Glavni meni

Akumulatori :)

Započeo Gavrolini, 24 Oktobar, 2019, 18:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Ima dosta tema gde smo ih pominjali ali nisam nasao temu samo o njima, a ide zima, a o uljima smo se vec isprdeli :)
Elem treba mi nov akumulator pa gledam sta da uzmem. Kako sam iscitao podjednako pljuju i hvale i fulbat, unibat, vartu, LP, exide... I da ga jebes ne znam sta da uzmem. Yuasa je podjednako pljuvana i hvaljena kao i ostali a  3x je skuplja od svih tako da nije opcija.

FANTOM

    E odlicno da trosimo slova . A i meni crkao na Yamahi tako da i ja treba da pazarim sebi . [watching]


Taraba

Cemu sve ovo Gavro, kad ces pre ti da prodas motor nego sto ce taj akumulator da izadje iz garancije?
Uzmi najjeftiniji sa najvecom "cold cranking" strujom i uzivaj.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

megaidiot

pa pre ce da ode :) a i mnogo je lepo kad kupis motor i ne moras da menjas akumulator posle prve zime

Gavrolini

Ajde onda posavetujte sta da uzmem za sledeceg vlasnika :)

jevta

Pa zar se aku ne kupuje na proleæe-Koliko vreme dozvoljava sada da se vozi mo¾e i lo¹ da se dopunjava.

FANTOM

    Moj dopunjavao celu noc , dobio ga uz motor ja kupovao nisam izdrzao je sezonu ipo . I sad posto nece vise da se dopuni posle 12 sati mora nov .

Taraba

Ja sam uzeo Exide sad. Radi ok za sad. Moj je ETZ10-BS. Izasao me 4600din.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Gavrolini

Citat: jevta poslato 24 Oktobar, 2019, 22:19
Pa zar se aku ne kupuje na proleæe-Koliko vreme dozvoljava sada da se vozi mo¾e i lo¹ da se dopunjava.
Meni tek sad krecu voznje

jevta

Ja jedva 1000 km ove godine da nisam i¹ao jedan vikend uz dunav ne bi bilo ni¹ta.A nov aku stavljen po¹to je pro¹li crko u garanciji

Gavrolini

Jbg ktm je poznat po govnavim frajlaufima i gledam nesto sta sto jacom startnom snagom. Sad mi ponudjen i banner gt7-3 ali je malo jaca cena

srbac

Citat: Gavrolini poslato 24 Oktobar, 2019, 23:01
Jbg ktm je poznat po govnavim frajlaufima i gledam nesto sta sto jacom startnom snagom. Sad mi ponudjen i banner gt7-3 ali je malo jaca cena

Gasi ga na dekompresor, onda frajlauf ne lupne !!!

UFF

ko pljuje yuasu taj pojma nema
a od ostalih pomenutih varta naravno
posle sedme godine yuase iz prve ugradnje kupih vartu agm i evo vec cetvrta godina ne vadim je iz motora ni zimi

El Jefe

Citat: srbac poslato 25 Oktobar, 2019, 00:00
Citat: Gavrolini poslato 24 Oktobar, 2019, 23:01
Jbg ktm je poznat po govnavim frajlaufima i gledam nesto sta sto jacom startnom snagom. Sad mi ponudjen i banner gt7-3 ali je malo jaca cena

Gasi ga na dekompresor, onda frajlauf ne lupne !!!
Гаси га на контакт као што свака крштена фабрика препоручује. Једино код нас верују да инжењери из фабрике немају појма.
Друштво за заштиту од животиња

UFF

ili kupis ktm-a posle 2007e godine od kad prave motocikle, pre toga su pravili jebene traktore i radne masine
od '07e ti komp ne da ni da zaverglas ako je napon manji od dovoljnog iako ti far sija punom snagom kad si dao kontakt i verovatno bi upalio

Gavrolini

Uff veliki strucnjak za ktm pogotovo hard enduro deo.

UFF

uglavnom za soft supermoto :D
ali ako ti ne da da zaverglas sa poluprazn im acu onda nece ni da ti se sjebe frajlauf
plus od 2007e NEMAS usrani dekompresor pa ne mozes pogresno da ga gasis i da hoces  [rofl]

Gavrolini

Citat: UFF poslato 25 Oktobar, 2019, 10:02
uglavnom za soft supermoto :D
ali ako ti ne da da zaverglas sa poluprazn im acu onda nece ni da ti se sjebe frajlauf
plus od 2007e NEMAS usrani dekompresor pa ne mozes pogresno da ga gasis i da hoces  [rofl]
Ali imas dve bregaste i govno od agregata.  Rfs agregati su se dokazali kao nesto najbolje sto je ktm 4t napravio.

Gavrolini

A gasim na crveno dugmence. Koje je predvidjeno za gasenje.