Glavni meni

sretno vam vanredno stanje u srbistanu ...

Započeo DebeliZmaj, 15 Mart, 2020, 22:34

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zVuk

Citat: Slaninar poslato 24 Jun, 2020, 17:03
Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 16:43

zasto ti onda smeta kad neko drugi glasa..??


Glasanjem se podr¾ava privid da se na izborima i¹ta bira/menja.
Ali ne vredi se zbog toga uzbuðivati - veæina ljudi ne misli glavom i rade kako im se ka¾e.

koliko ja vidim vecina ne koristi svoje pravo na izbor....jel si na njih mislio kad kazes da ne misle svojom glavom..??
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Oko 50% punoletnih ljudi je glasalo (verovatno manje, kontam da su muvali i navlaèili).
Dok oko 90% ljudi ne misli kritièki.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 16:43
Citat: mareskin poslato 24 Jun, 2020, 16:19
Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 13:02
...a sa druge strane, imas 50+% glasaca srbije koji ne vole aktueln vlast, a ne koriste svoje pravo na izbor...
Citat: Slaninar poslato 24 Jun, 2020, 14:24
Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 13:02
...a sa druge strane, imas 50+% glasaca srbije koji ne vole aktueln vlast, a ne koriste svoje pravo na izbor...

Ne postoji izbor - tj. niko tu ne nudi alternativu. Makar i goru, samo drugaèiju. Sve je isti kurac.

Ba¹ tako. Od onih koji su bili na listi bar 90% (ako nije 100%) su njihove mamac stranke. Vi¹e nego oèigledno po skupljanju potpisa i po delovanju.
Nisam imao koga da glasam. Kad boksuje¹, a vezane su ti obe ruke i kljakava jedna noga, nije da ba¹ ima¹ ¹anse.

Ovi izbori su mi izgledali kao deèak koji sam igra ¹ampionsku utakmicu u kojoj ¹utira na prazan veliki gol. A onda se raduje kao da je ne¹to osvojio.


zasto ti onda smeta kad neko drugi glasa..??

Citat: mareskin poslato 24 Jun, 2020, 12:32

I sve bi bilo dobro, da bar ne glasaju. Nego brine¹ o njima, vide da se svi muèimo i da porodica odlazi iz zemlje i opet slepi pored oèiju.


Smeta mi kada glasa onaj o kome ja brinem, a samim tim glasanjem radi protiv mene. Oni ostali mogu kako hoæe.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 17:16
Citat: Slaninar poslato 24 Jun, 2020, 17:03
Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 16:43

zasto ti onda smeta kad neko drugi glasa..??


Glasanjem se podr¾ava privid da se na izborima i¹ta bira/menja.
Ali ne vredi se zbog toga uzbuðivati - veæina ljudi ne misli glavom i rade kako im se ka¾e.

koliko ja vidim vecina ne koristi svoje pravo na izbor....jel si na njih mislio kad kazes da ne misle svojom glavom..??

Koji smo izbor imali na ovom glasanju? Osim vladajuæe stranke i podrepnih muva?
Bojkot je bio izbor niko od ponuðenih.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

zVuk

taj o kome brines ima pravo glasa, kao i ti, i ta osoba ga koristi...

izbor, slazem se, nije bio bas neki, ali po meni bolje je kad ovakva vlast nema apsolutnu vecinu u skupstini....sace da imaju oko 190 od 250 poslanika..

od kad se prvi put pojavila ideja bojkota izbora, pricao sam da je potpuna budalastina, sto se pokazalo kao tacno, bojkotom se postiglo to da prvorodjeni sad tek moze da radi sta hoce, bojkotasi su mu ucinili najvecu uslugu...pitanje je da li su i oni svesno radili za njega svo ovo vreme..??
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Ako glasa¹ - radi¹ za Vuèiæa
Ako ne glasa¹ - radi¹ za Vuèiæa

Kod nas veæ decenijama unazad pobeðuju bolidi- narod voli bolide, tako da ne izlazim na glasanje veæ dugo. Besmisleno je. Neka biraju ¹ta vole, a ja æu se uklapati kako znam.

