Glavni meni

fpv iliti racing iliti cinewhoop dron

Započeo SSZGO, 03 Februar, 2020, 16:23

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

moja nova igracka

iflight bumblebee analog + dji goggles racing edition

bavi li se iko ovime?

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

K_A_W_A

#1
Zanimljive igracke. Od skoro sam poceo da se igram sa njima. Znam samo da mora puno da se vezba i da nije bas to tako naivno. Treba to sve usinhronizovati, da snimak bude mekan i fleksibilan. Bez trzanja i cimanja kamere. Treba imati i oko i smisla za lepe kadrove. Ovaj tvoj je sportski dron, pa kontam da je to jos teze. Gledao sam kako to leti i kojom brzinom. Zaista mora punooo da se vezba.


mkt


megaidiot

problem je sto uvek postoji latenca (iako "profesionalci" koriste analogni prenos slike tako da nema kasnjenja od enkodiranja/dekodiranja slike) izmedju slike koju vidis i mesta gde je dron stvarno. ovi klinci sto se trkaju bukvalno skrecu 'unapred' pre prepreke posto napamet nauce 'stazu', cuda sta rade.
@sszgo jesi bio na trkama dronova u dubai?


UFF


SSZGO

Citat: K_A_W_A poslato 03 Februar, 2020, 18:47
Zanimljive igracke. Od skoro sam poceo da se igram sa njima. Znam samo da mora puno da se vezba i da nije bas to tako naivno. Treba to sve usinhronizovati, da snimak bude mekan i fleksibilan. Bez trzanja i cimanja kamere. Treba imati i oko i smisla za lepe kadrove. Ovaj tvoj je sportski dron, pa kontam da je to jos teze. Gledao sam kako to leti i kojom brzinom. Zaista mora punooo da se vezba.



tesko ces bez naocara, i ovo je neki tenk dron od 4 kilograma... stavi gopro da snima i mozes da kupis naocari plus neki video transmiter da ti salje sliku...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

#6
Citat: mkt poslato 03 Februar, 2020, 22:31
Kolega i drugar iz Ns-a ih sam pravi i opasno vozi
http://www.youtube.com/watch?v=4eEdLXIC13U#

odlicno, ovo je upravo dron kojeg sam ja uzeo, stim sto cu verovatno uzeti jos jedan, koji ce biti pure racing, ali pre nego sto probam racing i presecem par ljudi na pola, vezbacu na sporijem cinematografy dronu...


ima li neki instagram da zapratimo

Citat: UFF poslato 04 Februar, 2020, 02:17
Citat: mkt poslato 03 Februar, 2020, 22:31
Kolega i drugar iz Ns-a ih sam pravi i opasno vozi
http://www.youtube.com/watch?v=4eEdLXIC13U#


[clapp] ivane kopiraj flight through

da ovo je odlicno izveo...   ne leti bas ovako tecno, poseban softver stabilizuje ovu sliku nakon snimanja...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor


con3

koliko izadje dron ,gledao sam da je bas jebada kada se programira ,ja imam dji spark i prezadovoljan sam.

megaidiot

na sta mislis kad kazes programiranje, da pravis sam drona ili da mu das gps rutu?

con3

#10
Citat: megaidiot poslato 04 Februar, 2020, 21:02
na sta mislis kad kazes programiranje, da pravis sam drona ili da mu das gps rutu?
Da pravim sam dron ,i oni sto su gotovi radio stanica ide posebno koliko sam provalio.



SSZGO

#11
dron sa analognim prenosom signala i daljinskim = 500 usd
naocare dji za dji dronove (mavic i slicno) i analogne trkacke dronove = 550 usd
baterije 3 kom sa punjacem = 150 usd

ukupno sve potrebno za start = 1200 usd


druga varijanta

dron sa digitalnim prenosom signala i daljinskim = 600 usd
naocare dji za digitalne trkacke dronove = 650 usd
baterije 3 kom sa punjacem + 1 za naocari = 175 usd

total digitalna verzija = 1425 usd


posto koristim mavic2pro, odlucio sam se za naocari koje mogu da koristim za mavic i za trkacki dron, mada u buducnosti mozda uzmem jos jednu dugitalnu verziju ko zna...



