelji da pomognem, mogu da kazem da ukoliko nekoga interesuje nesto o Touaregu prve generacije, pogotovo onom 2,5tdi, neka pitaju, vrlo mnogo znam o tom autu.
I Touareg se ne moze porediti sa X5, ML, Q7 itd, vec samo sa Porseom Cayenne jer su na istoj platformi i mehanici.
Touareg za razliku od pomenutih ima reduktor, tj sporohodnu brzinu,najvecu deklarisanu vucu prikolice. Veoma je dobro uradjen u smislu opreme, materijala i detalja , da se ne bi postideo konkurencije.
Meni se jako svidja i volim ga, ali da se neke komponente moraju menjati na maloj km je cinjenica, i to skupa. Pogotovo ako placas majstora.
Nijedan takav automobil nije za siromasne, cak i kada je kao polovan jeftin.Mora da se ulaze ili da se vozi krntija.

ЯЭВОЛУТИОН

tose proeski....razmisljao sam da kupim dzip...porsche  cayena
poznanik.....uzmi bre vw tuareg....isto govno...i bog da te vidi
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 16 Decembar, 2020, 15:54
tose proeski....razmisljao sam da kupim dzip...porsche  cayena
poznanik.....uzmi bre vw tuareg....isto govno...i bog da te vidi

to onaj paprikar kojem je branik kamiona ispred prosao kroz glavu ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

CBRR1

Citat: DebeliZmaj poslato 17 Decembar, 2020, 12:23
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 16 Decembar, 2020, 15:54
tose proeski....razmisljao sam da kupim dzip...porsche  cayena
poznanik.....uzmi bre vw tuareg....isto govno...i bog da te vidi

to onaj paprikar kojem je branik kamiona ispred prosao kroz glavu ?

Boze koliko si ti nesrecan u zivotu...pozz

DebeliZmaj

Citat: CBRR1 poslato 17 Decembar, 2020, 16:46
Boze koliko si ti nesrecan u zivotu...pozz

sta je tvoj problem ? liku je bukvalno branik prosao kroz glavu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

nije paprikar vec tutunoberacite.....postoji granica....elem....dzip koji ide preko 120 nije dzip....a pretezak je da bi stao....i sa abs-om.
drugar kupio f150 u amerikama kao radno vozilo.....posto je lista cekanja brzo ga prodao i kupio neku nissan navaru....zena kad ga videla ispred kuce rekla mu da proda kamion ili se razvodi...i hoce decu i svoj deo imovine.....jbg-a amerika
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

paprikar - od makedonija
ne u smislu paprikar - karavan da vozis paprike na pijacu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

CBRR1

Citat: DebeliZmaj poslato 17 Decembar, 2020, 17:00
Citat: CBRR1 poslato 17 Decembar, 2020, 16:46
Boze koliko si ti nesrecan u zivotu...pozz

sta je tvoj problem ? liku je bukvalno branik prosao kroz glavu ...

Psihijatri kazu  "nema zdravih ima samo nepregledanih"  pozz

ЯЭВОЛУТИОН

psihijatri kazu da ni ludaru niko ne dolazi slucajno....da bi razumeo sta im je moras biti podjednako lud
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 18 Decembar, 2020, 15:43
psihijatri kazu da ni ludaru niko ne dolazi slucajno....da bi razumeo sta im je moras biti podjednako lud

Zet je par decenija radio na psihijatriji i bogami tamo se lak¹e uðe nego izaðe.
Kad doktor odredi da se neko nakljuka tabletama taj sebi ne dolazi lako.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

milomir22

Razlog tome je ¹to je ljudski nervni sistem najmanje istra¾en sistem organa u ljudskom telu. Obdukcijama se donekle saznalo za sivu i belu masu, lokomotorni aparat je isto dosta skapiran (nervi koji o¾ivèavaju mi¹iæe), ali mozak je malo istra¾en i to mislim princip na kome mozak funkcioni¹e je i dan danas enigma. To je tzv fiziologija mozga. Kako æe¹ da nadje¹ lek za ne¹to ¹to ne zna¹ na kojim principima funkcioni¹e?

To ti je kao da otera¹ motor majstoru za ve¹ ma¹ine, on mo¾e da rasklopi, zna da od¹rafi i za¹rafi, ali da popravi i u¹teluje ne ume, ne zna èovek kako funkcioni¹e.

©ta rade, oni ti daju umrtvljivaèe da smanje posledice tvog delovanja, a sam uzrok ne leèe, jer ni ne znaju kako da ih izleèe.

Ovde iskljuèujem lak¹e i prolazne psihièke devijacije poput laganije i trenutne depresije koju iskusi 99,9% ljudi.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

ЯЭВОЛУТИОН

nemaju doktori uglavnom pojma...dosta nagadjaju...jedino mesari....aka hirurzi.... znaju posao....i oni umeju da naprave gresu ali uglavnom znaju posao....neki put je i van njihovih mogucnosti ....ostaje nada u svevisnjeg....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11