Da sam iza¹ao na izbore - to bi bio jedan glas i isti kurac.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

decenijama unazad manjina izglasava bolide....vecina misli kao ti....da njihov glas nista ne znaci i da se time bas nista ne menja...

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 18:42
decenijama unazad manjina izglasava bolide....vecina misli kao ti....da njihov glas nista ne znaci i da se time bas nista ne menja...



Da veæina misli kao ja - izbora ne bi ni bilo. Imali bismo komunizam.  :)
Tako da nema razloga za strahovanje da (æe) veæina (da) misli kao ja.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

mareskin

Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 18:16
taj o kome brines ima pravo glasa, kao i ti, i ta osoba ga koristi...
...

Tako je i ja to pravo njima ne branim, samo ne shvatam da glasaju protiv mog uverenja. Ako im je moja dobrobit bitna, a meni njihova jeste onda mi to nije jasno. Bitniji ti je neki Vuèiæ nego neko tvoj. Samo ¹to oni to ne vide tako. Slepi pored oèiju. To ti je plastièno reèeno kao da puca¹ u noge nekome ko te nosi na leðima.
Ali to ne menja moj odnos prema njima, samo ne mogu nikako da shvatim kada preðu neke godine ¹ta se desi sa nekim ljudima.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

izadji i glasaj za lopova 1 ili lopova 2 koji radi za lopova 1

radije necu da izadjem ikad i da se prilagodim kako znam i umem kao sto slaninar rece

treca opcija je da se kandidujes a to je vec previse posla i rizika ili van licne sposobnosti i mogucnosti

DebeliZmaj

Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 13:02
...a sa druge strane, imas 50+% glasaca srbije koji ne vole aktueln vlast, a ne koriste svoje pravo na izbor...

al zato ce 4 godine da seru o vlasti ... da je njih 20% izaslo i podrzalo bilo koga ko nije za vucica a ima ih
na listi ... malko bi bilo9 drugacije... mozfa ... ovako ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: despic poslato 24 Jun, 2020, 14:24
Lazicu jako mi je drago zbog tebe iskreno. Dobar si covek, zasluzio si sve najbolje. Al te price cetvrt veka, da si nesto zasluzio itd ti padaju u jer ti radis za nekog lika i primas neku platu...Zar ne mislis fa si zasluzio visr ako si vec toliki strucnjak?
Za tih cetvrt veka na kompu si mogo da developujes neki softwercic pa da ti padaju brda para bez ikakvog cimanja...na primer.
Nisam dovoljno ni pametan ni nemoralan... :D



Citat: dzimika poslato 24 Jun, 2020, 15:49
Mozda je zasluzio znanjem vise ali zbog drugih postupaka bog ga kaznio :P
Nisi na to pomislio priznaj
Da verujem u boga rekao bih da je to skroz moguæe... ;D Iz moje perspektive za 26 godina radnog sta¾a sam imao gomilu katastrofalnih poslovnih i privatnih  odluka... :D



Citat: ®or¾ poslato 24 Jun, 2020, 17:10
Citat: despic poslato 24 Jun, 2020, 15:54
Mislim ja na sve...ne znam kojim postupkom je lazic zasluzio kaznu svevisnjeg. Mozda jedino ako se nocu maskira i vodi dvostruki zivot...
Valja karanfile,noæu po kafanama [flashing]
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [srce] [srce] [srce] :-* [klanjam_se] [ljubav] [gej]



Citat: Slaninar poslato 24 Jun, 2020, 18:30
Ako glasa¹ - radi¹ za Vuèiæa
Ako ne glasa¹ - radi¹ za Vuèiæa

Kod nas veæ decenijama unazad pobeðuju bolidi- narod voli bolide, tako da ne izlazim na glasanje veæ dugo. Besmisleno je. Neka biraju ¹ta vole, a ja æu se uklapati kako znam.