Citat: megaidiot poslato 04 Februar, 2020, 21:02
na sta mislis kad kazes programiranje, da pravis sam drona ili da mu das gps rutu?

niko ne pravi sam drona, najvise sto rade je da sklope gotove komponente, nema nikakvog programiranja, postoji software gotov, jedino sto mozes da radis je podesavanje parametara
gps ne postoji uglavnom, let je potpuno rucno kontrolisan, za sve vreme leta, ako pustis daljinski dron ce pasti s neba



komponente koje ulaze u sistem su


ram
motori sa propelerima
kompjuter za kontrolu motora
kompjuter za kontrolu leta koji povezuje sve u jednu celinu (kameru, motore, prijem i emitovanje signala)
kamera
emiter video signala (digitalni ili analogni) sa antenom koji salje video do naocara
prijemnik radio signala sa antenom koji prima kontrole sa daljinskog
daljinski
naocare koje prikazuju sliku sa kamere
baterija



postoje razne komponente, razni motori, propeleri, ramovi, snaga velicina, razne kamere, predajnici i prijemnici signala , daljinski itd, kada se kaze neko je sklopio drona, sklapa ga isto kao i pc, iz komponenti, nema tu sta da se pravi...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

megaidiot

Citat: SSZGO poslato 05 Februar, 2020, 06:56
niko ne pravi sam drona, najvise sto rade je da sklope gotove komponente, nema nikakvog programiranja, postoji software gotov, jedino sto mozes da radis je podesavanje parametara
gps ne postoji uglavnom, let je potpuno rucno kontrolisan, za sve vreme leta, ako pustis daljinski dron ce pasti s neba
drugar napravio, kupio samo motore i propelere i elektroniku (mikrokontroler, drajvere za motore, acelerometar, baterije...), plastiku odprintao i to je letelo relativno pristojno. imao je dosta da programira. i nece uvek dron da padne s neba, imas i onih za snimanje koji su u rezimu odrzavanja visine i samo im regulises visinu. ovi za trkanje su skroz manual, ali njih ces pre da zabodes u nekog/nesto nego sto ce da padnu s neba. :D
nego jesi gledao trke dronova u dubai 2016?

SSZGO

nisam gledao trke dronova



nakon 2 dana uspeo sam da povezem daljinski sa dronom i da skapiram kako funkcionise daljinski

jos dan i po da provalim kako da prosledim sliku na naocare

i jos dan da uspem da odlepim dron sa zemlje i osnovna podesavanja


pravac pustinja na test, slupao sam ga za 30 sekundi, pao na zemlju sa 5m visine, okrenuo se naopacke i gopro koji nije bio najbolje postavljen je uleteo u propeler, naprsao ekran na gopro, 2 propelera polomljena, motor crkao od preopterecenja

narucio sam set propelera, dva nova motora, i nosac za gopro. ukupno sa dhlom 95 usd i jedno dva sata posla oko popravke...


Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

megaidiot

bio spektakl kao i sve sto se kod njih pravi, ako se secam nagrada za prvo mesto je bila milion dolara.

pazi sa uvozom baterija ako porucujes tu, mi kad smo radili te trke dronova imali smo pakao sa papirima, mada smo mi uvezli mnoogo baterija da bi svi timovi imali iste.

a propeleri... potrosna roba. uzeh prvi put daljinski, aj malo gore... poslah ga pravo... pljas u zid... ode sve u kurac... :)

SSZGO

update, leteo sam do sada oko 60 minuta i spalio sam drona kad sam ga spustio na mokru travu, sad sam porucio novi flight controler i ostalu elektroniku, i jos jedan identicnuij dron, da imam za rezervu, ukupno i 10 baterija, jer traju 4 do 5 minuta

prvi snimak koji sam snimio sa fpv:

https://www.facebook.com/i.am.ivan.stan/videos/10216337238478856/
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

megaidiot