Glavni meni

Savijanje lima

Započeo castor, 23 April, 2020, 11:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Nasao sam alu lim od ja mislim 1,5mm, ali su uski parcici pa bi moralo iz dva dela da se napravi pa da se zavare jedan za drugi

dr32

Djolenco da te posavetuje mega komplikator??? Batali to i lepo nek ti onaj Marko ili kako veæ be¹e napravi ili proda ono ¹to ima na stanju. Meni je na motoru veæ 5-to leto i sve drugo ¹to bi poku¹ao, samo bi ko¹talo vremena i ¾ivaca.  [cheers]
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

DebeliZmaj

ne kapirate vi dzimiku ..... moze to kupi gotovo ...
al moze i sa savlada skill ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gvozden

Dzimi ima zlatne ruke, sto da da drugom, kad je covek vest i ume ;)

castor

Ja ga napravio danas za sat vremena. Nije 100% ravno, ali æe da se po¹mirgla malo i onda u bumper sprej crni i to je to. Dok ne napravim halatku da to mogu da savijem kako treba...





















Alu lim 2 mm je u pitanju.
It's the ride that matters, not the bike…

dzimika

Citat: dr32 poslato 10 Maj, 2020, 19:18
Djolenco da te posavetuje mega komplikator??? Batali to i lepo nek ti onaj Marko ili kako veæ be¹e napravi ili proda ono ¹to ima na stanju. Meni je na motoru veæ 5-to leto i sve drugo ¹to bi poku¹ao, samo bi ko¹talo vremena i ¾ivaca.  [cheers]

Ja recimo ne bi mogao da dozvolim da kupum ako znam da moze da se napravi a moze bez vecih problema samo volje treba i malo snalazljivosti sa alatom, najpre dobra stega i svasta se moze napraviti
Pa nije ovo raketna nauka, ja sam napravio pre neke 2 nedelje jos ali je bilo jako tesko jer sam imao jedino metalni lim od 2,5mm tek pre neki dan kad sam nesto raspremao vidim da imam alu lim ali uski a dugacki parcici, ovde je bio veci problem materijal naci nego napraviti

Lazic

Opravio ga Ðole k'o vuèiæ koronu... ;D

Koko

#27
 
Citat: castor poslato 10 Maj, 2020, 23:45
Ja ga napravio danas za sat vremena. Nije 100% ravno, ali æe da se po¹mirgla malo i onda u bumper sprej crni i to je to. Dok ne napravim halatku da to mogu da savijem kako treba...





















Alu lim 2 mm je u pitanju.

Lijepo je to naci sebi zabavu, ali se patiti zbog 400 din ne vidim svrhu.  [neampojma]



http://gumatic.com/prodavnica/eksterijer/okviri-ramovi-tablica-za-motocikl-hrom/
Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

dzimika

Prvo ne patis se, uz malo snalazljivosti sa sve secenjem pola sata posla da savijes cak i bez specijalnog alata za savijanje
drugo ovo sto si postavio je plasticno, krta je i puca gore nego staklo
trece, ne bi stavio ovo govno od hroma da mi plate

Koko

 Stvar izbora. Ja sam od kada su se pojavili plasticni okviri za tablice uvijek kupovao plasticne okvire i nikada mi nije ni jedna puklao dok je motocikl bio kod mene. Plastika puca ako se nepravilno postavi - pretegne vijcima ili negdje zakaci - udari, pa polomi.  ;)

P.S
Jedina moja zamjerka za plasticne okvire koji se prave u N.Pazovi je sto za bosanske tablice mjera po visini nije tacna sprem tablice vec 5mm veca, na sta sam ja reagovao kod proizvodjaca i rekli su da ce tu gresku ispraviti. To je bilo prije 5 godina i sada su okvirovi istih dimenzija.  :(
Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

castor

Ro-Koko, gledao sam da pobjegnem od plastike, jer mi je veæ 3 puta pucao plastièni okvir. Vjerovao ili ne, isti je bio uèvr¹æen vezicama, koje su mu ipak ostavljale mjesta da di¹e, pa je ipak svaki put pukao. S obzirom da mi ne pada na pamet da vi¹e uzmem i stavim ovo govno od okvira plastiènog (jer su i tu poèeli da ¹paraju na materijalu), a da neæu da skidam fabrièki rep i ¾migavce da bi stavio neki feMsy nosaè tablice, jedino rje¹enje je bilo da se napravi od nekog metala.

