Glavni meni

HARD DISK 500GB Externi

Započeo Panta Zemunac, 18 Maj, 2020, 21:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Panta Zemunac

500GB, Ispravan 100%, izgubio sam samo strujni kabl dok vezni sa racunarom ili lap topom se vidi na fotosu.






Gavrolini


Panta Zemunac

Citat: Gavrolini poslato 19 Maj, 2020, 00:24
Para?

Sory...
Daj sta das...ni sam ne znam koliko vredi! Nekome ko ima skladiste informacija ili za cuvanje snimaka sa sigurnosne kamere, Vredi, nekome, samo da poveca kapacitet lap topa!

Recimo 20e, ako to nije mnogo!

Lazic


Panta Zemunac

Ne znam koliko bi mogao kostati kabl, sa jedne strane je kao petopolni cinc...vidi se na fotki!
Preturao sam danas sve ne bi li ga nasao ali verovatno je dat sa mnostvom slusalica, USB punjaca, miseva, dve tastature. Neki mucenik zivi od toga i ja mu celu kesu dao..verovatno je bio u njemu!

DebeliZmaj

panto nemoj da se ljutis ...
ali kako mislis da ljudi nadju ispravljac za ovo ili da nadju kabl koji sa usb vuce struju ?
7999 din je nov disk,dupo veceg kapaciteta, a duplo manjih dimenzija, externi i to USB 3 sto je znacajna razlika
u brzini .....

osim ako neko ima identican kabl a da mu je visak ovo nema nikakvu vrednost iz prostor razloga
sto nije upotrebljlivo, osim da izvadi disk iznutra ... koji je opet sam po sebi ne znam.. 500din na
kupujem prodajem :) ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Citat: DebeliZmaj poslato 20 Maj, 2020, 00:24
panto nemoj da se ljutis ...
ali kako mislis da ljudi nadju ispravljac za ovo ili da nadju kabl koji sa usb vuce struju ?
7999 din je nov disk,dupo veceg kapaciteta, a duplo manjih dimenzija, externi i to USB 3 sto je znacajna razlika
u brzini .....

osim ako neko ima identican kabl a da mu je visak ovo nema nikakvu vrednost iz prostor razloga
sto nije upotrebljlivo, osim da izvadi disk iznutra ... koji je opet sam po sebi ne znam.. 500din na
kupujem prodajem :) ...



e sad cu ja tebe da ispravim nemoj se ljutis. Toshiba 3.0 usb radi ko sat 1tb - 50e
500gb obican hdd ako je dobar ne znam bas dal ima za 500din al recimo da je somica
klasican divljak

DebeliZmaj

500gb iz vremena usb2 dakle 10 godin star na 5400rpm iskreno nema vrednost ...
al eto neka je somica i da za 50e na kupujem prodajem ... ilimalo vise u radnjama odlicni usb prenosni ...
ako nekome treba disk da se skrpi ... ok .. ali ako mu treba kao funkcionalan prenosni disk .. ne :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

ma sta kp u tipa gigatronu sam kupio 1tb toshiba usb3.0 - 5999...mozda je bio na akciji ne znam
klasican divljak

Slaninar

Ja bih se slo¾io sa Zmajem - bez ¾elje da se neko ljuti, ili vreða, ovaj disk je u rangu da ga dobijem na poklon, ne znam ¹ta bih s njim radio.

USB 2.0 je dosta sporiji od 3.0 standarda (oko 1/10 brzine), ¹to je u startu smaranje.
Kapacitet od 500 GB je OK za mali, lako prenosivi eksterni, koji ne tra¾i cimanje sa dodatnim strujnim kabelom (mo¾da ovaj i radi èak i bez kabla - neki hoæe, treba proveriti).

Nov, mali, USB 3.0, kapaciteta 2 TB je 7.500 dinara.

https://www.emmi.rs/racunari-komponente/racunarske-komponente/hard-diskovi-hdd-fioke/hdd-external-2-5-1tb-transcend-ts1tsj25m3s-5400-8mb-usb3-1-slim.html
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Panta Zemunac

Pripazite da sa tim jeftinim USB ne prodjete kao sto sam ja prosao...Sve se to proizvodi u Kini, kao bofl roba...cim je tolika cena! Jos uvek dobri USB od 64GB kostaju, cirka, soma, soma ipo! I oni su proizvedeni u Kini ali ne ka BOFL! koja sluzi da privuce, upravo cenom!
Mislite da su oni na Aliexpressu ludi da neko prodaje micro SD za 5x vecu cenu...jednostavno, nisu svi istog kvaliteta!

Obustavljam oglas, naci cu kabl, a meni ne smeta da sve fotke, muziku i ostale datoteke prebacim, umesto za 5 min...za 15min Ako budem umro za tih 10 min razlike, jebite me mrtvog!!

Panta Zemunac

Samo mi objasnite jedno!
Nosim specifican broj kacige! Gledao sam LS2, Otvorite saj i ako nadjete ispo 180-300e, svaka cast!
Sada otvorite KP a u njemu LS2, ISTA KOJA KOSTA 19500D na njihovom sajtu, IZNOSI 8500d...i to nove, vise komada, prodavnica koja se reklamira i na KP!

Samo mi to objasnite pa posle slobodno kupujte te vase tetrabajte po smesnoj ceni!!

LS2 se proizvodi u Japanu a ove sa KP u Spaniji...isti model...Sta mislite da li je i isti kvalitet! Nemojte da ste smesni, u ostalom dok ima ovaca bice i para!!!

DebeliZmaj

panto svi diskovi se, ukljucujuci i toshiba diskove prave u kini ...
osim nekih enterpise uredjaja :)
a osim ovoih pmaloproajnih cena postoje jos i ene na veiko ..

e sad sto su ovoliko pale cene ? zato asto je cena SSD i pre svega NVMe/M.2 diskova otiska dole ...

mali diskovi 2.5'' su i manji potrosaci pa i mogu na jedan USB kabl i da se napajanju .. neki traze jos jedan usb da se  bocne
da se uzme struja ..

poredis it opremu i kacige ...smesno.... velicina trzista u srbiji je 1 naprema 100 tako da su i kanali nabavke drugaciji ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Panta Zemunac

Poredio sam USB istog kapaciteta a razlicite cene... i poredio sam kacige, istog brenda, istog modela a razlicite cene!!

Ko razume, shvati ce!

despic

Panto nisi ti razumeo, uhvatio si se zmajevog posta umesto da si procitao moj.
50e je NOV toshibin externi usb 3.0 1TB u gigatronu, ne na kp.
A na kp verujem da je zmaj mislio na polovni hdd.
Sto se tice ssd-a kineskih sa ali expressa, nisu nista mnogo jeftiniji od normalih...mozda 5e. Ne bih za 5e rizikovao
klasican divljak

Panta Zemunac

Shvatio sam cim sam povukao temu jer ne zelim da prevarim nikoga kao sto su mene!
Zaista se ne razumem, kako u racunare, tako ni u mehaniku motora... slikar sam, jbg!
Svako od nas je za nesto stvoren!
Ne ljutim se, taman posla, zato je i bio u podrumu jer mi je previse i ovih 370GB, na dva lap topa! Jos mi je i prazan USB od 64GB, a dva sam bacio od 128...jer su rikavela iako sam ih vadio iz lap topa po proceduri!

ZA SVE UPOZORENJE!! Aliexpress trenutno korisi brodove za maske i dr opremu...salju samo avio ali siping im je preko 100e! Prihvate porudjbinu a tek onda vas obaveste da trazite refund i da obustavite naruceno M alo kvarno, zar ne!  Svi koji su narucili pre aprila dobice robu, oni posle...kad tad!!

Sto se tice JOOMa, narucio sam tablet 11,6 inchi, najskuplju HD kameru za kacigu, sa opremom za pod vodu i svasta nesto, jos u aprilu...kazu stize tek krajem augusta!

Gvozden

Da se ubacim u temu sa pitanjem. Da li znate gde ima jeftinijih mikrosd kartica. Treba mi preko 50kom, ali dovoljno je 2-4gb... Jedino sto sam iskopao je 16gb i to je oko 700-800 din. Ali da ima kod nas, recimo neka prodavnica i sl. Znam da ima kod brata sidjipinga, ali to mi sad ne igra.

despic

Panto, ne gresis ti preterano u ceni, toliko ljudi rade traze za te kutije...tipa 10e i plus taj hard unutra...to mu dodje ta cena. Razumem i da ljudima ne treba u zivotu vise od 500gb...za slike, muziku, sta znam...i vise nego dovoljno.

Gvozdene, znam u pancevu prodavnicicu - nirvana shop, bul zivojina misica 8. Imao je 8gb i 16gb npr nisu ni 500din cini mi se (ako nije rasprodao). Dobar je lik, kapiram da ce ti dati dobru cenu. Izguglaj  nadji br
klasican divljak

dzimika

Zavisi kako kome, ja sam sve stavljao na dva starija diska od lap topa jedan od 320gb je pun  a drugi od 640gb je na 2,3, moze se reci da je 1tb taman realno