Glavni meni

Kupovina Laptopa

Započeo ZEKA, 27 Decembar, 2019, 12:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

despic

#40
auf...sad si mi usro mozak haha :)
mnogo je to informacija za mene

mali update za slaninara, ne mogu da instaliram hwinfo izbacuje mi gresku :)
ne bi se vise zajebavao
klasican divljak

Lazic

Citat: despic poslato 28 Decembar, 2019, 19:55
Ok, hvala ti svakako. Samo jedno jos pitanje pre instaliranja tog programa sa linka. Da li ima neki tebi znan "problem"...npr ja sam imao nekada ozbiljan problem sa ccleanerom koji mi je klao Vegas itd...
Ne tako davno je cc cleaner dolazio sa malverom za koji ni oni nisu znali... Od tad im vi¹e ne verujem...


U desktopu iz 2011-te imam i5 prve generacije, 7+1gb ddr3 i ssd od 500gb... Radio bi do jaja da ne otvaram 256 tabova svega i svaèega...

Zato slu¾beni Dell latitude 5590 2019-to godi¹te, i7 osme generacije, 16gb rama i ssd, leti... :D I baterija traje ceo dan... :D

Slaninar

Citat: despic poslato 29 Decembar, 2019, 17:17
auf...sad si mi usro mozak haha :)
mnogo je to informacija za mene

mali update za slaninara, ne mogu da instaliram hwinfo izbacuje mi gresku :)
ne bi se vise zajebavao

Koji OS i koja verzija?
Kakvu gre¹ku javlja?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

Sta mu je to potrebno sto ne moze da vidi u task menadzeru? Ako bas hoce da prati jos parametra tipa napon pri opterecenju itd moze i da pokrene everest, ima tu opciju...

Citat: Slaninar poslato 29 Decembar, 2019, 10:59
.....
Uz moderno kuæi¹te gde napajanje stoji na dnu, pa usisava hladan vazduh direktno van kuæi¹ta, od dole i izbacuje ga napolje (tj. ne uzima topao vazduh iz unutar kuæi¹ta, poput napajanja koja stoje na vrhu).

Al sam moderan :D cooler master cm690 kupljeno pre jedno 10god je imalo taj sistem :D


Slaninar

Citat: Glava Dole poslato 29 Decembar, 2019, 20:08
Sta mu je to potrebno sto ne moze da vidi u task menadzeru? Ako bas hoce da prati jos parametra tipa napon pri opterecenju itd moze i da pokrene everest, ima tu opciju...

Citat: Slaninar poslato 29 Decembar, 2019, 10:59
.....
Uz moderno kuæi¹te gde napajanje stoji na dnu, pa usisava hladan vazduh direktno van kuæi¹ta, od dole i izbacuje ga napolje (tj. ne uzima topao vazduh iz unutar kuæi¹ta, poput napajanja koja stoje na vrhu).

Al sam moderan :D cooler master cm690 kupljeno pre jedno 10god je imalo taj sistem :D



Od svih tih, linkovani program se meni najvi¹e dopada kako radi - pregledno, ne uzima puno resursa i besplatan je. Everest nisam koristio barem 5 godina.

Moderno, aktuelno - kako god hoæe¹ to da nazove¹.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

despic

neam pojma...pise cannot install bla bla i izbacuje neke brojeve.
win7 64bit najbolji i neprevazidjeni...za ono sto meni treba
klasican divljak

Slaninar

Citat: despic poslato 29 Decembar, 2019, 20:34
neam pojma...pise cannot install bla bla i izbacuje neke brojeve.
win7 64bit najbolji i neprevazidjeni...za ono sto meni treba

Za srpsku novu prestaje podr¹ka (i bezbednosne zakrpe) za isti.
Navikavaj se na 10 - ili preði na Linux.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

Despicu, probaj da odradis benchmark test u hd sentinel-u :D

nesic1

#48
ја сам узео "Dell Latitude E6420/i7-2720QM/8GB/500GB"пре 2+ године платио 200 евра половно, голе женске и филмови раде одлично, батерија траје мало преко 2 сата гледања филмова, само сам пре око годину дана убацио 120гб ссд, не треба ми већи


ако ти није толико неопходан лаптоп са обичним компом можеш доста да уштедиш, рецимо неки рајзен 3 2200г, или 200ге за почетак, АМ4 платформа за десктоп и миран си дуго, после само надоградиш процесор

despic

Citat: Slaninar poslato 29 Decembar, 2019, 20:36
Za srpsku novu prestaje podr¹ka (i bezbednosne zakrpe) za isti.
Navikavaj se na 10 - ili preði na Linux.  :)
Nikad!
Citat: Glava Dole poslato 29 Decembar, 2019, 21:07
Despicu, probaj da odradis benchmark test u hd sentinel-u :D
To djubre mi je ceo zivot pokazivalo 100% health kao i sad...
klasican divljak