S obzirom da ovakvog Alu lima imam dovoljno, da sam smislio to ovako, rije¹io sam i da uradim, jer oèigledno niko nema alatke za ovako male mjere. Nije mi bilo problem, a ispalo je za prvi put vi¹e nego dobro iz mog ugla gledanja.

U svakom sluèaju, danas se zavr¹avaju radovi, imam da dodam jo¹ jedan komad odozgo da ne mo¾e tablica da se mrda gore dolje u nosaèu i to je to.
It's the ride that matters, not the bike…

dzimika

A ima i malo do onog, e necu vala da dam nekom pare kad sam sposoban i sam da napravim a da bude kvalitetnije nego to kupovno :D

Ja sam spreman da me kosta i vise ono sto napravim nego nesto kupovno ali bar znam da je uradjeno dobro i onako kako zelim pritom naucim da radim jos nesto u zivotu ali mislim da me do sada retko sta kostalo skuplje, evo pre neki dan napravio auspuh za motor, odlican zvuk, lepo izgleda a izgledao bi i bolje da sam imao nov materijal i dovoljno materijala da ga uradim do kraja onako kako sam zamislio ali polako, bice napravljeno jos

Glava Dole


Koko

Citat: dzimika poslato 13 Maj, 2020, 16:06
A ima i malo do onog, e necu vala da dam nekom pare kad sam sposoban i sam da napravim a da bude kvalitetnije nego to kupovno :D

Ja sam spreman da me kosta i vise ono sto napravim nego nesto kupovno ali bar znam da je uradjeno dobro i onako kako zelim pritom naucim da radim jos nesto u zivotu ali mislim da me do sada retko sta kostalo skuplje, evo pre neki dan napravio auspuh za motor, odlican zvuk, lepo izgleda a izgledao bi i bolje da sam imao nov materijal i dovoljno materijala da ga uradim do kraja onako kako sam zamislio ali polako, bice napravljeno jos

Pa rekoh ja da je lijepo naci sebi zabavu i nesto sam napraviti i pri tome jos ustedjeti ,ali ja imam neku losu karmu, gdje god sam pokusao ustedjeti na drugoj strani me vise kostalo, tako da vec odavno praktikujem da svako radi svoj posao. Nadam se da me razumijes? Ajde postavi sliku topa, ako nije problem da vidim sta si napravio.
Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

ЯЭВОЛУТИОН

nista se da valja ne moze napraviti na balkanu osim slanine ,kobasice i rakije......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

dzimika

Citat: Koko poslato 14 Maj, 2020, 11:01
Citat: dzimika poslato 13 Maj, 2020, 16:06
A ima i malo do onog, e necu vala da dam nekom pare kad sam sposoban i sam da napravim a da bude kvalitetnije nego to kupovno :D

Ja sam spreman da me kosta i vise ono sto napravim nego nesto kupovno ali bar znam da je uradjeno dobro i onako kako zelim pritom naucim da radim jos nesto u zivotu ali mislim da me do sada retko sta kostalo skuplje, evo pre neki dan napravio auspuh za motor, odlican zvuk, lepo izgleda a izgledao bi i bolje da sam imao nov materijal i dovoljno materijala da ga uradim do kraja onako kako sam zamislio ali polako, bice napravljeno jos

Pa rekoh ja da je lijepo naci sebi zabavu i nesto sam napraviti i pri tome jos ustedjeti ,ali ja imam neku losu karmu, gdje god sam pokusao ustedjeti na drugoj strani me vise kostalo, tako da vec odavno praktikujem da svako radi svoj posao. Nadam se da me razumijes? Ajde postavi sliku topa, ako nije problem da vidim sta si napravio.

Caka je samo ne gledati to kao ustedu vec kao zanimaciju, meni nije stvar u tome sto cu i ustedeti pare ako se stedi time vec zadovoljstvo sto sam ja sam to napravio a jos ako ispadne i dobro i lepo, ihhhh pa onda sam jos zadovoljniji :D
Imas temu ovde u uradi sam isto od pre neki dan sa slikama, moram samo da slikam ofarbanog i zakacenog na motoru, i da snimim necim normalnim da se cuje zvuk


Lazic

Svaki kr¹ten telefon mlaði od 10 godina snima zvuk dobro...

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Citat: Laziæ poslato 15 Maj, 2020, 17:46
Svaki kr¹ten telefon mlaði od 10 godina snima zvuk dobro...

Ne bi verovao koliko nisi u pravu :P