Glavni meni

radilice na 4t motoru kada prolupa na letecem lezaju remont iskustva ?

Započeo djolevidak, 12 Mart, 2011, 19:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pegavi 18

Ima majstor u Vinci koji se bavi tim . Ja sam moju HONDU CBX 750F iz '86. uradio kod njega , tacnije sve letece mi je nove uradio prema rukavcima , bez obrade . Imao sam problema sa drugim kolenom , ali ni ono nije trebalo da se obradjuje . Dan danas je vozim . Ne mogu da nadjem adresu , ali tu mi je negde. Davao sam je  jos nekim likovima , znam da su odradili masine kod njega i niko mi rerao da se zajebo . Nacu adresu , pa cu je postaviti ovde.
Pozuri polako.

djolevidak

 nasao sam agregat treba da mi stigne ;) hvala u svakom slucaju pozz

rboban

Ride It Like You Stole It

orlovi

Ajmo kolege pomoc...
Virago 535...Na jednil klipnjaci ostecen lezaj a na drugoj okrenuo,ostecena i klipnjaca...Sta mislite.Sta je najbolje resenje...
Hvala unapred..

ЯЭВОЛУТИОН

ako je vlasik normalan i ima u vidu da je motor radjen...moze lepo da potraje.....ako je retard pa smatra da moze da se napravi da bude ko iz fabrike za sitne novce...onda batali...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

orlovi

A sad ti je 70% musterija retard...Kud nisam ucio za plasticnog hirurga,nego da se lomim sa lesevima...Ima neki tip iz Kule MTR..Kaze da moze da je uradi i izadje oko 150e.Dali je neko saradjivao sa njim?

srbac


bigbad86

Ja racunam ako je Virago 535 da vlasnik nije divljak. Bar nisam video da neko divlja sa coperom pogotovu 535.

orlovi

Ovaj ne divlja ali voli da ga besomucno turira i da ne menja ulje po nekoliko godina..Ima nas raznih.A sad kad je crko konj,skupo...Doneo je odluku da kupi radilicu na E-bay..Njegov motor,njegova stvar..Sta kupi bice ugradjeno i naravno naplaceno,bez garancije..Mogu jedino da dam garanciju da nece nigde da procuri ulje a za radilicu neka trazi od prodavca..Javicu vam ishod...

mika moto

Radilica na japanskim motorima nema specijale, znaci nije predvidjena za obradu! Ne mora da znaci da je po tarucoj povrsini cementirana, ali je na neki nacin sigurno poboljsana i kad se brusenjem skine taj tvrdji deo posle toga postaje meka, jos sa pravljenim lezajevima je veliki znak pitanja. Ako se mora prepravljati, onda je najbolje odraditi galvanizaciju,vratiti na standardnu meru i staviti nov lezaj. Majstori koji to rade u glavnom kriju sta nanose, tvrdi hrom, ili sta vec i to ume da bude dobro i naplacuje se 25-30e po kolenu. Da podsetim, bilo koji proces nanosenja metala na metal pomocu el. struje naziva se Galvanizacija, ostalo su male tajne velikih majstora. Zivimo gde zivimo, te smo prinudjeni da smisljamo svasta da nas ljubimac ne bi stajao u garazi, inace svi znamo sta je najbolje NOVO naravno. Sto se tice teme o Viragu, cinjenica je da niko nece da luduje sa tim motorom, ali neka je presao 20km sa uljem ispod minimuma, gotovo je. Nas covek moze sve da upropasti, trenutno na servisu imam Hondu shadow 125 gde je decko malom krpicom brisao navoj oko cepa za ulje i krpica je upala unutra,menjac je samleo i usitnio u koncice. Sve to je sislo u karter, zapusilo sito,motor ostao bez podmazivanja, a ampulu za ulje nema fabricki. Sve sto se okrece u motoru je unisteno, a motor nije presao ni 10k. Toliko o mojim iskustvima i pozdrav svim ucesnicima teme !
[/u

Hurricane

 [facepalm]

ajoj...

pre æe biti da mu je pe¹kir upao a ne krpica...


iz dana u dan mi je sve jasnije za¹to na pra¹ku za ve¹ pi¹e da nije za jelo...

bigbad86

Citat: orlovi poslato 23 Mart, 2015, 22:46
Ovaj ne divlja ali voli da ga besomucno turira i da ne menja ulje po nekoliko godina..Ima nas raznih.A sad kad je crko konj,skupo...Doneo je odluku da kupi radilicu na E-bay..Njegov motor,njegova stvar..Sta kupi bice ugradjeno i naravno naplaceno,bez garancije..Mogu jedino da dam garanciju da nece nigde da procuri ulje a za radilicu neka trazi od prodavca..Javicu vam ishod...

Eeee ko ga jebe, nek turira!

Dukags


Hattrick


ser

Meni otisao na 900rr-u lezaj na 3. klipu, na radilici se pojavila linija, verovatno je i klipnjaca otisla... Sta mi preporucujete, nov agregat ili da jurim drugu radilicu sa lezajevima i klipnjacama ili plus i sa klipovima i karikama?
Prokleti ELF  [doh] kad vidite nekog da ga prodaje, likvidirajte ga  [prebicute]

ЯЭВОЛУТИОН

nema veze sa ELF uljem....motor je verovatno pregurao 100000 km.....uz maltretiranja raznih vrsta.....uzmes service manula i u njemu ti pise na koliko se sta radi i kontrolise.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

Citat: ser poslato 05 April, 2015, 23:20
Meni otisao na 900rr-u lezaj na 3. klipu, na radilici se pojavila linija, verovatno je i klipnjaca otisla... Sta mi preporucujete, nov agregat ili da jurim drugu radilicu sa lezajevima i klipnjacama ili plus i sa klipovima i karikama?
Prokleti ELF  [doh] kad vidite nekog da ga prodaje, likvidirajte ga  [prebicute]

Zbog èega misli¹ da je zbog ELF ulja?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ser

Jebem li ga dal su ga pre rkali, al kod mene za 6 god nije nikad, zato i sumnjam na elf. Letos sam ga sipao prvi put, posle 2500km po menjacu osecam da nije ko pre i ubrzo je pocelo kuckanje. Sve mislim da je brzo izgubilo viskozitet, sad dal tripujem ne znam. I kucanje se nije culo kad je hladan, tek kad se ugreje motor i od 2500rpm. I naravno ja sam tako vozio jos nekih 50km i eto belaja :-) Sad dal je do pumpe, jel moze ona ovako da se proveri kad je skinuta?

ps. Nije ono dzabe 500din, a ostala preko 1000 :-)

orlovi

Sad ces sigurno da prodjes jeftinije..Virago sklopljen.Stigla druga radilica sa E-bay .U kompletu sa klipnjacama 160e..Cena pristojna.Motor peva..E kako ga bude cuvao tako ce i da traje...

srbac

A ta druga sa  E-BAYa jel obradjivana i pravljeni sirovi lageri?  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]