Glava Dole

#50
Surface test* na to sam mislio. Nisam mislio na gledanje procenta nego da propratis brzine, to ti je i bitno ako dobro kapiram? Ali je tacno da SSD preko sata kabla i usb 3.0 ne mogu da se porede, a usko grlo inace sto se SSDa tice moze da bude i maticna. Primera radi kod mene stara P5Q PRO maticna oko 250mb/s max uspe da izvuce iz SSDa od 500mb u slucaju citanja... ne ocekuj da ti ijedan eksterni prebaci makar pribliznu brzinom preko USBa, ja prso 4000 za govno pa sad sluzi samo kad nesto treba nesto da ocitam ili izvucem s nekog skinutog harda nesto manje... kad prebacujem nesto vece lakse mi da otvorim kuciste nego da ga titram 6 sati... na istom principu ti radi i eksterni hdd ;) Slusaj Tarabica i Slaninicu, ne mozes tu nesto posebno da ubrzas ali preko sentinela bar mozes da testiras protok u realnom vremenu i samo ce ti se kasti :D

P.S. brzine obicno idu u korist citanja iliti ako sa eksternog citas ici ce brze nego kad na njega nesto penjes :D

UFF

Citat: Slaninar poslato 29 Decembar, 2019, 10:59
Na dnu jedan koji ubacuje hladan, na vrhu jedan koji izbacuje topao (tako budu usmereni). Upravo iz razloga ¹to onda prirodno strujanje vazduha dodatno poma¾e, tj. ne rade ventilatori protiv toga.
Uz moderno kuæi¹te gde napajanje stoji na dnu, pa usisava hladan vazduh direktno van kuæi¹ta, od dole i izbacuje ga napolje (tj. ne uzima topao vazduh iz unutar kuæi¹ta, poput napajanja koja stoje na vrhu).

vako?

kablovi i ssd diskovi sakriveni iza ploce pa je protok vazduha jos vise olaksan

http://i.postimg.cc/0ypsfHZg/20180126-215143.jpg
http://i.postimg.cc/tRMpC67c/2019-12-29-225205.jpg

a onda sam dodao malo stariju posejdonku sa vodenim ali dere kako radi

ASUS ROG Poseidon-GTX980TI-P-6GD5

http://i.postimg.cc/xTNYkdz1/2019-12-29-225411.jpg

El Jefe

Колко може да развије?
Друштво за заштиту од животиња

despic

Imas neki da ti ne treba?
klasican divljak

Gašpar

Citat: Laziæ poslato 29 Decembar, 2019, 19:26
Citat: despic poslato 28 Decembar, 2019, 19:55
Ok, hvala ti svakako. Samo jedno jos pitanje pre instaliranja tog programa sa linka. Da li ima neki tebi znan "problem"...npr ja sam imao nekada ozbiljan problem sa ccleanerom koji mi je klao Vegas itd...
Ne tako davno je cc cleaner dolazio sa malverom za koji ni oni nisu znali... Od tad im vi¹e ne verujem...


U desktopu iz 2011-te imam i5 prve generacije, 7+1gb ddr3 i ssd od 500gb... Radio bi do jaja da ne otvaram 256 tabova svega i svaèega...

Zato slu¾beni Dell latitude 5590 2019-to godi¹te, i7 osme generacije, 16gb rama i ssd, leti... :D I baterija traje ceo dan... :D

Probook 440 G6. Privatni ni ne pomi¹ljam da kupim, jer æe me nervirati i nikada neæe biti kao ovaj. A ovaj se na poslu veæ otplatio tako da ima rezona plaæati 1000+ EUR za lap top ;D
I7 osme generacije, 16 GB rama, 512 GB SSD 14" ekran pa èesto zaboravim da ukljuèim punjaè koliko baterija dr¾i.

Lazic


castor

Citat: Glava Dole poslato 29 Decembar, 2019, 22:31
P5Q PRO maticna oko 250mb/s max uspe da izvuce iz SSDa od 500mb u slucaju citanja
©to je sasvim OK za SATA2 konekciju sa SATA3 SSDom.
It's the ride that matters, not the bike…

Glava Dole


dzimika

Ajd da ne otvaram novu temu, jel ima neko neku preporuku za lap top oko 500e za kancelarisjku upotrebu, pozeljno win legalan i bar 8gb rama posto je ipak to win10

castor

It's the ride that matters, not the bike…