Da sam iza¹ao na izbore - to bi bio jedan glas i isti kurac.
Tako je i Hitler do¹ao na vlast, tako je i milo¹eviæ vladao od 1992-2000, tako i ¹izoje vlada 8 godina, ne razumem koji vam je defetistima, poenta je u ¹to èe¹æoj promeni lopova na vlasti, kao ¹to su nekad taksisti svakog meseca uplaæivali na talon deo para za nov auto pa izvlaèili dobitnika, na kraju je svako samom sebi kupio nov auto na rate... Tako bi deo para do¹ao i do sirotinje raje jednom... Kod ovih nema toga, samo otimaèina... Inaèe ako obrati¹ pa¾nju jedini period na¹e "moderne" istorije kad se èesto menjala vlast, kakva takva je bio od 2000-2012-te i zamisli Tadiæ je izgubio izbore i nije pokrao, a bila je tesna pobeda... 1935-te godine vladajuæa stranka je na "demokratskim" izborima uzela 100% mandata...

ЯЭВОЛУТИОН

problem je privid demokratije....ako glasanje nije obaveza pod pretnjom zatvorske kazne  za svakog punoletnog drzavljanina onda vlast ne predstavlja narod vec samo deo njega...onaj koji je zaslepljen i poslusan....
jer ako ih ima petoro, tri cobanina i dva filozofa, demokratski je da glasaju svi, jer bi dva filozofa preglasala jednog cobanina u slucaju male izlaznosti......a sve to zato sto su filozofi rasterali ovce pa ih cobani traze po planini....onda dodju na vlast i kazu sto niste glasali.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zVuk

Citat: DebeliZmaj poslato 25 Jun, 2020, 00:28
Citat: zVuk poslato 24 Jun, 2020, 13:02
...a sa druge strane, imas 50+% glasaca srbije koji ne vole aktueln vlast, a ne koriste svoje pravo na izbor...

al zato ce 4 godine da seru o vlasti ... da je njih 20% izaslo i podrzalo bilo koga ko nije za vucica a ima ih
na listi ... malko bi bilo9 drugacije... mozfa ... ovako ....

zato sto su seronje...navodno im smeta kad fantomi ruse u sred noci ili kad ministar zbog slikanja uzrokuje pogibiju ljudi u helikopteru ili kad se spuca 80000 evara na novogodisnju jelku i jos mnogo toga, pa jos lupaju u serpe kolioko su nezadovoljni...a onda kad jednom u 4 godine dodje dan kad imaju mogucnost da to promene, onda pametuju kako je sve namesteno i kako izbori ne bi postojali da se njima nesto menja...problem je sto su ti ljudi vecina koja tripuje da je pametnija od manjine koja glasa za vodju...

Citat: Laziæ poslato 25 Jun, 2020, 01:04


ne razumem koji vam je defetistima, poenta je u ¹to èe¹æoj promeni lopova na vlasti,

isto kao sto ja ne razumem zasto neko ko svakodnevno kenja protiv aktuelne vlasti, ne koristi svoje pravo na izbor...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

zVuk (po meni naivno) veruje da su ovi ostali drugaèiji.
Laziæ - da bi smenama bilo bolje.

Komunizam = nema novca, svako radi ono ¹to najbolje zna, koliko mo¾e, a svi dele ono ¹to postoji, ravnopravno.
©to zahteva visok nivo svesti, solidarnosti i odgovornosti.

Na deomorkaCkim izborima ima ¹anse samo onaj ko ima dobru kampanju - ¹to tra¾i novac i podr¹ku medija.
A ko ima novac i ko dr¾i medije?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

zVuk veruje da kad ovaj ne radi dobro, treba dati sansu onom drugom...jer kako mozes da znas da su ovi i oni isti, ako onima nisi dao priliku..?? mozes samo da predpostavljas, a predpostavka je majka svih zajeba...

komunizam, po tebi=ocekujes da onaj ko radi mnogo, jednako deli sa onim koji radi malo ili ne radi, a da se onaj koji radi mnogo ne pobuni...?

Ko se ljuti, uleti mu kruti

DebeliZmaj

zvuk zato je to kosticeva utopija ... :) da ne radi a da ima ..... nego uterali mu ko zoki ovi sa kapitalizmom ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

#518
кад је костић радио имао је два мотора и ауто дебели змај је размишљао интелектуално како да не ради ништа а да има паре и такви су данас србија остави се комунизма из њега си потеко иди збари неку клинку заљуби се то ти боље стоји од да глумиш аристократију :)

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња